PDA

View Full Version : Problem iPhone-a 4 i Vip mreze



iMorris
27-09-2011, 09:21
Od kako sam presao sa Nokije na iPhone imam problem da ponekad nisam dostupan ili mi se jednostavno razgovor prekine iz cista mira.

Neki drugovi koji imaju iPhone4 ali su na MTS-u ili Telenor-u nemaju ovaj problem.

Radjen je Restore i menjan FW ali se problem i dalje javlja.

Da li se ovo jos nekom desava i da li postoji neko resenje?

zlatkokrunic
27-09-2011, 10:14
Jel tvoj iPhone radi sa gevey karticom? Probaj sa drugom gevey karticom.



---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=44.769120,19.226317

nulled
27-09-2011, 10:42
Mozda je do gevey kartice, ili najposle imaš loš signal, iskreno, vip i nema neku bog zna kakvu pokrivenost.

iMorris
27-09-2011, 11:00
Simfree je telefon. Signal je pun ali mi se opet desava da nisam dostupan.

Sandi
27-09-2011, 11:16
Iskljuci 3g jer nekad dok se prebacuje sa 3g na edge hoce da se dogodi da ne budes dostupan. 3g pali samo po potrebi.

iLudak
27-09-2011, 11:18
Ja sam isto na Vipu i primetio sam da se desava da nekad odjednom padne mreze skroz i opet posle nekog vremena se pojavi , to mi se desavalo i u toku poziva... Ne kapiram uopste...

Byakuya
27-09-2011, 11:19
iMorris odakle je tvoj tel dosao? Da nije UK?

iMorris
27-09-2011, 11:48
Iz Italije. 3G je uvek ugasen.
Mnogo me nervira.
Desavalo se i meni da padne signal od jednom pa pukne veze a u vecini slucajeva samo mi stigne poruka da nisam dostupan.

Probacu da zamenim karticu... Ako ne uspe onda ne znam sta dalje...

Byakuya
27-09-2011, 11:53
Pazi imao sam slican problem tj moj ortak...i promena kartice/mreze na kraju nije pomogla pa je telefon zamenjen...zahvaljujuci ekstra cool prodavcu:)

Predlazem ti da i ti to malo istestiras i ako ne radi kako treba...pokusas da zamenis zato sto iako ljudi to ne vole da cuju i apple ima defektnih stvari:)

NikolaSRB
27-09-2011, 11:53
Ja sam na vipu,3gs,nikakav problem do sada nisam imao. Sve radi normalno,kontrolisem internet potrosnju


Poslato sa planete Zemlje

iMorris
27-09-2011, 12:03
Mene proganja ta nedostupnost.

Imao sam 8800 i desavala mi se ista stvar. ALi je problem bio samo kada je taj broj(kartica) u tom telefonu. Svaka druga kombinacija je dobro radila :)
Fenomen :-)

Uzecu jednu prepaid karticu od MTS-a ili Telenora pa cu da testiram par dana.

hardmax
27-09-2011, 12:08
Na VIP-u iskljcen 3G iP4 simfree iz Belgije od kada sam ga kupio imam problem na VIP-u sa raznim pucketanjem i cvrčanjem u toku razgovora kada je pun signal, a kada ubacim mts karticu nema nikakvih problema.
Iz iste serije drugi iP4 kupljen u isto vreme kod mog kolege koristi ga na mts-u i nikad nikakav poblem.
To je cena VIP-a izgleda :(

P.S. Svi operateri koriste istu opremu ali zašto se to dešava na vip-u to mi nije jasno...

