PDA

View Full Version : iphone 4 - serijski broj



flash011
28-09-2011, 09:57
da li se nekom ikada desilo da mu pri ukucavanju serijskoh broja apple support centar javi sledecu poruku??

Byakuya
28-09-2011, 10:56
Mogu ti reci da to prvi put vidim...a to sto pise tu govori o cemu se radi...nazalost:(

flash011
28-09-2011, 12:11
i jel ima neko neki savet?
a stvar stoji ovako..
kupio sam iphone 4 na oglas ovde na forumu u junu mesecju i dao 520e u kesu. radio je mesec dana a onda je krenuo da zeza proximity senzor. misleci da je problem softverski hteo sam da uradim restore i tu je bio kraj. error 1013 i revcovery loop beskrajni! da napomenem da sam serijski broj isprobao na oficijalnom apple sajtu (support) kad sam ga uzeo i da je prijavio da garancija vazi do juna 2012! onda sam zvao coveka od koga sam ga kupio i on nije mogao da mi pomogne jer sam telefon vec raspakovao i koristio, da ne ulazim ui detalje jer necu nikome da pravim losu reklamu.
danas serijski broj daje ovu cudnu poruku a ko je i na koji nacin uspeo da ga promeni nemam pojma! telefon je bio na kratko u nekom novosadskom servisu u kome nisu uspeli nista da urade... trenutno se nalazi u makedoniji u T mobile koji ne mogu da ga poprave jer prihvataju samo aparate kupljene kod njih. oni moraju da ga poslaju u budimpestu u centrali servis, koji mi NE priznaje garanciju i trazi 200e za zamenu ploce, posle cega telefon vise nece biti simfree kako sam ga kupio.
e ako neko ima nesto pametno da doda osim saveta da vise nista ne kupujem na oglase nek mi posalje mess...
hvala svima unapred.

igne
28-09-2011, 12:27
Zasto ne nazoves iStyle u budimpesti i raspitas se? izdiktiraj im serijski broj da ga provere, nemoj im nista reci od ovoga sto si napisao, reci da si dobio telefon na poklon i da imas problem i pitaj kako moze da se resi?

http://istyle.hu/content/view/46/81/

Ovde sam zamenio 2 komada iPhone 4 i jedan iPad 2 i ne traze racun ili neki dokaz da si kupio iPhone nego ga proveravaju na osnovu serijskog broja, oni ce ti reci o cemu se radi posto su jedini ovlasceni Apple-ov servis za ovaj region i imaju pristup Apple-ovoj bazi podataka. Ako ti mogu nekako jos pomoci nazovi me na 063 33 31 34 oko detalja koji ti nisu jasni ;)

Sandi
28-09-2011, 13:15
Ja samo jedno glupo pitanje da postavim... Da li ti se posle servisa slaze serijski broj sa kutije sa onim u telefonu?

Byakuya
28-09-2011, 13:22
zavisi kakvog servisa:) Naravno ako ti se menja tel dobijas i novu kutiju i sve to sa novim serijskim brojem...

Sandi
28-09-2011, 13:25
Ni to nije tacno jer pri zameni uredjaja se dobije samo uredjaj drugi a kutija i oprema ostaje stara. A mene zanima posle tog servisa koji spominje da je pokusao da mu popravi tel kakva je situacija.

flash011
28-09-2011, 13:26
ne znam sta pise na kutiji, nisam proveravao...

ako postoji servis u zemlji srbiji koji ce da zameni telefon voleo bi da mi neko da njegovu adresu :)

Byakuya
28-09-2011, 13:28
E a ja znam da se menja ceo paket...pitanje ti je poglu....sorry...

flash011 u Srbiji nazalost ne postoji:(
Mada error 1013 tokom restore ako ti je host editovan je bila najnormalnija stvar...

Sandi
28-09-2011, 13:30
Jbt jel ja pisem na kineskom:D

Da li si proverio da ti nisu vratili zamenjen telefon za ko zna koji i prevarili te. A mozda i slucajno napravili gresku pa ti dobio tel sa kojim je nesto menjano i cackano? Mislim na te u NS-u sto si rekao da je bio kod njih jedno vreme t-com u Makedoniji.

