PDA

View Full Version : Kabel br.3



miloshS
14-09-2011, 08:18
da li je neko otvarao ekran od iPhone 3Gs?...kabel pod brojem 3 (onaj sto stoji ispod jednog kabela),da li treba da se ubode (i da li moze da se ubode)skroz da mu se kraj providi na drugoj strani ili ne?Interesuje me i od cega je on?

zlatkokrunic
14-09-2011, 08:51
Taj kabl je od senzora na ekranu.... Od onih senzora sto mere kolicinu svetlosti.... I mislim da je od zvucnika.... Neka me neko ispravi ako gresim....
Kabl br 2 je od digitajzera- stakla
Kabl br 1 je displej..

Kabl br 3 samo lagano ubodes, i poklopis onu malu klapnu....ona ga pricvrsti....

I naravno, ne mozes ga ubosti toliko da se providi na drugu stranu...

iFan
14-09-2011, 09:11
To malo na logičkoj ploči ti je fpc konektor i taj kabal kao što je već rečeno kontroliše proximity senzore,light senzore i onaj zvučnik u gornjem dijelu kad sa nekim razgovaraš preko mobitela,a onaj dole ti je za muziku i ostale stvari,i nemoj da te brine ako nisi taj smeđi dio skroz provukao kroz taj bijeli fpc konektor jer dovoljno je otprilike pola toga da ti uđe u fpc konektor .

miloshS
14-09-2011, 16:49
OK...hvala na brzim odgovorima.Sve sam vratio kako je i bilo pre otvaranja ali sam se nadao da je nesto bilo otkaceno jer mi WI-FI na 1m od modema(adsl) ima 2 crte a kad "povuce" neke podatke ,spadne mi signal na 1 crtu...muci me i GPS kao i MAPE jer me locira na nekih 2-3 km od mesta gde sam :(
Da li mogu sam da proverim kabel od GPS-a da li mi je na mestu gde treba da bude ili je mozda spao i zato nece da mi vidi satelite?

zvercic
23-03-2012, 23:23
a koj ti je bb

Chuckie
24-03-2012, 00:04
Ako imas kabal zvani 6.15 eto ti problema. :D


Sent from my iPhone

miloshs
24-03-2012, 00:36
uradjeno je to jos ihaaa-haaaj...promenuo sam antenu i sad radi savrseno(i WiFi i GPS)