PDA

View Full Version : The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported...



dejonnne
02-05-2009, 01:35
Kada pokusavam da spojim iPhone sa iTunes-om, izbacuje mi poruku kao sto sam napisao u naslovu topic-a!!
Telefon nije zakljucan.
Pretrazio sam sve postove ali niko nije dao konkretan odgovor na ovo pitanje, osim nekog prebacivanja u Airplain mode koje mi nepomaze...
Ako postoji neko ko zna resnje, zahvaljujem u napred.
iPhone 3g 16gb je u pitanju 02.28.00 bootloger

brk-cic
02-05-2009, 01:37
Sta se desilo pre nego sto je pocelo da se pojavljuje to obavestenje? Jesi radio restore, je li ti sim free tel, gde je kupljen.. Malo informacija...

dejonnne
02-05-2009, 01:46
Prethodni dan sam normalno radio sa iTunesom, danas ga konektovah i pojavi mi se ova poruka...
Kupio sam ga u NS.
A, da, mozda je bitna informacija. Naime kad startujem iTunes nece da se pokrene dok se ne prikacim na net, i kada se prikacim automatski ide na iTunes store i kad ucita izbaci mi gore navedenu poruku.
Znaci sa telefonom nemam problema, samo sa iTunesom.

brk-cic
02-05-2009, 01:55
Pa onda prvo probaj da reinstaliras itunes.. Imas na apple.com uputstvo kako da potpuno uklonis itunes sa kompa pa nakon toga samo skini najnoviju verziju i instaliraj je...

dejonnne
02-05-2009, 02:58
Reinstalacija iTunesa ne pomaze. Ista stvar se desava.

BaneK
02-05-2009, 20:47
Ukloni iTunes pomocu ovog programa Your Uninstaller! 2008 on brise bukvalno kompletan program,registri fajlove bukvalno sve e onda instaliraj noviju verziju iTunes i nebi trebalo da imas problema!

iphone-srbija
02-05-2009, 21:17
ja mislim da ti iPhone nije aktiviran... to radi jailbreak automatski ako ubacish svoju sim karticu kada jailbreakujesh, a ne onu koja je zvanicno ishla uz iPhone.

mozesh i da stavish custom firmware koji je aktiviran...

dejonnne
02-05-2009, 22:51
ja mislim da ti iPhone nije aktiviran... to radi jailbreak automatski ako ubacish svoju sim karticu kada jailbreakujesh, a ne onu koja je zvanicno ishla uz iPhone.

mozesh i da stavish custom firmware koji je aktiviran...

Probacu obe varijante, mada sam jailbrek-ovao Iphon, i instaliram preko iTunes-a programe i igre na njega...

brk-cic
03-05-2009, 12:34
Da i ja sam prvo pomislio da je uradio restore, pa mu se tel zakljucao, ali decko kaze da mu tel radi.. A opet ne znam sta ima itunes sa karticom koja je u telefonu ako je tel aktiviran ( na bilo koji nacin - legalno ili jailbrake ).

dejonnne
03-05-2009, 13:17
Evo ponovo sam ga jailbreak-ovao, i ista se situacija desava.
Jedino bi da napomenem da mi je telefon freesim, tj dobio sam ga upakovanog u kutiji i samo sam ubacio karticu u njega.
Jedino gde sam mozda pogresio je da sam nasao neki tutorijal na YouTube-tu za jailbreakovanje gde se prvo radio restore sa shift.... Tad mi se telefon bio zakljucao ali sam ga otkljucao sa Yellowsn0w-om.
Sad telefon funkcionise normalno ali kada hocu da se konektujem na iTune-s izbaci mi gore navedenu poruku kada kliknem na ikonicu telefona.
E sad... mogu da ubacujem programe, igrice, muziku.... Jer desni klik na ikonicu telefona i opcija sync rade.
Ali nemogu da obrisem iste sa telefona jer nemogu da ih odstikliram u meniju koji bi trebao da se pojavi na mestu gde mi sad izbaci ovu famoznu poruku...

brk-cic
03-05-2009, 13:44
Znaci tebi iTunes prvo prepozna tel, pa tek kad ti nesto krenes da radis (npr, ubacujes muziku, slike i sl) ti izbaci tu poruku?

dejonnne
03-05-2009, 14:51
Znaci tebi iTunes prvo prepozna tel, pa tek kad ti nesto krenes da radis (npr, ubacujes muziku, slike i sl) ti izbaci tu poruku?