Edit: Byakuya, ex3mwoman ili kako vec ide nick kaze da je dobila nov uredjaj cak dva puta a nije menjanja oprema i kutija. Isto tako je Igne zamenio valdy-jev a nije dobio nista novo. To su samo slucajevi odavde sa foruma.

flash011
28-09-2011, 13:32
@Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya)
ploca je crkla, ne moze da se uradi nikakav restore. To je dijagnoza iz oficijalnog servisa t-mobile u skoplju...

Byakuya
28-09-2011, 13:32
E to je vec bolje pitanje...definitivno...

Nemoguce je da hoce 200evra da ti naplate zamenu ploce a uz to da vise ne bude simfree...

Sandi
28-09-2011, 13:33
Sad i prvo ima smisla, jel?:D

flash011
28-09-2011, 13:34
@Sandi
kazem nisam proverio, ali sa obzirom da sam ga dobio nazad u istom stanju u kome sam ga dao.. kapiram da se nisu bas mnogo trudili oko njega...

drugari, meni nije smesno. dao sam preko 5 glava i sad nemam telefon uz veliko pitanje da li cu ga ikad dobiti, narocito posle ove poruke na apple support

Sandi
28-09-2011, 13:38
Ma to nikad ne mozes znati... I sam kazes da je proximity bio problem po recima servisa u Ns a u t-kom kazu da je ploca. Sad mi to vec smrdi na prevaru. Dali su ti drugi telefon. To je moja pretpostavka. Nije mi jasno zasto nisi to prvo proverio? Amaterska greska...

flash011
28-09-2011, 13:42
ma ispao sam kompletan amater... toliko o kupovini preko foruma...

cikaaca
28-09-2011, 13:53
Nije problem u kupovini preko foruma, nego kad predas uredjaj znas svoj serijski br, kad ga primis nazad proveris da li je to isti tel koji je dat u servisu preko serijskog broja..

Babakaj
28-09-2011, 14:02
Mozda su greskom, mozda namerno. Svakako moras da proveris to sa njima. Ako su ozbiljna firma imaju evidenciju primljenih telefona sa serialima i mozda mogu da ti vrate tvoj telefon.

flash011
28-09-2011, 14:20
ok sad cu pisati prijatelju u makedoniji kod koga mi je telefon da to proveri.. sumnjam da je menjano al ajde..

Babakaj
28-09-2011, 14:25
nema sta drugo da bude, cim se serial ne slaze..

flash011
28-09-2011, 14:47
cekam da mi to provere.. ko zna.. mozda ste u pravu

@Byakuya
pun ti je inbox ne mogu da ti posaljem mess

Byakuya
28-09-2011, 15:01
Hmmm...nije delovao pun:)

Probaj sada...

flash011
28-09-2011, 15:06
poslato sad ;)

Babakaj
28-09-2011, 15:46
Posto si i meni poslao ime prodavca - taj lik je na tom sajtu pre neki dan nepravedno isprozivao igneta oko nekog iP4 i igne mu odma zapusio usta jasnim dokazom.. ;)
tako da.. ne bih ja nikad nista kupio od njega.

flash011
28-09-2011, 15:51
nisam imao nameru da sirim ime prodavca. kao sto rekoh, ne zelim nikome da kvarim biznis. niti zelim da ulazim u forumske prepiske i prepucavanja.
kada sam lkujpovao telefon, on je bio jedini koji je tada imao u ponudi, ni zbog cega drugo. a nisam jedino koji je od njega kupio, ali sam jedini koji ima problem.

igne
28-09-2011, 17:43
Ma to nikad ne mozes znati... I sam kazes da je proximity bio problem po recima servisa u Ns a u t-kom kazu da je ploca. Sad mi to vec smrdi na prevaru. Dali su ti drugi telefon. To je moja pretpostavka. Nije mi jasno zasto nisi to prvo proverio? Amaterska greska...


A ko si ti da nalepis nekome etiketu da je amater ili bilo sta? Zato sto postujes ovde do besvesti?? Iskuliraj malo i postuj druge clanove.

