PDA

View Full Version : Problem sa gps-om na 3g



kakosuper
08-09-2011, 01:35
Ovako imam iphone 3g..

Kada ukljucim maps pozicionira me u roku od 2 sekunde ali eto ovde na primer u stanu promasi za nekih 200-300 metara ne znam zasto ali u centru negde po bgd-u daje ispravnu poziciju pa mislim da mozda karta nije dobra nesto.

A instalirao sam igo balkan+ odavde sto je postavljeno nekih 350 mega ima koliko se secam i pustim ga da trazi satelite i ono posle pola sata nista ni da mrdne. :S

Znaci nece da nadje satelite pa to ti je.

Do sada sam koristio maps kada mi je zatrebalo ali eto instalirah igo da probam kako ce da radi i nista. :S

Sve sam to probao na terasi i imalo je otvoreno i vedro nebo.

Pa me zanima zasto je to tako, dal nesto treba da se podesi? Ja cim udje u igo samo kliknem na kartu i to je to otvori mi kartu i levo gore vrti onaj satelit kao da ih trazi i to je to.


Eto ovih specifikacija iz about-a:

Version 4.2.1(8C148)
Carrier 9.0
Model MB489FD
Modem Firmware 4.26.08

Ako treba jos nesto postavicu...

Ima li neko slican problem i mozda resenje za isti? :)

dzenopoljac
08-09-2011, 06:46
Reci mi da li ti je uključen Locatio Services za iGo? To pogledaj u Settings-Location Services.

kakosuper
08-09-2011, 12:40
Da ukljucen je samo sto ne pise igo nego Balkan+... Tu je ukljucen taj location service i za maps i za jos neke programe...

ivankhamun
08-09-2011, 13:08
Ja imam isti problem sa balkan+ nekad sam koristio onu sfrj verziju i pronalazio je satelite za nepun minut sada mu treba oko 30min!

Mislim da je to zbog neke greske u krekovanoj aplikaciji

kakosuper
08-09-2011, 13:11
Eto sada cu da probam da instaliram iGO My way 2009 Europe-v1.1.1.ipa
posto sam jedino to nasao na torrentu pa cu javiti dal se nakacio na satelite.

ivankhamun
08-09-2011, 13:25
Ajd javi da znam i ja da li da skidam balkan+

kakosuper
08-09-2011, 19:20
E ovako, obrisah balkan+ i instalirao sam ga opet i sada ispod otvorenog neba me je locirao u roku od 3 sekunde.... Mislim to je dobro ali stvarno ne znam sta nije htelo malo pre... :S