PDA

View Full Version : charging is not supported with this accessory ?



shone8
29-09-2011, 21:38
javlja mi se ovaj problem kada punim tel preko orginalnog punjaca,kada punim preko kineza sve je ok,jel zna neko mozda o cemu je rec?

dejan9
29-09-2011, 21:43
to se meni desava sa punjacem za auto kupljenim u Isrbija

Sandi
29-09-2011, 21:45
@shone

Izduvaj kontakte na tel i na kablu.

@dejan

Nista cudno za neoriginalne punjace da prijavljuje takvu poruku.

shone8
29-09-2011, 22:11
Probao sam,ocistio sam konektor i od punjaca i na telefonu ,nekada prijavi tu gresku nekada ga puni malo pa onda prijavi,bas me nervira :@ kako bre kinez moze da ga puni bez greske xD

Sandi
29-09-2011, 22:13
Greska se i dogadja verovatno sto si ga kacio na kineza.

shone8
29-09-2011, 22:17
Drugar moj puni kod kuce na orginal a na poslu na kineza,nikada mu nije prijavio nikakvu gresku?

Sandi
29-09-2011, 22:19
Nisu svi kinezi isti... Neki su bolje a neki losije kopije tako da nema pravila. Moze i onaj od 1e da radi kao original a isto tako moze da spali cip od napajanja i onda problem zbog gluposti i ustede od 20e koliko kosta original punjac i kabl.

shone8
29-09-2011, 22:31
Googlao sam malo ovaj problem ,ogroman broj korisnika iphona isti problem tako da nemoguce je da su svi "spalili cip" e sada neki resavaju problem preko cydie(ali neznam kako se zove program)

Sandi
29-09-2011, 22:44
Vidi, i meni se nekolilo puta desila ta poruka a ja recimo nijednom nisam punio tel a da nije originalan kabl i punjac. Samo bih izduvao malo kontakte i evo sad recimo mi se nije pojavila nekoliko meseci a pre toga je bila 2-3 puta na ekranu. I nisam rekao da ce spaliti obavezno ako se koristi fals adapter vec da je velika verovatnoca jer su ovi uredjaji veoma osetljivi na napon struje i ne treba se igrati sa tim. Samo pokusavam da te savetujem sta je najbolje za tebe i tvoj tel. Jel se tebi pri svakom kacenju javlja greska ili povremeno?

I kad sam rekao "spaliti cip" nisam mislio da ce se manifestovati tom porukom jer ti je ona samo opomena a kad crkne onda vise nema punjenja nikako.

shone8
30-09-2011, 17:38
kad punim sa orginalom javlja ce svaki drugi put,kod kineza mi nije jos ni 1 prijavio gresku

Sandi
30-09-2011, 21:44
Jel ti shvatas da je problem sto ga uopste punis sa kinezom?

shone8
30-09-2011, 22:25
punim ga da nebi nosio punjac od kuce na posao ! kao sto rekoh nema veze ako telefon punis kinezom,drugar puni vec godinu dana svoj i nema nikakvih problema. nokiu n8 punim na kineza vec skoro 6 mesci nemam nikakvih problama....

Sandi
30-09-2011, 22:49
Brate, da moze da se crta ja bih ti nacrtao:) Vec sam ti rekao da moze da radi isto kao original ali u vecini slucajeva to nije tako kao sto i sam vidis da je poceo da ti prijavljuje gresku i na originalan kad zakacis. Nije resenje ako su ti potrebna dva punjaca da kupis kineski kao drugi vec da uzmes original i ne razmisljas. Uostalom ja ne znam sto se ubedjujem kad sam ti objasnio ono sto ce ti reci svako upucen u pricu. Tvoja stvar je ako ces da punis direktno samo zice da ubodes:D Nemoj da bude da nisi upozoren.:)

shone8
01-10-2011, 00:17
prijatelju ja radim 10h za 1000 din,orginal kosta 2500 soma ti racunaj koliko ja treba da radim za jedan punjac,ja mislim da problem moze softtverski da se resi i zato sam pokrenuo temu...

mallena
01-10-2011, 04:17
Lopte dole,inace busim loptu :P!
Pravila opste komnikacije medju clanovima!

Babakaj
01-10-2011, 04:39
ili ce oni da se izbodu punjacima :D

chunga
01-10-2011, 10:24
@shone8
Lepo ti je @Sandi sve objasnio. Ne znam sta ti vise nije jasno? Najveci problem ti pravi taj kineski punjac. Nema veze sto nekima lepo radi a tebi ne.
Kapiramo mi da je danas tesko zaraditi dinar. Ali kad vec imas kesa da setas iPhone 3GS, sto se ne bi malo stisnuo i kupio original. Mozes ovde preko oglasa da nadjes original Apple-ov punjac sa originalnim kablom za nekih 1500din. A ne bzvz da se zezas sa tim kinezima i posle bzvz da spalis cip, koji je inace dosta osetljiv na 3GS-u.


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

kakosuper
05-10-2011, 15:44
Bas tako, kukas da nemas para za original punjac i da moras za njega da radis 25 sati a imas iphone 3gs koji polovan kosta minimum 200e.. Odradis tih 25 sati, kupis original punjac i miran si dok ne odlucis da promenis mob.

Inace ja kada sam kacio moj 3gs na komp na prednje usb-ove stalno je prekidao punjenje i mislio sam da je do moba dok nisam prebacio na zadnje usb-ove. Tako da sam tek tada shvatio da prednji imaju mnogo manju snagu nego zadnji. Mada na punjacu mi radi odlicno bez ikakvih poblema... :)

eLfid
06-10-2011, 15:52
Shone, probaj da otvoris punjac... deo koji idi u tel... pocesto biva vremenom da se tu otkaci zica koja je tik malo zaletovana :D 100 x sam naleteo na ovakav slucaj :) probaj, ako ne kupi punjac orginal!!!

totti_le
06-10-2011, 22:18
Vidim netko je vec piso za kontakte gdje se prikljucuje punjac savjet je od mene suhom cekicom za zube predji dole i stapicem za usi ocisti ulaz za slusalice.. Kod mene je isto to bilo pa sam tako sredio svoj 3Gs :) pozz...

shone8
07-10-2011, 11:47
reci im malena xD everyone pick on the new guy XD

shone8
07-10-2011, 11:56
uspeo sam :D ocistio sam kontakte na punjacu sa cetkicom za zube i sada normalno puni :P tj neprijavljuje gresku :D hvala elfid i totti_le :worship:

Milos90
05-02-2012, 02:43
Ja imam problem da mi sve radi ok, telefon se puni konekcija sa pc-om radi , a ipak izbaca gresku.. Ako neko zna sta je nek kaze.. :D