Byakuya kada ti rade replace onda dobijes samo nov telefon, nista drugo, uz novi uredjaj ti daju papir-potvrdu i na njega nalepe novi SN a garancija se ne produzuje nego tece i dalje ona koja je bila od prethodnog telefona i to je to. Znaci ne dobijes vakum pakovanje niti nista slicno :)

Deasavju se ovakve stvari, mislim da to nema nikakve veze ko je prodavac preko foruma jer kada neko kupi nov telefon onda je dobio nov, e sad pitanje je lose srece da ti se potrefi neki sa greskom, zato postoji garancija. Ja sam imao slicnu situaciju ali sam uspeo kupcu da zamenim za drugi, na njegovu srecu.

Jedino pitanje u svemu ovome je kako je dobio replaced serial broj... Zato sam i njemu preporucio da nazove direktno u Budimpestu i pokusa da resi sa njima a ne preko mreze jer ako mreza resava onda mu moze biti telefon zakljucan na toj mrezi dok bi direktno u Budimpesti mu zavrsili (ako moze) da bude simfree.

Moj savet je da pokusas sa garancijom a ako ne mozes nego ti nude popravku u nekom iznosu onda insistiraj da ti bude simfree jer po mom misljenju je bolje da das i tih jos 200 eura nego da bacis svih 500+...

flash011
28-09-2011, 18:38
Igne, pisao sam mail budimpesti, evo odgovra...

Dear Sir,
I've checked the serial number you provided and it seems that unfortunately according to Apple's system the phone was originally purchased from outside EU.
This means we're not able to handle it, I suggest you to contact your retailer where you purchased the phone.

dakysrb
28-09-2011, 19:04
Sad sam ja proveravao svoj Iphone, i isto mi izbacuje, ja sam kupio nov i radi nema problema , kako je to moguce ? :S

igne
28-09-2011, 21:10
Mozda je nesto do Apple servera...

Marko ne znam sta da ti kazem... jel ti na kutiji pise "Approved for all EU countries"? Daj mi na PM tvoj serial


Svi koji imaju iPhone sa ovim natpisom njihovi telefoni podlezu garanciji u Budimpesti, ovo je kutija od telefona koji sam kupio u Madjarskoj od autorizovanog dilera za Apple u Segedinu, takodje je UK model ali ima natpis "Approved for all EU countries"

http://img853.imageshack.us/img853/7894/img0049bm.jpg





http://img3.imageshack.us/img3/5817/img0050nw.jpg

mirzab
28-09-2011, 22:23
A da nije igrarija sa prodatim telefonima koji su kod vas a negdhe prijavljeni kao izgubljeni ili pokvareni. U aziji je svasta moguce.

dakysrb
28-09-2011, 23:43
I meni isto pise... ali kad ukucam serial izbaci ono ...

ognjenph
29-09-2011, 01:02
Može li neko da mi kaže jel se serial nb. mora da se poklapa na kutiji i u telefonu... Pošto su meni totalno različiti brojevi!

Byakuya
29-09-2011, 01:05
Pa ono trebali bi da se poklapaju...osim ako telefon nije menjan...posto kako Igne kaze kada se menja zbog kvara dobijes nov telefon a ostane stara kutija...

ognjenph
29-09-2011, 01:10
Onda su i mene zeznuli,brojevi se ne poklapaju... tel sam uyeo pre 7 dana,iz uk je navodno lik mi doneo iz ns-a sim free. Nemam za sada problema al je moguce da ce biti kao sto vidim... JOjjj pa sta da radim !!!

Byakuya
29-09-2011, 01:11
nista ako radi tel...nemoj previse razmisljati o tome...

ognjenph
29-09-2011, 01:16
Pa radi sve,al mi izbacuje kao i njemu kada ukucam ser.nb. pa se plasim da mi nerikne ako je kopija neka,nemam pojma nov sam u ovome da dao sam 500eu. pa nije mala stvar!:(

Byakuya
29-09-2011, 01:18
Nije nikakva kopija...ne mozes bas tako napraviti repliku iphone a da ni ne primetis...i nemoj baksuzirati...imao sam i ja problem(tj ortak) da tel i UK...ali drugih 1000 nisu...tako da nemoj se opterecivati...vec koristi tel i uzivaj...

ognjenph
29-09-2011, 01:23
Hvala ti u svakom slučaju.. Budem li imao nekih problema javiću al ću i tog lika pošteno iscimati! Samo da te pitam još nešto,neću više smarati.. u itunesu-u app koje sam instalirao preko installous-a neće da mi prepozna odnosno traži da ih izbrišem da bih nešto novo ubacio... Ja autorizujem računar 10 uta sam to uradio i opet isto. Jel znaš šta je?

