PDA

View Full Version : Novi iPhone se ocekuje u junu?



markoi92
13-05-2009, 23:25
Za tacno 25 dana i 15 sati i 30 ak minuta u San Fracisku :) izlazi novi IPHONE



bas me zanima kako ce izgledati :)

zexx0r
13-05-2009, 23:30
Za tacno 25 dana i 15 sati i 30 ak minuta u San Fracisku :) izlazi novi IPHONE



bas me zanima kako ce izgledati :)


mene bash zanima odakle ti ta informacija? :)

markoi92
13-05-2009, 23:48
ajfon.rs


mislim da stalno posecujes taj ajfon.rs :):) igrice se svakih 10 minuta ubacuju nemogu da verujem

nego da ne odem off topic


drabo mi je za iphone nov jedva cekam

onda prodajem bubreg za njega :):)

iphone-srbija
13-05-2009, 23:50
:D

Kv8
14-05-2009, 00:05
To je apple WWDC, i ne mora da znaci da ce biti novi iphone...
Da je to tacno digla bise veca prasina o tome... Mada ko zna...

markoi92
14-05-2009, 00:09
ja verujem ovima u ajfon.rs kao sto i vama verujem :)

ma bice to novi iphone :):)
bas me zanima kakav ce biti ona sr.nja sto ljudi prave preko fotosopa ne verujem ni u jedan model :)

TrtaMrta
14-05-2009, 00:29
To je apple WWDC, i ne mora da znaci da ce biti novi iphone...
Da je to tacno digla bise veca prasina o tome... Mada ko zna...
Kažu da su šanse za tako nešto 90%...Nadamo se da će nas iznenaditi sa novim ajfonom! :)

iphone-srbija
14-05-2009, 00:50
sprema se cela nova iPhone familija uredjaja ali ne na WWDCu nego krajem juna kada se ocekuje povratak Jobs-a! :)

We expect Apple to host a special event in late June or early July to launch a family of iPhones. We continue to expect multiple models, possibly a high-end iPhone with improved specs from the current version and a low-end version with lower capacity and fewer features along with a reduced pricing plan. Such a model could also be used in Apple’s launch of the iPhone into China as soon as the end of summer ‘09.


http://apple20.blogs.fortune.cnn.com/2009/05/13/steve-jobs-new-iphone-coming-in-late-june-analyst/

Satyr
14-05-2009, 01:02
niko ne bi mogao da predstavi novi iPhone kao Steva ;D
to garantujem

Rakic90
14-05-2009, 03:23
niko ne bi mogao da predstavi novi iPhone kao Steva ;D
to garantujem



HAHAHAHA, "Steva"!!!!!!!!!!! Car si, majke mi! ;D

Ma uzivajte ljudi, bice iPhone-a do kraja Jula 100%. Evo, ja tipujem da ce se zvati iPhone HD. ;)

byMaX
14-05-2009, 13:22
Novi iPhone će se zvati samo iPhone. Onaj manji može da se zove mini ili nano...

Satyr
14-05-2009, 21:22
Novi iPhone će se zvati samo iPhone. Onaj manji može da se zove mini ili nano...
kolko sam ja upoznat prvi iphone se zove samo iphone
a realno iPhone mini, to bi bilo najjadnije ime za jedan takav telefon
za iphone nano ne znam sta da mislim, ne dopada mi se ni takav naziv

markoi92
14-05-2009, 21:42
Ma da bude Iphone 4g da ima 32gb ne treba vise i da rama ima malo vise od ovih nasih lomova :) hehehe

nista vise ne trazim


a moze i vise od 16 miliona boja ne bih se bunio :):):)
moze i neki program za navigaciju i to je to

kamera meni dobra i ova od 2mp sasvim odlicna za hitne slucajeve :)

