PDA

View Full Version : Minimalni zahtevi za programiranje?



kakosuper
23-09-2011, 22:26
Zdravo svima,

imam jedno pitanje, vec radim za android i symbian i sada bi presao malo na ios platformu.. :)

Znaci zanima me koju bi masinu morao da pazarim da bi mi zasigurno radio xcode i sve sto ide uz to?

Znaci stvarno sam nov sa ios platformom, jes da imam iphone 3g ali nisam se za sada zanima za pravljenjem
programa za isti posto nije bilo potrebe ali sada na poslu treba da odradimo aplikaciju koju smo radili za android
i za symbian i na ios-u to jest za iphone tako da cu morati sto pre da krenem da radim..

Od jezika znam, c, c++, javu, c#, ma ono sve sto treba ali koliko vidim objective c uopste nije naivan..

Gledao sam neke appleove masine tipa G3 ili G4 cene su im od 6-12 hiljada zavisi od tog modela.

Znaci koji bi ste vi preporucili a da ne potrosim previse para.. :)

Lazar
23-09-2011, 23:02
xcode zahteva novije verzije ios-a... moraces znaci da nabavis nesto na cemu moze da se instalira mac osx 10.6 10.7...

btw mozes da probas i na obicnom desktop racunaru da instaliras mac osx kao sto su ovde mnogo uradili...

priest77
23-09-2011, 23:34
Pogledaj ovde predavanje Aleksandra Vacica, mislim da imas tu sve sto te zanima:
http://www.live-e.tv/video-prilog/etv-29-03-2011/aleksandar-vacic-momo-srbija-002

kakosuper
24-09-2011, 18:40
Hvala priest77... Ovaj covek je sve lepo objasnio! :)

Veovatno cu onda od firme da trazim da mi nabavi neki mac book pro posto ne vredi da sam ulazem u to sada.

A ono ne bi da radim na obicnom desktopu posto kada radim radim kako valja. :)

Hvala jos jednom svima. :)

Lazar
24-09-2011, 18:47
A ono ne bi da radim na obicnom desktopu posto kada radim radim kako valja.

sa ovim se ne slazem :D

mnogi na forumu koriste obican komp sa osx-om kao primarni os... ako moze da se koristi kao primarni os onda moze i za programiranje jos bolje... ja sam se bavio xcodom malo i mogu ti reci da nisam imao nikakav problem...

naravno ako vec imas mogucnosti da dobijes mac book pro od firme cepaj :D sve sto je dzabe i bogu je drago :)

ukoliko ti ne budu uzeli mac book pro probaj da instaliras mac osx na obicnom kompu... verujem da za programiranje ima da te sluzi i vise nego dobro...

kakosuper
25-09-2011, 16:41
Ok, probacu jos veceras da instaliram mac na moj komp.
Ali sve jedno pitacu gazdu za mac book pro pa sta bude. :)

Znaci xcode ce lepo raditi na osx Snow Leopard recimo?

Lazar
25-09-2011, 17:04
za snow ja garantujem da radi i xcode i sve ostalo sto ti treba za programiranje... cak i PS i ostali programi lepo rade...

za lion jos nisam probao posto sam u fazi podesavanja... verujem da ce i na njemu isto da radi sve kako treba...


ako ti kupe mac book pro onda jos bolje :D

kakosuper
26-09-2011, 02:11
E ljudi ajte pomoc malo, eto celo vece se nerviram sa instalacijom macOS-a na pc.. :(

Imam dva harda u kucistu i sada na prvom na c particiji je win 7 x64 i to lepo radi sve.

Na drugom hardu na F particiji sto je prva particija na njemu je xp...

Sada sam pokusao da na K particiji koja je druga na drugom hardu nekako instaliram MacOS...

I skinuo sam leopard, narezao na dvd, boot-uje se lepo prepozna i kada treba da se startuje instalacija samo se pojavi na pola sekunde jabuka
na ekranu i restartuje se komp. Probao sam i sa Iboot da odradim i lepo se to startuje, ubacim opet dvd leopard-a i kada kliknem na macOS kaze mi
da mu fali bootmbr i to je kraj..

Stvarno ne znam sta da radim... Probao sam 3 verzije osx-a i sve isto.. Verovatno nesto ne radim kako treba.. Trazio sam po forumu ali nisam nasao,
dal ima neki proveren tutorial koji bi mogao da odradim??

Dal mora na cistom hardu prvo da se instalira macOS pa nakon toga win 7 ili to nema veze?

Tek u sredu idem na posao a voleo bi da se do tad vec upoznam malo sa xcode-om.. :(

Lazar
26-09-2011, 03:39
http://www.isrbija.net/showthread.php/6952-Tutorial-Kako-instalirati-Mac-OS-X-na-PC/page181

(http://www.isrbija.net/showthread.php/6952-Tutorial-Kako-instalirati-Mac-OS-X-na-PC/page181)postavi post ovde... tamo ce ti pre pomoci ljudi...

djalfirevic
29-09-2011, 21:18
Da. Radi sve super. Apsolutno svi programi i to besprekorno.


za snow ja garantujem da radi i xcode i sve ostalo sto ti treba za programiranje... cak i PS i ostali programi lepo rade...

za lion jos nisam probao posto sam u fazi podesavanja... verujem da ce i na njemu isto da radi sve kako treba...


ako ti kupe mac book pro onda jos bolje :D

kakosuper
29-09-2011, 21:29
Nisam uspeo da instaliram onako vec sam ipak morao preko virtualne masine. :( Verovatno nece zbog graficke... :(

A da, novost je ta sto se sef slozio da ce da uzme mac book pro od 15 incha i trebalo bi da stigne sredinom sledece nedelje. :)