PDA

View Full Version : Instalacije softvera...po stoti put...



Riccolo9
15-05-2009, 07:17
Dvoumim se malo da li da otvarm ovu temu, ali muka me je naterala pa se ja unapred izvinjavam...Dakle, rec je o necemu cega ima na forumu gomila, ali ja jednostavno ne umem da se snadjem iako sam procitao sve...Kako da sredim iPhone da mogu da igram krekovane igrice i programe(ove free sa i Tunes-a mi rade ko sat)???Kad ubacim neku sa kompa kaze mi onu cuvenu ''...is not installed because it can not be verified''...Kapiram ja da mi treba tu neki SSH i neki instaler i framework itd,ali nigde ne pise postupak osim da se skine sa cydie, a nemam wi-fi gajbi.Cak i da imam ko zna da li bi se snasao...Ako vam nije problem, objasnite mi to korak po korak, ili bar mi dajte sto viise informacija o svemu...Ja znam da vas sve ovo smara, ali forum ni malo nije lak za pocetnike to vam moram priznati...I jos nesto imam problem sa ovim stvarima ''Kopirajte ga u /System/Library/PrivateFrameworks/AppSupport.framework/(PRIMER)'' ja cak ne znam ni gde da nadjem ove direktorijume, a kamoli nesto da kopiram u njih...



Ako ima nekog kome je dosadno u zivotu i nema st da radi, a zna bilo sta o ovome-molio bih ga da mi napise...

Svaka informacija je dobrodosla...Samo upijam... :) Pozzzzzzz...

AwaX
15-05-2009, 11:36
prvo... MORAS da imas wifi, cak i da bi ssh-ovao without wifi treba ti openssh koji moras da skines pre toga (sa wifi). mislim nemoj pogresno da me razumes. sve ovo ti mozes i edge ili 3g internetom al se spremi za astoronoski veci racun za ovaj mesec.
elem, nadji negde wifi spot. ima li ga taj komsija ... izgoreo :)
pa skidaj redom:
1. open ssh
2. sbsettings
3. winterboard
4. mobile installation patch (smart-mobile), a on ti treba za instalaciju cracked apps-a i games-a

mobile instalation patch mozes da nadjes i na drugim sourcevima al ja nesto volim ovaj.
znaci treba da dodas source smart-mobile/cydia/.
jos jedan mocan source ti je xsellize.com
potrazi malo pricu o njemu. ima dosta lepih stvari koje ces samo tu naci i nigde drugde.

program winscp (ako si windows user, a cyberduck ako si mac) ti treba za ono ''Kopirajte ga u /System/Library/PrivateFrameworks/AppSupport.framework/(PRIMER)''.
to ti je program preko koga mozes da vidis iphone foldere samo lagano sa tim. tu sto mozes da zajebes, ne mozes nigde.
ne pomaze posle ni svo iphone ssh znanje... (ni voda majko) :) nego jedan muski restore.
to mi za sad pada na pamet. obavestavaj dokle si stigao.
pozdrav

Riccolo9
15-05-2009, 15:14
Hvala ti,lepo si mi objasnio samo mi nije jasna ova vrsta source-a,misli li se na page source ili...? Ja cu da radim postepeno, ako budem negde zakucao ja cu se javiti... :)

zexx0r
15-05-2009, 15:45
Hvala ti,lepo si mi objasnio samo mi nije jasna ova vrsta source-a,misli li se na page source ili...? Ja cu da radim postepeno, ako budem negde zakucao ja cu se javiti... :)


kada se kazhe Source, misli se na repository aplikacija u Cydii :)

Ono shto hotjesh, krekovane igrice - morash prvo da imash, verovatno si prochitao: mobile installation patch, ili MiPatch :) samo ga nadji na jedan od ovih source-ova i installiraj.

Kada ga instalirash, instaliraj jednu Free aplikaciju sa App Stora, reboot, deinstalirash free igricu koju si instalirao sa App Stora i to bi bilo to :) sada kada skinesh .ipa fajla, samo ga otvorish u iTunes, i idesh na Sync :)

Javi kako si proshao, gledaju me Ameri chudno jer kucam na srpskom xD

AwaX
15-05-2009, 18:29
... gledaju me Ameri chudno jer kucam na srpskom xD


kako je to dobra fora. kad hoces da ih istripujes nesto. ubacujes neke random srpske reci pa onda kazes njihovo ime, posto je to jedino sto razumeju skapiraju da pricas nesto o njima. da fucka dude. what da hell u babbling about.
kako mi fali ta amerika uhh.

@Riccolo9
samo prati uputstvo koje imas i nces pogresiti.
sourceve dodajes u cydia/manage/sources/edit/add
srecno

Riccolo9
16-05-2009, 22:09
Sredio sam sve, hvala vam jos jednom... :)