NikolaSRB
27-09-2011, 14:07
Promeni karticu


Poslato sa planete Zemlje

miodrage
27-09-2011, 23:17
Presao sa mt:s Na Vip, preneo broj pre oko 2 meseca. Do sada nije bilo problema, osim da sam u nekim tunelima ili podzemnim prolazima nedostupan, ali to traje kratko. Signal prilicno dobar, Internet sljaka solidno.

mallena
27-09-2011, 23:22
E ovako :)!
Drugarica i ja imamo vip kartice :)!Na istom mestu ona nema domet ili je nedostupna (probano sa vise telefona,cak i sa iphone-om) dok ja uvek imam.Iz toga sam donela zakljucak da je definitivno nesto do kartice!Tako da moj savet ti je da probas drugu karticu!

Packy
28-09-2011, 11:19
Mislim da opadanje signala i prekidanje veze kod ip4 dolazi najverovatnije zbog lose uradjene antene. Testiraj telefon tako sto ces ga uzeti u ruku, ekran okrenuti ka sebi i gledati 1-2 minuta da li signal opada. Kada to uradis stavi ga na sto i prati istu stvar. Ako opada signal samo kad ga drzis u ruci problem je u anteni.

Byakuya
28-09-2011, 11:23
Packy to je antenagate problem koji je svima vrlo dobro poznat...nije dovoljno sam da drzis telefon vec je protrebno i da ga drzis na odredjen nacin...ovo sto mi ovde pricamo nema veze sa time...

iMorris
28-09-2011, 13:01
Bas to. Meni se problem desava i dok spavam :)
Od kako sam otvorio temu nemam vise problema :)

Nadam se da cu danas stici da zamenim karticu.

hardmax
28-09-2011, 16:34
Ja od jutros na iPhone-u sa mts karticom. Rezultat: 3h razgovora i preko 40 poziva bez i jednog cudnog zvuka ispadanja iz mreže i sl.

Ideja mi je da VIP microSIM karticu zamenim sa obicnom SIM karticom i da je naknadno isecem pa da probam da nije stvarnom problem između komunikacije iPhone-a i SIM-a.

iLudak
04-10-2011, 00:36
E ovako , nastavlja da mi se ponavlja ista stvar sa pucanjem mreze na Vipu , nestane mi ceo Carrier name gore nema nista bukvalno ostane jedna crta signala samo , pa se posle odmah vrati i bude normalno ali desava mi se i da puca mreza i prilikom poziva , uzasno me nervira...

EDIT : A da zaboravio sam , desava mi se i da nisam dostupan takodje , posle me ljudi pitaju kao nisi bio dostupan... Ima li neko resenje ? :brickwall: Ludim od ovoga !

Byakuya
04-10-2011, 00:37
pokusaj par dana da koristis lelenor ili mts...pa ako se i tada desava onda je hw problem(takodje iako znam da znas moram da pitam...da li ti je 3g iskljucen?)

iLudak
04-10-2011, 00:39
Hmmm , moracu da seckam kartice... :brickwall: , 3G mi je stalno ugasen i palim ga po potrebi uglavnom mi je samo EDGE upaljen i to je to...

lydiasr
04-10-2011, 00:44
Imala sam i ja taj problem sa VIP mrezom dok nisam zamenila karticu

iLudak
04-10-2011, 00:45
Znaci to je lek a ? Sutra cu odmah da idem da zamenim za novi microSIM da mi daju... A reci mi Lidija , vise nemas tih problema ?

woya90
04-10-2011, 00:48
pa logicno da nema...cim je rekla da je IMALA DOK NIJE ZAMENILA za novu ;)

Sandi
04-10-2011, 00:55
Ma ti telefoni iz UK stalno neki problemi sa njima:D

woya90
04-10-2011, 01:10
Ma da krsevi bre... ja mislim da treba da kupi neki zakljucani AT&T sa gevey-omom ;P

iLudak
04-10-2011, 01:11
Bolje SIM-free nego Gevey , tako da Vojo nestani ;)

Zamenio sam micro SIM u Vipu malopre sad cemo videti da li je micro SIM pravio problem , daj Boze da sad sve radi kako treba ! :P

iMorris
05-10-2011, 16:10
Ja sam zamenio. Za sada je ok... Mada cisto sumnjam da ce sada raditi :)

hardmax
05-10-2011, 20:16
Sad uzeo novu karticu ali necu odmah da pricam utiske hocu da prodje bar 7 dana da vidim sta sam uradio. ( uzeo sam obican SIM i isekao ga)

