PDA

View Full Version : no baseband no wifi no bluetooth



qure
03-09-2011, 12:37
na 3gs 32GB ovo se pojavilo, zatamnjen wifi
zatamnjen bluetooth i nema baseband-a ... googlao sam i na moje razocarenje pronasao hw problem koji se moze rijesiti samo zamjenom BB chipa. e sad moje pitanje je da li ima negdje da se sredi to kod nas ili da ga nosim na rasparcavanje i prodaju dijelova. hvala unaprijed

CJay
03-09-2011, 12:42
A da pokusas u iSrbija servisu?

qure
03-09-2011, 13:00
naravno, pokusacu. hvala. mada bi mi bilo lakse da to neko radi u bosni ako ima neko nek se javi.

CJay
03-09-2011, 13:11
Nisam znao da si iz Bosne, pa odatle ovaj prethodni post. Mislio sam da si u Srbiji. Raspitaj se onda kod clanova zemljaka, ima ih par, moguce da znaju nekog ko to radi. Mislim da je boyche iz tih krajeva :)

sominovisad
14-09-2011, 00:03
ja imam isti problem,kupio sam pre par dana ovaj iPhone koji je bio zakljucan,ali posto sam duduk,nisam hteo nista da diram...odneo ga kod nekog servisera koji je otkljucao i jailbreak-ovao tel,ali i dalje nemam mrezu,ni firmware,ni nista na telefonu,i on je na to sve rekao da bi trebao baseband cip da se menja...ako bi trebao jos nesto da uradim,predlozite,a ako treba da se menja i ako ima ko u srbiji da to radi,neka se javi.

Sandi
14-09-2011, 02:30
Iphone-srbija.com
Kosovska 28 Beograd.

qure
14-09-2011, 11:49
u iphone srbija nemaju baseband cipove. Jedina opcija je da nadjes polovan 3gs kome radi baseband cip ili da ga narucis (sto bi ti preporucio). cip je infineon z-gold 608 proguglaj ... na njemu je 5.13.04 baseband sto znaci da ces moci da ga otkljucas i pride ako ti je baseband bio dignut na 6.15 ipad moci ces sada koristiti i gps. chip na sebi ima vec nanesene spojeve tako da ces olaksati i posao serviseru ili nekome ko ce ti vec to promjeniti. chip ti dodje 59 dolara i moras ga cekati dvadesetak dana iz kine a postarina nema.
link odakle mozes naruciti cu ti poslati na zahtjev a mozes i sacekati da meni stigne da ti potvrdim da li je sigurno placati mada sam provjerio sajt i u redu se pokazao. dole na sajtu pise da im traje akcija i da je sad ta cijena i da u toj promociji dobijes i tracking broj da mozes pratiti posiljku. nadam se da sam ti pomogao, ako imas dodatnih pitanja posalji mi poruku.

sominovisad
14-09-2011, 12:13
hvala za post,aj ostavi mi link,a bilo bi dobro da mi se i neko iz servisa javi,da vidim dali zna to da promeni ili ne..jer dzaba mi ako to niko ne radi.

qure
14-09-2011, 12:57
svaki bolji serviser ti to moze ugraditi. posalji mi svoj mail da ti posaljem link.

ganedra
14-09-2011, 15:58
u iphone srbija nemaju baseband cipove. Jedina opcija je da nadjes polovan 3gs kome radi baseband cip ili da ga narucis (sto bi ti preporucio). cip je infineon z-gold 608 proguglaj ... na njemu je 5.13.04 baseband sto znaci da ces moci da ga otkljucas i pride ako ti je baseband bio dignut na 6.15 ipad moci ces sada koristiti i gps. chip na sebi ima vec nanesene spojeve tako da ces olaksati i posao serviseru ili nekome ko ce ti vec to promjeniti. chip ti dodje 59 dolara i moras ga cekati dvadesetak dana iz kine a postarina nema.
link odakle mozes naruciti cu ti poslati na zahtjev a mozes i sacekati da meni stigne da ti potvrdim da li je sigurno placati mada sam provjerio sajt i u redu se pokazao. dole na sajtu pise da im traje akcija i da je sad ta cijena i da u toj promociji dobijes i tracking broj da mozes pratiti posiljku. nadam se da sam ti pomogao, ako imas dodatnih pitanja posalji mi poruku.

