PDA

View Full Version : Kupovina i neka resenja oko ipad-a... Pomoc...



Milosm10
10-09-2011, 21:35
Morao sam da otvorim novu temu jer niko ne odgovara u onoj u kojoj sam postavio...Imam par pitanja o ipad-u... Bio sam u Italiji i video sam ipad je malo jeftiniji tamo nego ovde. E sad u Italiji je problem sto je wi fi svuda zakljucan pa oni koriste kartice kao za mob ali je to internet, pitao sam tamo kazu da se ta kartica stavlja direktno u njega, ja sam hteo da pitam gde i kako??? Druga stvar, gledao sam da kupim otkljucan, jel to znaci da on nema cydiu i da ja moram ono sve da mu odradim da bih skidao besplatno aplikacije??? Koliko to kosta ovde, mislim na ubacivanje cydie??? I verovatno sa time bih izgubio garanciju na njega zar ne??? Hvala unapred...

DinoBg
10-09-2011, 21:44
Da bi mogao da ubacis karticu u njega treba ti 3g model i on ima kao i na telefonu mesto za karticu.. Ne znam u kom smislu mislis otkljucan, cydia-u nemas ako nije radjen jailbreak a to mozes da uradis sam znaci ne kosta nista, gubis garanciju ali samo uradis update software-a i ona se obrise i opet imas garanciju ako se nesto desi...

scarpe
11-09-2011, 01:05
Ipad nije zaključan,dakle moguće je staviti karticu bilo kog operatera mobilne telefonije i koristiti mobilni 3g internet,naravno to važi samo za modele ipad 3g.

Milosm10
11-09-2011, 20:27
Kako nije zakljucan kad evo gledam na netu kad odes na apple u ameriku ima opcije prvo boju da biras pa onda koliku velicinu, da li 16,32 ili 64gb i onda dole nudi at&t i verizon... Zar to ne znaci da je on onda zakljucan??? I da, mogu li ja moj account sa itunes da koristim na nekom drugom kompu osim na onom preko koga sam pravio jailbreak i sve sto treba....

djakza
11-09-2011, 21:33
EU modeli nisu zakljucani.

Sandi
11-09-2011, 21:37
Ma nisu ni americki zakljucani ali sa verizon ne treba uzimati jer oni ne rade na GSM mrezama vec CDMA i neupotrebljivi su u Srbiji.