Ovo moram da podelim sa svima koji su menjali ikada kartice na mts-u i znaju koliko traje dok ti aktiviraju novu karticu.
Naime uzmem ja novu karticu i pitam onu seku kad ce biti aktivna, a ona ce: vec vam je aktivna gospodine (mislim se u sebi ma vazi nisam ja od juce znam ja koliko treba vremena da prodje).
Sklonim se ja iza coska i pozovem broj sa starom karticom koju nisam izvadio iz iPhona i kad ono call failed! Hm ubacim novu i sim cutter isecem i ubacim u iphone radi!!!
Zamenom sim kartice niste offline u opste :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
05-10-2011, 20:43
Mislim da ti se samo potrefilo jer uvek ostave 24 sata lufta a aktiviraju posle nekoliko sati. Ili su mozda promenili nesto pa sad ide automatski kao kod ostalih operatera mada cisto sumnjam.

iLudak
05-10-2011, 22:39
Staru micro SIM su mi deaktivirali posle 5 min. a novu cim sam dosao kuci nije proslo ni 10-ak minuta kad sam stavio odmah je radila , tako da to sto pricas je nidje veze ;)
Danas dokazano u Vipu iz prve ruke ;)

Sandi
05-10-2011, 23:58
HardMax je pricao o mts-u...

iLudak
06-10-2011, 00:02
Pa ja ti prenosim moje iskustvo sa Vipom a i imam iskustvo i sa mts-om da ti treba isto toliko to sam radio pre 3 meseca isti fazon dobio novu micro SIM i aktiviraju ti brzo , posle nekog vremena...

NikolaSRB
09-10-2011, 09:20
Pri menjanju kartice,niva jr aktivna za nekih 2-3 min. Ako sistem funkcionise


Poslato sa planete Zemlje

hardmax
11-10-2011, 18:49
Nakon zamene VIP SIM kartice i dalje imam isti problem sa zvukom :( (kao sto sam ranije naveo sa mts karticom nije bilo nikakvih problema)
Definitivno prenosim broj u drugu mrezu.

NikolaSRB
13-10-2011, 13:00
Prenesi broj gde mislis da ces biti zadovoljan. Ja sam moj preneo iz mts u vip i nikakvih problema nemam


Poslato sa planete Zemlje

011Bojan
14-10-2011, 01:37
Mozda je do gevey kartice, ili najposle imaš loš signal, iskreno, vip i nema neku bog zna kakvu pokrivenost.

Ocigledno nisi na VIPu, ja bas nikakvih problema nemam!



Powered by AlphaEfficiency.com on iPad2

woya90
14-10-2011, 07:03
Nakon zamene VIP SIM kartice i dalje imam isti problem sa zvukom :( (kao sto sam ranije naveo sa mts karticom nije bilo nikakvih problema)
Definitivno prenosim broj u drugu mrezu.

ja ne znam sta ste se svi isprimali na taj VIP...

flow
14-10-2011, 08:32
Ja sam na VIP-u i takodje nemam nikakvih problema

miodrage
14-10-2011, 17:07
Jos jedan Vip-ovac ovde, takodje bez znacajnijih problema.

woya90
14-10-2011, 17:22
Ja sam na MTS-u i nemam nikakvih problema...

iLudak
14-10-2011, 20:33
Pa nemas kad koristis MTS u godini dana 4 meseca a ostale mesece nisi u Srbiji ;) Tako da nisi pouzdan za informacije ;)

iMorris
25-10-2011, 20:02
Evo da javim samo da mi je problem sa nedostupnoscu nestao zamenom mikro kartice (Vip), mada sam iskreno mislio da se nece nista promeniti.