Satyr
14-05-2009, 21:47
moze i neki program za navigaciju i to je to
najavili su na novom firmware-tu da ce uraditi pravu navigaciju


edit:
aj ako ima jos nekih vesit o novom iphonetu postavite nesto
uziveo sam se sad ;D ;D

iphone-srbija
15-05-2009, 00:09
danas se vec spekulishe da ce ipak biti novog iPhonea vec 8-12 juna u San Franciscu na WWDC-u

kako god bilo, izgleda da se jos nishta izvesno ne zna i da je jurnjava da se finishira sve kad je u pitanju najnoviji iPhone 8)

ono shto je sigurno je da ce biti novo cudo iz Apple-a ;)

Satyr
15-05-2009, 00:32
oce imati jaci hardver od PSP-jeta ???

carterado
15-05-2009, 01:13
The anticipation is palpable, sure, but those hoping for a Steve Jobs comeback at this year's WWDC should be prepared for disappointment. Apple just affirmed that this year's Worldwide Developers Conference will indeed kick off on Monday, June 8th, and the keynote address will be given at 10:00AM PT (so 1:00PM here on the right coast, and 7:00AM on the gorgeous isle of Maui). The big news, however, isn't that we'll be there live for every last word ('cause you already knew that, yes?) -- it's that Philip Schiller and company, Apple's senior vice president of Worldwide Product Marketing, will be manning the address, offering devs an "in-depth" look at iPhone OS 3.0 and OS X Snow Leopard. In fact, attendees can expect a "final Developer Preview release" of the forthcoming OS, but you'll have to wait a few weeks yet to get details beyond that.

Izgleda da ce se WWDC odrzati 08.06.09. i izgleda da nema Jobsa.

iphone-srbija
15-05-2009, 01:25
kao sto sam vec rekao, verovatno se josh "doteruje" novi iPhone ;)

Satyr
15-05-2009, 01:43
The anticipation is palpable, sure, but those hoping for a Steve Jobs comeback at this year's WWDC should be prepared for disappointment. Apple just affirmed that this year's Worldwide Developers Conference will indeed kick off on Monday, June 8th, and the keynote address will be given at 10:00AM PT (so 1:00PM here on the right coast, and 7:00AM on the gorgeous isle of Maui). The big news, however, isn't that we'll be there live for every last word ('cause you already knew that, yes?) -- it's that Philip Schiller and company, Apple's senior vice president of Worldwide Product Marketing, will be manning the address, offering devs an "in-depth" look at iPhone OS 3.0 and OS X Snow Leopard. In fact, attendees can expect a "final Developer Preview release" of the forthcoming OS, but you'll have to wait a few weeks yet to get details beyond that.

Izgleda da ce se WWDC odrzati 08.06.09. i izgleda da nema Jobsa.
da citao sam to
bas me zanima kakvi ce biti utisci bez Mr Poslovica na ovogodisnjem WWDC

iphone-srbija
15-05-2009, 23:54
prica se da ce novi iPhone biti vrlo slican po spoljashnjem izgledu iPhone-u 3G!

znaci, iste dimenzije, novi i bolji hardware unutra...

Satyr
17-05-2009, 19:02
http://www.vimeo.com/3523726
'vaki ajfon bi mi valj'o ;D

byMaX
19-05-2009, 00:28
oce imati jaci hardver od PSP-jeta ???



Već sadašnji iphone ima jači hardver od PSP-a!

Satyr
20-05-2009, 00:47
izvor:

http://www.wired.com/gadgetlab/2009/05/next-gen-iphone-specs-launch-date-revealed/

Next-Gen iPhone Specs, Launch Date Revealed?

A source closely connected to Apple’s hardware team claims to possess knowledge of the next-generation iPhone’s specifications and release date.