Goxy86
29-09-2011, 01:27
Desni klik na iphone pa transfer purchases, nakon toga moze sync...

ognjenph
29-09-2011, 01:28
E Hvala puno!

dakysrb
29-09-2011, 01:44
Serijski broj se dobija kada se kuca *#06# ... ali taj serijski broj ima samo brojeve, na kutiji je mesavina slova i brojeva , a kad odem u setting > general > about tu imam treci serijski.... e sad ne slazu mi se serijski na kutiji i serijski u about... sto bi znacilo da ta kutija nije od ovog telefona ? ...

A cemu sluzi br. koji se dobija sa *#06#... moze li mi neko pojasniti ovo sad sam zbunjen :S

Byakuya
29-09-2011, 01:45
taj sa *#06# stavano nemam pojma koji je...

Onaj sa kutije treba da se slaze sa onim iz About menija...isto vazi i za imei i model...takodje i serijski i imei imate na vasem simtray...

dakysrb
29-09-2011, 01:47
Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya) i ti da nesto ne znas :P

Na garanciji za serijski broj su mi pisali ovaj sa *#06#... sad sam pogledao...

Ni IMEI se ne slaze tel - kutija...

... sad sam se strasno iznervirao zbog ovoga... ali vazn oda tel sljaka :) ...

Sandi
29-09-2011, 01:52
Serial number nije isto sto i IMEI. Na kutiji stoje oba, na sim tray stoje oba i u sw stoje oba. Mozda ima jos negde ali ne znam zasigurno. Nisam rastavljao:D

dakysrb
29-09-2011, 01:54
ZNam da nije isto... ali ne slazu se ni serial ni imei na telefonu i kutiji... i to me jako nervira... i sta ja sad kao potrosac i po zakonu o zastiti potrosaca treba da uradim, jer sam prevaren ?!! TEL je kupljen u prodavnici...

Byakuya
29-09-2011, 01:58
Uvek su mi donosili iphone iz USA tako da nisam imao prilike da trazim/gledam/trebam garantni list:)



Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya) i ti da nesto ne znas :P

Na garanciji za serijski broj su mi pisali ovaj sa *#06#... sad sam pogledao...

Ni IMEI se ne slaze tel - kutija...

... sad sam se strasno iznervirao zbog ovoga... ali vazn oda tel sljaka :) ...

vlada2907
29-09-2011, 07:51
Serijski broj se dobija kada se kuca *#06# ... ali taj serijski broj ima samo brojeve, na kutiji je mesavina slova i brojeva , a kad odem u setting > general > about tu imam treci serijski.... e sad ne slazu mi se serijski na kutiji i serijski u about... sto bi znacilo da ta kutija nije od ovog telefona ? ...

A cemu sluzi br. koji se dobija sa *#06#... moze li mi neko pojasniti ovo sad sam zbunjen :S

Kad ukucas *#06# dobijes IMEI broj telefona, on mora biti isti na ekranu kad ukucas pomenuti kod, u settingsu/about i na kutiji, serial no. mora biti isti na kutiji i u settingsu/ about, takodje mora da se slaze i model no. iz settingsa sa part no sa kutije... Ako se ne slazu, tel je menjan pod garancijom(sto je rekao Byakuya) ili nije kutija od pomenutog telefona... Tj nisu cista posla...