I moram reci, mnogo mi je lakse sad :yes:

Byakuya
26-10-2011, 00:37
Koristim vec 9meseci microsim iz vipa...i sve radi kako treba...

iLudak
16-11-2011, 01:13
Ja sam prolupao skroz , ne mogu vise da izdrzim u poslednje vreme mi jako cesto puca mreza i puca poziv na Vipu mrtvom , menjao sam karticu 2 x i nije pomoglo nikako , ne znam sta da radim vise , izgleda da cu da predjem na Telenor nema mi druge , izludeh od nervoze majke mi koliko je samo iritantno kad ti puca poziv , ufffffff !

iMorris
16-11-2011, 01:44
Probaj da ugasis 3G...

iLudak
16-11-2011, 01:46
Ugasen mi je skoro stalno 3G , a EDGE je stalno upaljen , 3G palim po potrebi i to bas jako retko...

Byakuya
16-11-2011, 02:52
Odakle ti je iphone?(zemlja porekla)

iLudak
16-11-2011, 02:55
UK , a na m:ts-u nisam imao nikakvih problema sa njihovom microSIM karticom samo sam preneo broj na Vip ! Al' iskreno ne verujem da ima neke razlike ako je SIM-free iz UK ili Germany ili neke druge zemlje trebalo bi da budu svi isti , zar ne ? Ako na to mislis...

nenad.jokic
16-11-2011, 08:51
Pozdrav svima.
I ja sam na Vipu i imam slican problem.
Naime, na svakih par dana desi se da mreza zabode i da nema signala. Ne pomaze nista, ni vadjenje kartice, ni respring, signal se vraca samo restartom. Do hw nije zato sto mi na telenoru telefon radi savrsen. Testiran je 20 dana. Ka sam vratio Vip karticu, nije proslo 3 dana i problem se ponovio ;)

3gs
16-11-2011, 08:55
zato sto vip nevalja? a i ne znam ljudi pa vip je najskuplji i najlosiju rasprostranjenost mreze ima neznam zasto ga uzimate...

NikolaSRB
16-11-2011, 11:17
Promeni operatera

flow
16-11-2011, 11:26
Ja sam na vip mrezi iphone4 sim free i nemam nikakvih problema

Byakuya
16-11-2011, 11:35
Pitao sam posto su neki tel iz bas UK imali problema ovde...elem takodje sam na VIP mrezi i nikada slicnih problema nisam imao...

Ne znam sta tacno "najlosija rasporostranjenost" treba da znaci ali posto vecinu vremena provodim u BG retko se desi negde gde nemam 3g signal. Za ostatak zemlje ne mogu da kazem ali koliko sam video sada i u Novom Sadu,Zrenjaninu,Nisu,Kopaoniku....se pokazao jako dobro...

Neko sada da mi tvrdi da je telenor ili mts bolji/jeftiniji zaista ne zelim...a ne bih ni verovao...

iMorris
16-11-2011, 12:14
Nekada je Vip imao los signal. Sada je odlican. A sto se cena tice, zna se ko je najpovoljniji...

Byakuya
16-11-2011, 12:23
pa 3gs kaze kako je VIP najlosiji od svu decu:)

Po meni i dalje je VIP najbolji...sada kada istekne ugovor od 2 godine pa ponovo budem gledao koji paket i sta znacu ko je povoljniji...prednost je i to sto sada mozemo brojeve da prenosimo...

iLudak
16-11-2011, 13:42
Padanje mreze i pucanje poziva je jako iritantno i ne mogu stvarno da izdrzim vise , prelazim na Telenor definitivno ! Bya , a kako nisam imao problem onda sa m:ts karticom na istom iPhone-u ? Samo na Vipu se to desava i to ne samo na iPhone-u nego i kod devojke na njenom Samsung-u najobicnijem sa obicnom SIM karticom isto joj pada mreza i puca poziv , tako da nema objasnjenja za to... Raspadaju se totalno i oni i ona njihova lazna parola 1000 ljudi dnevno predje na Vip , samo da zavrnu ljude , cim se sve sluze , strasno...