The source told iPhone fan blog Apple iPhone Apps that the new iPhone will launch July 17. Many of the provided specifications corroborate with past rumors that the device will introduce a digital compass and a video recorder, among other features. (The source did not provide a photo; the image to the right is from a past rumor report for the sake of comparison.) Here’s the list:

32GB and 16GB storage (up from the current 16GB and 8GB models)
$199 and $299 price points to be maintained
3.2-megapixel camera (up from the current 2-megapixel camera)
Video-recording and editing capabilities
Ability to send a picture & video via MMS
Discontinuation of the metal band surrounding the edge of the device
OLED screen
1.5 times the battery life of the current models
Double the RAM and processing power
Built-in FM transmitter
Apple logo on back will glow
Rubber-tread backing
Sleeker design
Built-in compass
The camera, GPS, compass and Google map combined will identify photo and inform about photo locations
Turn-by-turn directions
Overall, if these claims are true, this is a relatively minor upgrade. The most notable new features would be the built-in compass (which appeared in earlier rumor reports), the video recorder and editor (the current iPhones don’t support video recording unless you Jailbreak them), the built-in FM transmitter and the OLED screen (which would improve battery life).

One of the features that sticks out to me is the built-in FM transmitter. I see no compelling reason for Apple to put this in the iPhone, as it is not a feature that users have been demanding, and it hasn’t appeared in other iPods.

Another specification I find strange is the OLED screen. That would be a welcome change because it would look nicer than the current LCD screen. But OLEDs are generally pricey, and if the current price points are maintained, I’m not sure if I believe this one.

Otherwise, the rest of the specifications appear not too far-fetched. If the source is simply taking shots in the dark, then most of these specifications are very conservative guesses derived from previous rumor reports.

What do you think, readers? I’m curious as to whether this list of purported specifications is enough to get you to upgrade from a current iPhone. Or if you don’t own one, will you buy one if these rumored features turn out to be true? Let us know in the comments below.

I, for one, will be standing in line for Apple’s next iPhone this summer whether or not these rumors are true. After all, my iPhone is resting in rice.

DjPopa
20-05-2009, 02:03
Uh,kako bi to bilo dobro da ima novi iPhone...:)

Lazar
20-05-2009, 02:50
e zbog ovog je vec vredno menjati stari za novi...ovo se vec zove novi iphone pa cak i da izgleda isto...sad mi je krivo sto sam pre 2 meseca kupio 3g:(

♠ ♣ ♦ ♥
20-05-2009, 03:05
ja sam lovu vec pripremio za novi :)

Lazar
20-05-2009, 03:08
kolika se cena ocekuje da se kupi van ugovora?

♠ ♣ ♦ ♥
20-05-2009, 03:25
pravo da ti kazem pojma nemam...ali racunam negde oko 1000 eura

Rakic90
20-05-2009, 03:29
pravo da ti kazem pojma nemam...ali racunam negde oko 1000 eura


Ma kao i sve ostalo vezano za mac. Samo ce nov da preuzme cenu starog i to je to.

Lazar
20-05-2009, 03:32
hehe bilo bi lepo kad bi nov mogo da se nadje za 400 evrica ali ja iskreno ne verujem u to bez 600 700 800 ne verujem da ce da bude...kamo srece da ce biti za 400 :)

Rakic90
20-05-2009, 03:39
hehe bilo bi lepo kad bi nov mogo da se nadje za 400 evrica ali ja iskreno ne verujem u to bez 600 700 800 ne verujem da ce da bude...kamo srece da ce biti za 400 :)


Ma cena ce biti ista kao sto je bilo za 3G. U podzemnom (za one koji ne znaju, to je TC u Nisu) secam se, cim je izasao, bilo je 670eur! :D Posle mesec i po sam ga nasao za 470. :P

Mad_MUzzY
20-05-2009, 16:20
Sva sreca te imam kumove u Americi... 500e za iphone!? :) ... vazi!

Satyr
20-05-2009, 18:17
ja u americi imam 2 ujaka i tetku, p***e nisu hteli ni ipod touch za 18. da mi kupe, nego sam slao pare...

Daiky
20-05-2009, 18:40
ja u americi imam 2 ujaka i tetku, p***e nisu hteli ni ipod touch za 18. da mi kupe, nego sam slao pare...


Ti si bar slao pare,meni covek koji je bio tamo rekao da nema sanse da uzme bez ugovora a da ga je strah da pokusava da ga nabavi na bilo koji drugi nacin :)