igne
29-09-2011, 08:21
*#06# je IMEI broj koji se takodje nalazi na kutiji. Iskreno, znam u cemu je stvar jer na zalost takvi telefoni se pojavljuju svugde po evropi ne samo kod nas... Imao sam priliku licno tako nesto da vidim... Jedino je stvar u tome da ni prodavac ne moze da zna da je to tako jer glupa stvar je u tome da svi zele VAKUM pakovanje i to se namirisalo izgleda napolju i sada trpaju telefone koji su otkljucavani sa UK mreze, ubacuju u random kutije i vakumiraju ih i tako salju po citavoj evropi... Toga ima i u Austriji takodje, pricala mi je sestra, i ona je kupila u nekoj maloj prodavnici mobilnih telefona stim da je ona digla tamo galamu i pretila im da ce ih tuziti pa su joj vratili novac jer u Austriji to ne prolazi u nekoj prodavnici.
Sta da vam kazem... Svi trazite vakum pakovanja... Tako ni prodavac ne moze da zna sta mu stize jer se to nabavlja preko drugih izvora a kada recimo moze da nabavi nesto sigurno iz prodavnice i to kosta 40-50 eura vise onda to nikome ne treba svi traze jeftinije.
Evo jednog primera, Kupio sam u Madjarskoj u Media Markt JBL zbucnike i Marantz Reciver koji su bili na polici izlozeni, svako je mogao da upali i da poslusa obe stvari, nisam imao ni najmanji problem da to kupim i nije mi smetalo da je bilo otpakovano iz kutije, covek je nakon sto sam rekao da zelim te dve stvari lepo uzeo i zapakovao sve kao da nije ni bilo otpakovano, dobio sam garanciju na oba proizvoda koja vazi od danan kada sam kupio, odneo sam kuci i ne razmisljam sada zasto mi nisu dali upakovano, jer ustvari nije ni bilo upakovanih nego samo to sto je bilo izlozeno...

Dakle poenta je ustavri, previse su ljudi postali opsednuti nekim nebitnim stvarima... Kupuje se preko oglasa, u pocetku se secam da je bilo prvo bitno da telefon ima barem fabricke folije na sebi, pa je onda pocela prica oko vakum pakovanja a sada vec kupci traze i racun i garantni list... Jbt pa nije ovo niti prodavnica niti Apple Store... Ja recimo nemam problem da kupim nesto sto je otpakovano samo mi je bitno da je novo. Ako ste mislili da mozete biti prevareni ako je otpakovano tu gresite VEOMA jer je lakse uvaliti nesto sto je upakovano kao "novo".

Izvinjavam se ako sam napisao neke nebitne stvari ali zelim samo malo da skrenem paznju da ne treba patiti od perfekcije tipa vakum pakovanje i da niko nije pipnuo pre vas... Bitno je da je novo i da ste sigurni sta kupujete, imate garanciju i toliko, celofan je mac sa dve ostrice, moze biti san, moze biti kosmar :)

flash011
29-09-2011, 09:08
izgleda da sam otvorio pandorinu kutiju ovde! mnogo diskusije a poenta je jedno, u srbiji se iphone ne prodaje legalno. osim kada se kupi direkt u ranji, sve ostalo je macka u dzaku. ja sam rizikovao i sad sam na ledini. velika je verovatnoca da ce pokvareni telefon da leti u dunav! al to je moja stvar, naucio lekciju... sledeci iphone mi drugari donose iz USA sa svim papirima i garancijom... jer se nece skoro prodavati ovde legano... apple ne dozvoljava prodaju telefona sve dok nam itunes prodaja aplikacija ne proradi sasvim legalno a za to je potrebno i regularno i sto je jos bitnijer SIGURNO placanje preko interneta.... a u zemlji lopova i hostaplera je to jako tesko izvodljivo...
pozz svima

igne
29-09-2011, 09:19
Ja sam moj iPhone platio 580 eura kada sam mogao po oglasima da kupim za 530 i radije sam platio vise i kupio od Apple dilera jer nisam znao nigde sigurnog prodavca... Kada ljudi ne budu rizikovali nego plate da budu sigurni onda nece biti slicnih problema :)

Zao mi je kada procitam da se ovako nesto nekome desi i stvarno uvek zelim da pomognem ali u tvom slucaju stvarno ne znam sta bi mogao jos da probas ... :(

U Budimpesti su stvarno ljubazni serviseri i da postoji neka sansa da ti nesto urade sigurno bi uradili... Pokusaj eventualno da ih pitas da li rade popravke za telefone koji ne podlezu pod njihovom garancijom...

flash011
29-09-2011, 10:18
poslao sam im jos jedan mail. videcemo.. a kada sam kupovao telefon ovaj koji sam uzeo je bio jedini u ponudi u tom momentu! da sam mogao da biram izmedju njega i aparata sa papirima i garancijom u zamenu za 50e vise.. izbor bi bio jasan... ko ima da da 530 ima 580... u protivnom je stipsa ;)

Byakuya
29-09-2011, 11:42
Jbg meni je bitno ako vec dajem 500+ evra da telefon stvarno jeste simfree i da stvarno jeste nov...mislim da za te pare mogu sebi da priustim luksuz ta dva zahteva...