Isti problem i kod mene sa 3gs 16gb.
Molba da mi posaljes link,poslao sam ti mail na pp.
Unapred hvala

qure
14-09-2011, 17:30
poslao sam ti na pp. uglavnom javim razvoj situacije cim dobijem tracking number i potvrdu.

sominovisad
14-09-2011, 20:57
poslao sam ti mail....zvao sam iphone srbija servis..rekli su mi da ne menjaju uopste... :(

cikaaca
14-09-2011, 23:18
uvaljuju ljudi svasta ,a duduci kupuju kad je dzabe,kad je nesto jeftino treba otvoriti cetvoro ociju,mora nesto da fali,ni kod babe nema za dzabe...na mobilnom svetu je neki momak prodavao i menjao bb cipove za 50e 5.13 bb na njima

iskreno koliko si ga platio?

sominovisad
15-09-2011, 00:02
platio sam ga 200e,stim sto priznajem da sam teski duduk...ali cak mislim da i taj sto je prodavao da je isto duduk i da ga je serviser sjebao...jer sam ga zvao danas 10tak puta,nije mi se javljao pa je iskljucio tel na kraju...verovatno je cackao nesto pa sprzio bb i preneo krivicu na prodavca...

@cikaaca
p.s.pola sata trazim...ne mogu da ga nadjem..

cikaaca
15-09-2011, 01:08
znas gomila ljudi prodaje kao ne zna nista o njemu zakljucan bla bla,zena uradila reset all setings bla bla,i na kraju ti ga uzmes povoljno jb-ujes i ono prc uvala...jbg brate sad se svako pravi da nije znao

jedva sam ga nasao u history,imas srece
064/63-57-192 evo ti broj ako je to to...dugujes pice ;)

samo mi reci jel to crni 3gs 32gb ledja kao nova,dobio si stalak ? mislim da mi je drugar pricao da prodaje neki lik ja mu rekao da ne uzima

qure
15-09-2011, 11:48
treba biti oprezan koriste se razni trikovi i u principu se ulove oni koji znaju nesto malo o dizanju restore-a i na slikama ih primami itunes logo i restore mode. meni se ne javljaju jos ovi iz kine vrlo je moguce da je neki scam u pitanju ... ne zalecite se sacekajte jos malo.

sominovisad
15-09-2011, 12:51
znas gomila ljudi prodaje kao ne zna nista o njemu zakljucan bla bla,zena uradila reset all setings bla bla,i na kraju ti ga uzmes povoljno jb-ujes i ono prc uvala...jbg brate sad se svako pravi da nije znao

jedva sam ga nasao u history,imas srece
064/63-57-192 evo ti broj ako je to to...dugujes pice ;)

samo mi reci jel to crni 3gs 32gb ledja kao nova,dobio si stalak ? mislim da mi je drugar pricao da prodaje neki lik ja mu rekao da ne uzima


ma znam...ista prica..isto lik dosao,isto ne zna nista...ostatak znas vec :)

hvala ti za br. ..za sad se niko ne javlja,ali videcu kasnije...aj mi baci link od te teme ili oglasa gde si nasao br.da vidim utiske :)

cikaaca
15-09-2011, 20:03
zahvali se na zuto u uglu.....
bio je oglas na ms u vidu prodaje telefona pa je on stavio taj text

qure
14-10-2011, 15:22
posle dugo iscekivanog paketa danas docekam odsjecak iz poste na vratima ... odem do poste i pokupim paket velicine 20 iphone-a u kojem su dva velika komada stiropora karton velicine kutije cigara i celofan za smirivanje zivaca sa onim vazdusnim odjeljcima i na kraju mali celofan u kojem se nalazi BB chip. stigao je konacno i upravo krecem kod nekog priucenog majstora da se igram ruskog ruleta ... javljam ishod, a do tada svi zainteresovani za BB chip nek se jave na
PP ... link i firma su u redu tako da mozete naruciti bez problema.

qure
16-10-2011, 02:08
bio sam kod servisera koji popravljaju telefone i imaju duvaljke i svi mi redom kazu da ne mogu da mi to urade jer cip na sebi ima zastitnu crnu plastiku i da se ona moze samo brusiti do ploce tj. da se brusi cip!!! na samom sajtu s kojeg sam kupio cip ima tutorijal mada ko zna mozda je lazan ... pomagajte ako neko ima sa iskustvom u ovim slucajevima... da li moze da se promjeni taj cip ... hvala unaprijed! u svakom slucaju citam da je u stvari problem sa BB koji se meni dogodio uzrokovan dizanjem na BB 6.15 ipad i kasnijim downgradeom na 4.1 firmware sa novim bootrom-om... tako da pazite se!

piksifort
03-11-2011, 21:45
Meni se desilo ovo danas . Iphone 3gs 16gb, 4.1, bb bio 5.14.02 digao na 6.15. ipad ... i telefon radio deset dana bez greske ... kao nov . Danas mi se u sred dana iz cista mira na ekranu pojavi obavestenje da moram da radim restore i od tada nemam wifi , blutut, imei, fw ... nista. Ne mogu da telefoniram , nista, probao restore - brljavi. Ima li spasa ? Ispao mi je pre neki dan iz dzepa dok sam sedeo ali nista posle toga nije bilo. grrrrrrrrrrr !!! kako si ti prosao qure ?

