PDA

View Full Version : Lako pitanje, ali ja ne znam odgovor



maja1
13-09-2011, 21:08
Kupila sam danas simFREE Iphone 4, lik koji mi je prodao je drugi vlasnik i ne razume se bas najbolje, ima instalirana cydia, ali ne radi...E sad, citanjem ovih vasih tma sam shvatila da prvo treba da uradim JailBreak, pa onda da instaliram cydia...Pre ovog sam imala prvi iphone(neki ga zovu 2g) i ono je po meni bila visa matematika jer nije bio simFREE...trenutno imam 4.3.4 verziju os...e sad mozete li mi reci kako da ga JB, dajte neki provereni tutorijal?...I kako mogu da proverim da li ima vec odradjen JB?
Hvala vam svima unapred inadam se da sam bila razumljiva

nulled
13-09-2011, 21:12
jailbreak.me, ako imas cydia, verovatno je jb-ovan.

maja1
13-09-2011, 21:15
imam samo ikonicu, ali kad kliknem nista se ne desava...ima li nekogacina da saznam da li je JB

dzenopoljac
13-09-2011, 21:21
Kada se na telefonu nalazi cydia, znači da je urađen jb. E sad zašto tebi ne radi kako treba, nisam siguran. Možda jb nije dobro odrađen. Za 4.3.4 nemaš tzv. untethered jailbreak, već samo tethered. Tethered podrazumeva da ćeš morati fon da kačiš na komp svaki put kada se rebutuje.

maja1
13-09-2011, 21:27
ocigledno nije dobro uradjen...Da li postoji opasnost ukoliko bih poskusala ponovo da uradimJB?.I za koliko ce izaci ta untethered? E da jos jedno pitanje, ukoliko ja nesto cackam sa tim stvarima i zenznem fon, da li ja mogu bez problema da ga nakacim na itunes i da instaliram ceo OS ponovo, jer kontam ako je simFREE ne bi trebalo da ima problema?!

dzenopoljac
13-09-2011, 21:34
Možeš da uradiš jb ponovo, ne možeš da ga zaključaš, to je sigurno jer je simfree. Idi na http://jailbreak-me.info/, tu lako dođeš do potrebnih informacija. Ako ne uspeš, uvek možeš da uradiš update na 4.3.5 preko iTunes-a, ista je situacija sa jb kao i na 4.3.4 (ne postoji untethered).
Untethered jb za 4.3.4 i 4.3.5 najverovatnije neće ni izaći jer se čeka izlazak iOS5 ;)

komsa
13-09-2011, 22:14
mozda se neko salio(prethodni vlasnik-ci) pa ima sacuvan SHSH za 4.3.3................:cool:

Babakaj
13-09-2011, 22:28
ljudi, pauza :D
telefon je jailbreakovan na 4.3.4, to je tethered jailbreak i zato nece cydia da se otvori. :)
moras da ga zakacis na komp i da preko redsn0w-a odes na booth tethered now i pokrenes telefon...
tada ce ti cydia 99% raditi i onda ces u njoj moci da vidis imas li sacuvan shsh za 4.3.3 (ili neki drugi za koji ima untethered) ;)

dzenopoljac
13-09-2011, 22:31
Da, to je to. Iz objašnjenja nisam shvatio :)

djalf
14-09-2011, 14:59
Ljudi po 100-ti put, ne treba vam Cydia da bi ste videli sacuvane SHSH, Tiny Umbrella vam to moze reci bez JB i Aktiviranog telefona ;)

Babakaj
14-09-2011, 15:02
Brate, znamo mi to... ovo je najprostiji nacin da proveri :)

ne potcenjujem nikoga, ali
E sad, citanjem ovih vasih tma sam shvatila da prvo treba da uradim JailBreak, pa onda da instaliram cydia.
i sad ako joj ubacimo TU u pricu rsum ce da nastane :D

Saka
15-09-2011, 03:33
Ljudi po 100-ti put, ne treba vam Cydia da bi ste videli sacuvane SHSH, Tiny Umbrella vam to moze reci bez JB i Aktiviranog telefona ;)

Da, samo Cydia to radi automatski. :)