igne
29-09-2011, 12:42
To je kao da si sada rekao: Ako kupujem nov mercedes od 50.000 eura onda necu da niko sedne u njega pre mene i hocu da ima 000000 km kada ga preuzmem i da motor nikada nije bio upaljen od kada je izasao iz fabrike... Ovo mozemo bukvalno uporediti... :D

Ja razumem sta svako zeli ali mislim da je malo preterano to sve ocekivati za nesto sto u Apple Store kosta 630 ili 670 eura a ti to zelis za 500 :) Jesam li u pravu? ;)

Protiv sam bilo kakvih mutnih poslova da se razumemo, ovo ne smatram pod opravdanim razlogom, nego zelim da ukazem da covek pre nego nesto kupi treba da se zapita samo jednu prostu stvar: "Zasto je to tako jeftino?" ;)

Byakuya
29-09-2011, 12:45
Zavisi kom apple storu...a obrini okreni ti i ja smo pricali o tome...i slozili se:)

igne
29-09-2011, 12:47
Naravno :)

flash011
29-09-2011, 13:42
evo da ne bude da nisam probao. Budimpeste (ljubazno) kaze sledece:

Dear Sir,




In this case unfortunately it's not a question of money, we're not allowed to handle iPhone units sold outside the European Union whether the unit is inside or outside the warranty.


According to its serial number this unit was sold outside EU so I'm sorry but there is no chance to repair it in Hungary.

igne
29-09-2011, 13:47
E jbg sad me jedino interesuje sta podrazumevaju pod EU, znam da kazu da prihvataju sve telefone unutar sengen zone tako da mislim da se to odnosi i na UK i na SUI

Od @Valdy je bio UK telefon i bez problema su zamenili za novi...

Sandi
29-09-2011, 13:50
Zar ne bi trebalo na support stranici da izbaci podatke o uredjaju gde god da je kupljen bez obzira na kontinent? Jer prvobitni problem je sto uopste nema podataka za zadati serial number...

flash011
29-09-2011, 13:56
upravo sam dobio i dodatni info od ljubaznik madjara:

Unfortunately there is no Apple Store at the moment in Hungary, there are Premium Resellers and Authorized Service Providers, Apple is not in the country officially yet.


The nearest Apple Stores are in Germany, you can find a list of them here:


http://www.apple.com/retail/storelist/

z (http://www.apple.com/retail/storelist/)naci ovo je elegantni fuck off...

igne
29-09-2011, 13:58
Oni imaju tacnu bazu podataka koja pokazuje vise od one koju vidis na Apple web stranici tako da vide tacno odakle je telefon a sad zasto izbacuje da je telefon replaced to je zaista cudno... Citao sam negde da se pojavljuju telefoni na kojima se ne poklapaju ni serijski broj na kutiji niti na sim tray sa onim koji vidis u telefonu kada ga upalis... Na iPad-u SN pise na poledjini pa ako rikne mozes da proveris SN na poledjini i to je mnogo sigurnije nego ovo sa iPhone 4 koji ima SN na sim tray...


EDIT: Nije fuck off nego su ti napisali to sto jeste... Madjarska kao ni Austrija, Hrvatska, Makedonija i mnoge druge zemlje u okruzenju nemaju Appple Store nego samo Premium i Authorized resellere i ovlascene servise kao sto je iStyle u Budimpesti...

Cene za Apple uredjaje su u Madjarskoj bolesno visoke... Recimo da u Madjarskoj kada kupis MacBook i vratis porez izadje te mozda nekih 100 eura jeftinije nego da si kupio ovde, sto znaci, madjarima se vise isplati da dodju u srbiju da kupe bilo sta od Apple uredjaja nego sto oni tamo imaju u ponudi jer je MacBook Pro svaki skuplji za 200-300 eura nego kod nas... Recimo u iStyle u budimpesti je 880 eura iPhone 4 16GB a 32GB je oko 1070 eura... Divno zar ne? :)

flash011
29-09-2011, 14:07
mislim da mozemo da zatvorimo ovaj thread, ja nemam vise sta da dodam:)

igne
29-09-2011, 14:10
Mozemo :)

Zatvoreno :)