PDA

View Full Version : Gde da kupim bateriju, kako da stavim foliju, da li treba folija?



PeraDetlic
23-09-2011, 04:21
Pozdrav.

Imam par pocetnickih pitanja, ne znam da li je ovo pravo mesto, a ako nije, zamolio bih moderatora da premesti gde treba.

1. Da li ste skinuli zastitnu foliju sa vaseg telefona? Ako jeste, zasto ste je skinuli? Ako niste, opet zasto?

Evo ja sam svoju odmah skinuo ne razmisljajuci, ali ne znam da li je to bilo pametno.
Ukoliko postoje bolji razlozi da se ne skida, ja cu kupiti drugu.


2. Gde da kupim novu bateriju? Iz NS-a sam. Da li ima negde u Srbiji da se uzme, ili da narucujem preko neta iz inostranstva. Gde je najjeftinije?
Procitao sam negde, kaze lik baterija je integrisana i ne moze se izvaditi. Kako to? Kako da znam da nije mozda meni integrisana? Kako se vadi baterija?

Hvala.

mallena
23-09-2011, 05:44
Kosovska 28 ;Beograd!

NikolaSRB
23-09-2011, 08:14
Sto se tice folije toplo preporucujem capdase xmag,zamenio sam je umesto zagg koja je *****. Nije skupa a fenomenalna jr.


Poslato sa planete Zemlje

PeraDetlic
23-09-2011, 08:54
Hvala. Jos kad bi neko bio ljubazan da procita post do kraja pa da mi odgovori na sve sto sam pitao...
I da, zasto nemam opciju "thanks" na forumu?

Sandi
23-09-2011, 09:26
Ako si skinuo foliju koja je na novom telefonu sa onim delom sto je duzi od samog tel onda si dobro uradio jer je predvidjeno da se skine. Foliju koju kupis nju stavljas da bi zastitio tel od ogrebotina. Baterija jeste na neki nacin integrisana ali moze da se zameni samo se ne preporucuje da je sam menjas. http://iphone-srbija.com/ na ovom sajtu imas kontakt pa mozes konkretnije da se raspitas u vezi zamene baterije. Thanks dobijas tek posle 4 ili 5 postova.

lydiasr
23-09-2011, 10:50
Pazi @mallenu, otkad je dobila vlast odgovore kao da joj je Jobs pisao :eyebrows:

iLudak
23-09-2011, 12:46
mallena to nije odgovor na pitanja sto je decko postavio , vidis da je nov u Svetu Apple-a , treba da mu odgovoris na postavljena pitanja a ne da ga upucujes odmah u Kosovsku itd...

1. Ako je nov telefon skida se zastitna folija fabricka i onda kupis obicnu foliju koju naknadno zalepis na ekran...
2.Baterija nije integrisana i moze se izvaditi naravno kao u svakom drugom telefonu samo je malo teze pristupacna , a sto se kupovine tice stvarno ne znam , preporucio bih ti negde preko da kupis ako imas mogucnost a imas i ovde na forumu prodaju ljudi pa prati oglase mozda naletis... Pozdrav :)

DinoBg
23-09-2011, 13:53
A sta ce ti nova baterija ako je telefon nov?


Tapatalk

PeraDetlic
23-09-2011, 14:14
Hvala svima.

Telefon je polovan. Nije toliko losa baterija da bas moram sad hitno da je menjam, nego cisto pitam.
Onda pretpostavljam da je to folija koju je on naknadno stavio, a ja je budala skinuo. :no:
Kako utice ta folija na klizanje prsta kad se igraju igrice? Jel bolje klizi prst, ili je to manje-vise isto?
Evo sad sam igrao tenis pa malo zapinje. :D

mallena
23-09-2011, 15:39
Pazi @mallenu, otkad je dobila vlast odgovore kao da joj je Jobs pisao
by lidijasr

Kratko i jasno :).Prosto i jednostavno,ali zasto tako kada mozemo i komplikovano!



