PDA

View Full Version : Laptop se gasi bez save-a!?!?



bogda83
26-08-2011, 06:46
Kao sto naslov kaze, lap top mi se gasi kad kad se isprazni baterija ali sasvim naglo bez ikakvog upozorenja i save-a!
Ponovo kad ga upalim naravno nakacenog na punjenje nema startovanja sistema kao ranije sto sam imao Windows Resuming itd?

Zna li neko mozda o cemu se radi i eventualno resenje problema ili da ga jednostavno reinstal? (win7, btw)

P.S.
Ako neko takodje zna zasto mi secka kanter na njemu a na desktopu radi perfektno sa istom brzinom net-a, nek se javi bio bih mu veoma zahvalan (inace nije prvi put da se desava tako nesto radio obaranje sistema...)

komsa
26-08-2011, 08:26
iskljucena ti je "hibernacija"..........nosi ga u servis neka ti ga podese...........ako nemas "plavi ekran smrti",nema razloga da ga reinstaliras samo treba sve lepo podesiti..............

.stefan
26-08-2011, 12:50
A postoji mogucnost da ti je baterija malo dotrajala,tj.neka od celija

Srecko
26-08-2011, 15:43
Ipak mislim da su celije u pitanju,koliko je star lapatopa?

bogda83
26-08-2011, 16:39
@ komso ne bih ga nosio u servis jer bi to bilo prvi put da nosim nesto sto ne mogu da sredim sam ili uz neciju pomoc osim ako nema druge tj da je u pitanju hardwer a ako je nesto softwerski naci cu ga pa ne znam sta jbg tvrdoglav sam :)

A Stef i Srecko lap je star oko god ipo dana , sad dal je to dosta il ne ne znam al nije nesto preterano koriscen jel imam desktop na kom obavljam vecinu stvari...
Ali mozda ima veze to sto uglavnom stoji na punjacu ..?...

Lazar
26-08-2011, 16:58
pa i nema bas neke veze sa time... meni je laptop star 2 godine i baterija jos uvek drzi oko 2h... p.s. meni je cak laptop jedini komp :D

a da nisi ugasio hibernaciju?

bogda83
26-08-2011, 17:05
P jbm li ga moguce je , sad cu proverim ...
Uradio restore na svim Power plan profilima na default sad samo jos da da ga testiram za jedno sat,dva da vidim sta ce se desi i javljam sta sam uradio .

bogda83
26-08-2011, 17:45
Auu ne pomaze ni ovo, ugasio se sam od sebe bez opet ikakvog upozorenja i sto je najace upalim ga na bateriju opet :D lol sto znaci da nije bila prazna ,upalim kad ono BAP baterija na 38% :eek:WTF?!?
I posle 5 min padne na 29% :confused:
Neko obajasnjenje ili je ono sta ja mislim da jeste da je riknula baterija?

Lazar
26-08-2011, 18:13
a da se ne pregreva tebi mozda komp pa da se zato gasi? ako dugo nisi cistio komp na ovoj vrucini je to veoma zeznuta stvar...

instaliraj everest ili nesto slicno i prati temperaturu...

meni se pre 2 3 dana gasio komp zbog pregrevanja izadjem da ga izduvam na kompresor izadje tona ali tona prasine :) evo sad opet leti :)

nulled
26-08-2011, 18:18
Verovatno je u pitanju termička zaštita procesora, koja u slučaju pregrevanje sama gasi laptop, rešenje, pravac kod vuklanizera, "turi neku grančicu" u ventilator coolera i izduvaj to lepo...... joj što volim kad stručno odgovorim :)

.stefan
26-08-2011, 18:32
Koliko ja vidim ovde tebi je riknula neka od celija u bateriji i kada dodje red da povuce iz nje,tebi se komp ugasi...garant je baterija!

Lazo,znaci mislis da je problem do prasine ma hladnjaku procesora,posto se i meni to na jednom komp desava zadnjih dana?
Naravno u kombinaciji sa vrucinom,jel?

Lazar
26-08-2011, 18:41
veruj mi da ovih zadnjih 2 meseca kad su ove vrucine dobijemo po bar 3 4 5 kompa koji se resetuju zbog prasine... ili se cak toliko pregreju da im se cipovi odleme......


probaj da izduvas komp moze dosta toga da pomogne

bogda83
26-08-2011, 18:43
Hahah nulled :D voleo bih da je tako resio bih prob za 5 min imam komsiju preko puta, vulkanizera ali nije jbg sad mi pokazao ovo, ipak je stef bio u pravi nazalost btw thanks za predloge .
Evo kako izgleda i sta kaze :(
http://i53.tinypic.com/2qbvgad.jpg

Ipak je baterija

Sandi
26-08-2011, 21:54
Probaj da je izvadis pa vratis i vidi sta ce ti onda reci. Mozda se samo nesto zabagovao.

.stefan
26-08-2011, 23:11
Ja sam imao takvu slicnu situaciju na jednom powerbooku g4...ali je baterija bila stara 9 godina...pa vidi koliko je kvalitetna ta bat bila...doduse nekad drzi pola sata,nekad sat vremena...zavisi kad naleti na losu celiju...;)

Srecko
27-08-2011, 08:59
I naravno,ne preporucuje se da ti baterija u laptopu non stop bude... Tacnije ako je napunis a kuci si,izbaci je iz laptopa. Nemoj da ti non stop stoji u njemu,to je najcesci razlog propadanja celija.

bogda83
27-08-2011, 19:09
Probao to vec vadio bateriju al opet isto,ne puni se...
Zato sam i rekao da stoji uglavnom na punjacu to je verovatno glavni razlog
sto je tako brzo propala...

Babakaj
27-08-2011, 21:34
vecina novijih laptopova ne vuce struju 'preko baterije' tj baterija moze da vam stoji u lapu i dok je na struji bez da se ostecuje ;)