PDA

View Full Version : 3GS NewROM 4.3.3 bb 05.13.04 ...problem MMS



Chovus
07-09-2011, 13:59
Dobio sam od drugara iz Amerike 3GS.

CUSTOM RESTORE Un-tethered (Sn0wBreze 2.7.3) na 4.3.3 uradio UNLOCK sa UltraSn0w 1.2.3 (baseband ostao 05.13.04)

Problem je BIO sto nece da zapamti APN tj . Cellular Data Settings, jel posle svakog REBOOT-a, nestanu parametri

Nekako sam uspeo da resim to sam TetherMe, tako sto sam instalirao taj program sa Cydia-e, upisao parametre, i UNISTALLirao doticni program.

EDGE i 3G rade, ali ne radi MMS

Koliko citam po NET-u, problem je u UltraSn0w-u, ali sam ujedno i nasao da postoji recimo FIX za T-mobile mrezu.


Postoji li FIX za TELENOR mrezu da mi radi MMS?

model 3GS-a je MC

Ima li neko bar, da kaze nesto!?

Da li bar moze ili ne moze?

Zadnje sto sam uradio, novi RESTORE, sve isto kao pre, sem sto nisam uradio HACKTIVATED, vec sam tel aktivirao sa AT&T karticom....ali opet isto

Sandi
10-09-2011, 14:15
Instaliraj stariji ultrasnow.

Chovus
10-09-2011, 20:12
Koliko sam razumeo, znaci, UNinstall Ultrasnow 1.2.3 pa instal neku drugu verziji

...hvala druze, na savetu....mozes li mi preporuciti koju verziju?

MIlsim, da li ima neko sa tim BASEBAND-om 05.13.04, pa da mu radi i MMS....koji Ultrasnow

Problem je sto i ne mogu nigde da nadjem STARE VERZIJE ultrasn0w-a.....bas pokusavam da nadjem negde SOURCE za stare verzije

Probao 0.93 ...instalirao prek ocydia - autoinstall

NE RADI UNLOCK..nema signala , a kamoli MMS

chunga
11-09-2011, 00:06
Imam taj BB i instalirao sam ovaj ultrasnow sto mi je i bio ponudjen, jedan jedini na tom repo-u. :-) I radi lepo. :-)

Ali i ja isto imam problem sa mms. Danas sam drugaru hteo da posaljem sliku sto sam uslikao i nije bilo sanse, nece pa nece. A sve sam lepo podesio u podesavanjima za mts mrezu i sve mi je zapamceno i mms i gprs parametri. Da li mozda zna neko, neko resenje?


Tapa iPhone Talk

Chovus
11-09-2011, 03:34
to je UltraSnow 1.2.3 , zadnji....i nece sa njim
probao sam sa starijom verzijom (0.93), mislim da je prva koja otkljucava bb 05.13.04....NISTA, nece ni TELLENOR da nadje...tj ne uradi unlock

Probao sam i MMS FIX za T-mobile, nista se ne desva

Da li mozda neko ima resnje? Ako ima i zeli da pomogne, nek napise :-D

jel probao neko mozda Swirly MMS 2, sad to trazim na CYDIA-i ?

....ili mozda da se edituje Unknow Carrier bundle?

Meni sada PAMTI parametre, od kada sam uradio RESTORE i aktivirao sa AT%T karticom mobilni....sa Hactivateed, samo imao taj problem da nece da pamti parametre....sad sve stoji lepo ,ali nece MMS da radi

Sandi
11-09-2011, 11:01
Nije mi jasan taj deo da si aktivirao sa at&t a onda nesto hactivated?

chunga
11-09-2011, 13:24
Jel zna neko mozda zbog cega i meni isto nece da salje mms, a sve mi je lepo podeseno u parametrima i sta bih treba da radim? Ultrasn0w mi je 1.2.3, a stariji nisam probao, tj. nisam nasao.

Chovus
11-09-2011, 15:22
Nije mi jasan taj deo da si aktivirao sa at&t a onda nesto hactivated?

Da pojasnim....radio sam RESTORE 3-4 puta u zadnjih dan-dva.

Kada se radi sa HACTIVATED firmware-om (da ti je mobilni vec aktiviran sa SnowBreze-om, ne mora da se kaci na iTunes i aktivira sa original AT&T karticom) ...tada NECE da PAMTI parametre (ne radi ni PUSH)

Kada se radi sa ACTIVATE FW, tj kad moras aktivirati mobilni po prvom startu nakon RESTORE-a, tada PAMTI PARAMETRE i RADE PUSH NOTIFIKACIJE

Sandi
11-09-2011, 17:10
Nisi morao da objasnjavas sta je sta vec da razumljivo napises sta si uradio.

Najverovatnije je problem do ultrasnow. Google is your friend.

Chovus
11-09-2011, 18:21
UltraSnow, na to i tipujem da je problem...cekamo, mozda se noviji pojavi da resi to.

Glavno pitanje je, posto vec ima FIX za T-mobile da proradi MMS, mozda se pojavi/napravi i za Telenor (Unknown carrier)

Ljudi sa 4.3.3 - ultrasn0w 1.2.3 na T-mobile radi im MMS

chunga
13-09-2011, 10:15
Resio sam problem, pomogao mi je @Byakuya. Samo kucaj za velicinu 204800 i moci ces da saljes. Meni je pomoglo. :)


Tapa iPhone Talk