miodrage
16-11-2011, 14:53
Evo, i ja da se javim, pre 3 meseca sam preneo broj sa mt:s u Vip, i radi savrseno na iPhone4 SIMFree 4.2.1. Isto sam vecinu vremena ili BG ili SU, i naravno put izmedju, mozda na 2 mesta malo padne signal ali to je to. Glavna mi je zamerka sto autoput nije pokriven 3G signalom, ali opet, to nije znacajna stavka.

Byakuya
16-11-2011, 15:35
iLudak to se zove marketing...pogledaj sta telenor i mts tek pricaju...to ti je kao kada na prodavnici vidis 90% popusta...Dovoljno je jedan artikl da ima taj popust i to moze da stoji...ostali mogu da imaju regularnu cenu...

telenor ima svoj "neograniceni" internet dok mts trenutno vrbuje korisnisnike preko postojecih nudeci neke minute...

Sustina je da niko nije tu svetac...

Sto se tice problema sa telefonom to je individualna stvar...ti imas problema ja nemam...ortak je imao sa mts dok sa vipom nije imao...itd...

iLudak
16-11-2011, 15:42
Naravno da znam da je to marketing , nisam pao sa kruske :P Rekoh nije meni samo problem nego i kod devojke na njenom Samsungu najobicnijem isti problem postoji kao i kod mene , tako da to nema veze sa iPhone-om , vec sa laznim Vipom !

NikolaSRB
16-11-2011, 19:45
Ne znam sta imas protiv te reklame. Po zakonu ne mozes tako nesto tvrditi ako nije opravdano. Sa druge strane, imate prijatelje,po cemu to? Pametna mreza,zbog cega? Najbolje da promenis mrezu i odes gde ti je bolje, a imas slobodu izbora od 1 jula ove godine.

3gs
16-11-2011, 19:56
pa 3gs kaze kako je VIP najlosiji od svu decu:)

Po meni i dalje je VIP najbolji...sada kada istekne ugovor od 2 godine pa ponovo budem gledao koji paket i sta znacu ko je povoljniji...prednost je i to sto sada mozemo brojeve da prenosimo...

ja govorim only for pripejd
za pospejd neznam
ali znam da deru kozu na pripejdu i to strasno
kod njih su najskuplje poruke minuti sve
mreza puca u vrscu... i na putevima,dok na mts hoce da se gubi nekada 3g mreza ali na telenoru je najjaca!ubedljivo
a na mts sam presao za 180 dinara pricam ceo mesec sa pola dinara i pola dinara mi poruka naravno ka mts_u....
jos trebaju da se razviju
kontam da ce biti najjaci ali za sada je i manje korisnika vipa.... bar u mom imeniku imam 2 broja na vipu i 226 korisnika ostale dve mreze...

nznm ali iskreno sve sam probao mreze zadrzao sam se na mts uvek

dechak
16-11-2011, 20:31
Jedni ga hvale drugi zale,VIP za presednika :).
Nego, kukate jedni na vip drugi na mts, ovi losi sa signalom a ovi drugi kradu, imam sva 3 operatera i moram da priznam da mi je osnovni telenor, ip 4 radi kao svajcarac na njemu, mts i 3g su sasvim ok a vip je na nekoj nokia-i pa ni na njemu nema problema.... :)

Byakuya
16-11-2011, 23:01
Meni istice ugovor kod VIPa u februaru i eto danas sam pogledao sta nude sva tri operatera tj nove pakete...iskreno prijao bi mi 4ti...:)

Deru i na postpaidu kada ispucas "besplatne minute/sms" mb da ne spominjem...

iMorris
17-11-2011, 00:33
Drug mi radi u Telekomj i kad su pocela prebacivanja kaze da je dnevno bilo 300 zahteva za prebacaj na Vip...