mallena to nije odgovor na pitanja sto je decko postavio , vidis da je nov u Svetu Apple-a , treba da mu odgovoris na postavljena pitanja a ne da ga upucujes odmah u Kosovsku itd...
by iLudak



I-Od mene nije dobio odgovor samo za sta sluzi,ali logikom stvari zasta bi folija na jednom ekranu mogla da sluzi...hmmmmm WOW pa verovatno stiti telefon ;).
II-Ako je decko vec pocetnik,zaista smatras da bi trebao sam da promeni barteriju?
III-Zaista mislim da je moj odgovor bio prikladan u 5 i 44 AM i da je odgovorio na 60% njegovog pitanja.

DinoBg
23-09-2011, 16:18
Ne menjaj bateriju verovatno ti samo treba vremena da se naviknes na trajanje baterije na iphone-u ako ga prvi put koristis... A sto se tice folije uzmi je ne primeti se da je na ekranu (naravno ako je lepo zalepis) i ne oseti se pod prstom...


Tapatalk

lydiasr
24-09-2011, 18:13
Kratko i jasno :).Prosto i jednostavno,ali zasto tako kada mozemo i komplikovano!


Kosovska 28.... Hm, to zaista mnogo znaci kao odgovor nekome ko nije iz Bg, a decko je rekao da je iz NS. A i inace, kada je dobio taj odgovor, sta bi u stvari trebalo da radi? Da gugla odgovor na taj odgovor?


I-Od mene nije dobio odgovor samo za sta sluzi,ali logikom stvari zasta bi folija na jednom ekranu mogla da sluzi...hmmmmm WOW pa verovatno stiti telefon ;).
II-Ako je decko vec pocetnik,zaista smatras da bi trebao sam da promeni barteriju?
III-Zaista mislim da je moj odgovor bio prikladan u 5 i 44 AM i da je odgovorio na 60% njegovog pitanja.



Secam se vremena kad si prva bila tu da pomognes pocetnicima, a ovaj tvoj tako jasan i sveobuhvatan odgovor mogao bi da se podvede pod kategoriju odgovora "koristi search". Ako nekoga mrzi da odgovori na pitanje, u bilo koje vreme, bolje i da ne odgovara. Naci ce se vec neko koga nece mrzeti.

mallena
24-09-2011, 19:26
Lidaija bez uvdere ali u mom postu lepo pise Kosovska 28;Beograd!DA slazem se da je trebalo da napisem da je deo odgovora vezan za bateriju ali sam u tom trenutku smatrala da je ne potrebno.
I dan danas se trudim da pomognem pocetnicima,i trudicu se naravno.

Life
24-09-2011, 20:06
Evo za folije da ti odgovorim... Znači ja sam na početku kupila i prednju i zadnju foliju u iStyleu... I ova prednja me "nekak smetala" pa sam maknula i koristim mobitel već par mj i nemam nikakvu ogrebotinu... Zadnje staklo nije tolko kvalitetno i trebat će ti nekaj, ali prednje je stvarno dobro:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

NikolaSRB
24-09-2011, 21:26
Ja sam batalio onu zagg. Imao sam je skoro dve godine,bila je toliko crna da nista kroz nju nisam video. Mislio sam da mi je ekran riknuo. Od kad sam je skinuo i stavio capdase xmag foliju. Niti imam koru narandže,niti imam otiske prstiju,frnomenalna je a montaza ne moze biti jednostavnija i efikasnija.


Poslato sa planete Zemlje

cyhaber
02-10-2011, 00:41
Gde ima da se kupi xmag folija u Beogradu?


Sent using Tapatalk

NikolaSRB
02-10-2011, 06:53
Ja sam je narucio preko dodatne opreme. Tako upisi u google. Ne bih da reklamiram :)


Poslato sa planete Zemlje

cyhaber
02-10-2011, 23:10
Nasao sam neku capdase bodyfender ali xmag nema nigde za ip4, a posto koristim capdase od prvog dana deluju mi dobri !


Sent using Tapatalk