illusion
03-11-2011, 22:27
jedino da menjas plocu,u isrbiji to ne rade jer sam ih zvao pre 2 nedelje,a za delove da ga prodas mozes da dobijes 50e al se ne isplati,a ploca je oko 100-120e

qure
04-11-2011, 11:17
jos uvijek cekam rezultate promjene BB chipa. druze, pokusaj sve moguce opcije od vracanja firmwarea na fabricki zadnji koji mozes probaj ponovo dici baseband ipadov pokusaj sve sto mozes i nadaj se da ce proraditi. ako ne proradi onda je jedina opcija da probas sa kupovinom BB chipa ali na svoj rizik jer je moguce da pri ugradjivanju sprze plocu ili ostete nesto prilikom skidanja starog chipa jer je preliven zastitnom plastikom koja se tesko skida. u svakom slucaju ako mi uspjesno promjene chip javicu ishod i lokaciju servisa koji mi to radi.

eLfid
07-11-2011, 23:34
Nije Problem skinuti Vec Vrnuti Isti :) za novi ne znam...... u vecini slucajeva ovo biva zbog pada, vode itd.....

drugrajo
09-11-2011, 22:07
Jel iko od vas probao onaj trik za wifi sa friziderom? Ja sam probavao i pokaze mi i baseband i wifi i bluetooth i sve ostalo, i sto je najinteresantnije sve radi. Al nekih pola sata i onda opet sve nestane!?

Srecko
10-11-2011, 09:12
Probali su ljudi i imali su iste rezultate kao i ti... Ali znam slucajeve za 3G modele,jer nije bas najbolje odradjeno hladjenje na 3G modelu pa se veoma lako pregreje i gasi se... Zbog toga se stalja u frizider...

cimi p
11-12-2011, 14:02
Imam isti problem na svom 3GS telefonu, jel ima na kraju neko kontakt nekog servisa gde mogu da zamenim chip? Nadam se da mi telefon nije zreo za delove... :( Hvala.

qure
11-12-2011, 17:43
presadjivanje chipa na kraju nije uspjelo, ne znam da li je do chipa ili do neuspjele promjene uglavnom rekli su mi dane radi ... e sad kad se cujem sa serviserom znacu detaljno sta se desilo ... tako da vam preporucujem da se ne zalecete dok ne budemo imali neku potvrdu ... mozes poslati u kinu da ti zamjene ali ne znam da li daju garanciju ... kucaj u guglu beijingiphonerapair , odatle sam ja narucio cip.

cimi p
11-12-2011, 22:18
A da li bi odgovarao bb chip sa 3G ploce da se presadi ili mora da bude za 3GS? Pitam ovo posto sam nasao jeftino 3G plocu pa bih pokusao ako moze.

A gde si radio presadjivanje chipa? Ajd kad saznas javi kako ne radi, jel isto kao pre ili sad uopste nece ni da ti upali telefon?

dechak
11-12-2011, 23:43
BB chip sa 3g nece odgovarati na 3gs, takodje ja nisam cuo da iko u Srbiji menja BB chip, nadam se da nisam dovoljno informisan.

cimi p
13-12-2011, 01:29
Ajd sad jedno mozda glupavo pitanje al da probam. Ako bih kupio onu plocu od 3G, jel bi ona mogla da se spakuje umesto ove sad sto imam i sta bih onda imao? Msm znam da bih imao 3G, ali ostaje jaca kamera, jel kompatibilno sve to, jel bi radilo? Ova varijanta mi je pala na pamet psoto mogu da uzmem ispravnu plocu za 2000, pa mislim da bih tako mogao i telefon vise da prodam nego ovako kao neispravan.

dechak
13-12-2011, 11:45
Jes malo cudno da ne kazem glupo pitanje :).
Cam od 3gs ne pasuje ma 3g. Takodje ni ploca nece raditi, probano prosle god :).
Savet : ne bacaj pare na plocu, ne mozes je iskoristiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenapop
18-07-2012, 23:15
inetresuje me da li isbija servis menja bb cipove na 3 gs u?

Brabus
18-07-2012, 23:17
to ne zamjeni niko da radi.

nenapop
19-07-2012, 14:12
A da li neko u srbiji prodaje BB chip-ove i po kojoj ceni (naravno za 3gs)?

dechak
19-07-2012, 14:23
Koliko sam obavesten, niko u Srbiji nije uspesno zamenio BB chip, tako da opcija je nova ploca

qure
22-07-2012, 13:42
imam ja jedan BB chip na prodaju ako si zainteresovan. posalji mail na [email protected]