iLudak
17-11-2011, 00:46
Vip je go pen*s iz mog dosadasnjeg iskustva sto se tice kvaliteta mreze i signala , a sto se tice paketa i povoljnosti to je super , dovoljno jak razlog da odem u Telenor ;)

SPW Spartan
17-11-2011, 01:33
Vec vise od 2g sam na VIP-u . Pre Vipa prvo Mts pa Telenor. Sa VIP-om sam prezadovoljan! Odlicni paketi,Veza, usluga, korisnicki servis,..itd

Ostajem na VIP-u i dalje :P Eventualno ako Vodafone ili T-Mobile upadne kod nas, mozda i njih oprobam :D

MarkoZ
17-11-2011, 01:40
Koji god operater uvede Flat odma prelazim!

SPW Spartan
17-11-2011, 01:52
Od ova 3 sadasnja nece niko 100%

Jedino ako uleti neki Vodafone ili T-Mobile kao ozbiljnija konkurencija.

Mislim da su (Mobtel) sada Telenor i Mts dovoljno kajmaka uzimali od korisnika svih ovih godina . Moglo im se jer bez prave jake konkurencije mozes da diktiras cene.A mi placamo jer nemamo izbora da biramo :yes:

Samo uporedite nase Internet provajdere pakete i cene , sa stranim okolnim evropskim zemljama :'(

npr.
Kada je kod nas bila eksluziva imati ISDN ja sam preko imao , ADSL sa 5Mbit internetom, Telefon i kablovska. 3 u 1 preko kablovske fiksni, internet i kablovska za 30e.
Daleko smo mi od Fletova i takvih stvari .

Da su pametni nasi na vrhu , pustili bi i ostalu konkurenciju da dodje kod nas. Ali ali :) Uvek tu postoji ono Ali :) Sve je to interes i velicina kajmaka koja nekome odgovara :)

toscana
17-11-2011, 02:44
Malo je off ali ja sam na mts-u i ako ne uzmes telefon daju popust od 50 % na pretplatu. Ja sam uzeo Mix Net L. Pretplata oko 970 dinara. 600 minuta ka svim mrezama, 1500 sms-ova i 1,5 GB interneta. Ovo je zaista odlicna ponuda.Ono sto ne iskoristis se prebacuje u sledeci mesec.
http://img.tapatalk.com/5d569d98-66e1-75c4.jpg

MarkoZ
17-11-2011, 03:37
Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova promocije.

Samo se ti zavaravaj sa tim, sad kad si potpisao ugovor, ima da promene uslove i skinu popust :) Lopovi su to ;)

NikolaSRB
17-11-2011, 08:35
A sta da uporedjujem sa svetom. Somalija ima paypal a mi njente. To dovoljno govori kojim stepenom Srbija napreduje, neka dovedu jos 2 operatera ako neko misli da ce to resiti problem. Sa druge tacke kompanijama se moze, zadto bi dovodili jos konkurencije. Mislim, po meni, tu se gleda sto vise novca da se ispumpava iz drzave ka maticnoj kompaniji. Ali realno, ko god nije zadovoljan, ne mora koristiti. Imas fixnu pa zovi, imas i email. Ja bih voleo da mogu da pricam koliko hocu i radim sta god hocu za 300 din mesecno, ali jbg :)

toscana
17-11-2011, 08:36
Dobijam listing uz racun i bas sam proveravao, to je to. Ja sam prezadovoljan.

MarkoZ
17-11-2011, 21:48
Toscana ne kazem ti da kradu oni tebi impulse al nemoj da se cudis ako ti promene uslove koriscenja te promocije i kazu vise nije popust 50% nego kazu 10%...a ti ako hoces da raskines ugovor onda moras da platis taksu za raskid...

PanZzer
19-11-2011, 16:04
Ja imam problem sa mts.Opada mi signal prilikom poziva ali ne pukne veza.Nadam se da nije hw.