PDA

View Full Version : Problem sa punjenjem



Filipp
31-08-2011, 00:25
kad ukljucim iphone da se puni preko kompa sve je uredu puni se lepo i savrseno radi,a kad ga stavim preko punjaca krene ekran da se gubi, skroz se deziorijentise skinem ga sa punjaca i isti sekund proradi kako treba, punjac je original, probao sam i sa drugim i isto se desava... ima neko predstavu sta bi moglo da se desava? :/

NikolaSRB
31-08-2011, 08:37
Jedino sto mi pada na pamet je da punjac nevalja i ako je orig.


Poslato sa planete Zemlje

vux90.vjovicevic
31-08-2011, 09:58
kad ukljucim iphone da se puni preko kompa sve je uredu puni se lepo i savrseno radi,a kad ga stavim preko punjaca krene ekran da se gubi, skroz se deziorijentise skinem ga sa punjaca i isti sekund proradi kako treba, punjac je original, probao sam i sa drugim i isto se desava... ima neko predstavu sta bi moglo da se desava? :/

To se desava sa tvojim telefonom je do elektro-magnetnog polja koje proizvodi sam punjac.. I to obicno hoce da se desi sa kineskim neoriginalnim punjacima. Oni nemaju u sebi zastitu kao sto imaju original punjaci, zato sto su radjeni od jeftinijih materijala..
Znaci da tvoj punjac ili je neki kineski ili ako je original onda ti je zapao neki los primerak..

Jedina fora je da kada upalis telefon da se puni preko punjaca da uhvatis rukom metalni deo telefona i da onda neutralises to polje.. Tada bi tel trebao normalno da radi, bez tripovanja. :)

Filipp
31-08-2011, 12:32
Ok hvala pokusacu pa javim sta se desava, probacu da stavim na iste punjace i 3G pa da vidim da nije nesto drugo problem :P

ul71m0
31-08-2011, 12:43
Pa cekaj kako mozete da kazete da je do punjaca kad decko kaze da je probao i sa drugim?

vux90.vjovicevic
31-08-2011, 13:27
Pa cekaj kako mozete da kazete da je do punjaca kad decko kaze da je probao i sa drugim?

Taj deo nisam procitao.. :D

ul71m0
31-08-2011, 13:33
Heheh bilo mi malo cudno, i meni se desava isto nekad kad je na punjacu ne radi touch kako treba cim skinem on normalno sve...

vux90.vjovicevic
31-08-2011, 13:51
Ovo sto sam bio napisao se desava kada imas punjac koji nije ok..

A ovo sto se Filipu desava to vec ne znam sta je.. :)

Filipp
01-09-2011, 00:27
probao sam da prikljucim 3g i radio je ok, mada se i tamo mozda pojavi isti problem nakon nekog vremena, nisam imao vremena da isprobam... ne znam sad koliko mi je sigurno da ga punim sa punjacem il da se drzim ja kompa? mozda je nebitno al aj da kazem, sto gde mi se puni telefon je pretrpan elektricnih uredjaja, i kada telefon stoji pored zvucnika cuje se ono pistanje kao da mi stize poziv ili poruka, mada se isto to cuje i kad je prikljucen na kompjuter... i da jel ima veze sto je u bumperu?

cliosport24
01-09-2011, 15:44
probaj u drugu uticnicu,... u drugoj prostoriji,. da ne ide preko istog osiguraca.

probaj drugi ajfon 4.

nulled
01-09-2011, 16:06
Proveri uzemljenje u toj uticnici,bice da je do toga ;)



Sent from my iPhone

Filipp
04-09-2011, 22:00
Proverio sam u drugoj kuci i isti problem, najvise me cudi da je to samo kad je na punjacu, kad se puni preko kompjutera radi savrseno... Jel moguce da je neki hardverski kvar?

cikaaca
05-09-2011, 20:35
to je do punjaca 100 %... ili ti je losa kopija punjaca,ili je org sa nekim kvarom dogadjalo se ljudima cesto...igra slika ne moze da uradis slide to unlock...losim punjacima moze trajno da se osteti telefon,jer ne prolazi adekvatna struja...desavalo se cak i da struja udari jer je 4ka od metala sa strane

Filipp
05-09-2011, 22:11
E da to mi se redovno desavalo sa 3gs-om punio mi se na istom mestu gde mi se puni i4 sad imao je original punjac, sve je savrseno radilo baterija mi je drzala 2 dana bez da je stedim, ali me je uvek peckala struja kada razgovaram a puni mi se telefon... Ako je punjac stvarno cu se ubiti vec sam 3 kupio :O ova prva dva kineski, a treci na forumu kao original :/

cikaaca
06-09-2011, 17:08
imam ja org pa probaj da li te pecka...pisi na pm ;)

Filipp
06-09-2011, 18:08
Jel ima neko iz subotice pa da se iskombinujemo nesto, da vidim sta da radim dalje :P