U globalu meni uvek stoji ikonica telefona sa leve strane iTunes-a, ali kad kliknem na tu ikonu izbaci mi ovu poruku.
Ali ako kliknem desni klik na tu ikonu imam opcije: new play list, sync.... Ali mi se nepojavljuje meni u glavnom prozoru niti podmeniji, music, aplication.... ispod te ikonice.

dejonnne
04-05-2009, 00:50
Posto vidim da nema leka, dali neko moze da mi kaze dali postoji drugi nacin da se uninstaliraju programi sa telefona, posto mi je za sada zbog ove situacije jedini problem?

brk-cic
04-05-2009, 01:49
Oni koji su instalirani preko iTunes-a samo drzis malo duze bilo koju ikonicu i kad pocnu da se 'tresu' sve ikonice pojavi se jedan iksic iznad njih. Samo kliknes na taj iks i on te pita da li si siguran da hoces da izbrises program ti kaze yes i to je to.. A ove aplikacije koje su instalirane preko cydie, brises iz cydie ;) Odes na manage, pa package tu odaberes aplikaciju koju zelis, kliknes na nju pa na modify i tu imas opciju remove..

carlito
04-05-2009, 09:15
Ima u Cydia-i aplikacija CyDelete koja omogucava da brisemo programe instalirane preko Cydia-e isto kao i preko Itunes-a (samo drzis malo duze bilo koju ikonicu i kad pocnu da se 'tresu' sve ikonice pojavi se jedan iksic iznad njih). Meni za sada radi bez greske.

dejonnne
24-05-2009, 00:26
Jel postoji neka varijanta da Itunes radi offline, tj da se nemoram konektovati na internet pre sinhronizacije telefona??
Posto ocigledno za moj problem niko nezna resenje!
\TNX\

zexx0r
24-05-2009, 06:22
a da se diskonektujesh sa interneta? :)

dejonnne
24-05-2009, 11:19
Pa u tome i jeste fora, tj kada sam diskonektovan sa neta onda mi izbaci poruku kako Itunes nema konekciju i jednostavno mi nedozvoljava sync sa telefonom! A kada mu dozvolim da ode na net onda mi izbaci *ebenu poruku "The SIM card insert..."

zixY
24-05-2009, 11:39
Meni retko kad nije ukljucen net, tj. uvek je ukljucen ali secam se jednom kad sam podesavao WiFi nisam imao net na laptop-u i iTunes je sve lepo sync odradio ne znam sta je kod tebe problem. :-\

aerosik
27-05-2009, 11:21
ljudi imam isti problem sa tom porukom izbacuje mi je a imam 3g kupljen usa ver 2.2.1 base 2.30.03 stavim t mobile karticu i nece da mi ga aktivira valjda bi trebao raditi sa t-mobile a kad stavim att sve u redu al opet nece na t-mobile??? u cemu je problem?? nisam siguran jeli sim free al ako je onda bi trebao radit a ako nije valjda bi isto trebao radit na t-mobile ?? ili mozda grijesim

hofman
27-05-2009, 14:50
Telefon koji je kupljen u u USA nije simfree, pošto je pod ugovorm za at&t. da bi radio na t-mobile treba ti unisim kartica. O ovome je pisano na sto mesta na forumu pa pročitaj.

Zero_Cool
07-08-2009, 23:20
Evo i mene mozda nekome pomogne.

Danas sam i ja imao isti problem, sa karticom, ne znam zasto. Ostavio sam poruku na forumu da mi iTunes ne prepoznaje karticu. Posto je moj iPhone 3GS 32GB kupljen u Kanadi, i donesen u Srbiju, u njemu je ostala kartica Rogers mreze. ostavio sam je u fioku. Kada sam veceras stavio tu Rogers karticu u telefon i upalio iTunes trazio mi je update Carrer te nove kartice. Prihvatio sam i onda je iTunes prepoznao moj telefon. Ne znam u cemu je caka ali mozda ovo nekome ko zna pomogne da nadje rjesenje za sve nas.
Definitivno telefon nije zakljucan jer on radi na MTS-u, ali sada sinhtonizacija ide ali sa drugom karticom.

Ajde da nadjemo neko rijesenje za ovo.


EDIT: Mislim da sam nasao rjesenje. Treba staviti karticu neke druge mreze, jer tada iTunes izvrsi neki update Carrer-a. Ja sam stavio karticu mreze Roggers i iTunes je radio, poslje stavim karticu mreze MTS i radi kao pre...

nidza21
15-10-2009, 13:45
meni je sa at&t ali nemam karticu njihovu..bas sam se smorio..imam isti problem..
ne moze ni bez kartice, jer kaze please disconnect and insert sim card..
jel ima neke pomoci ?

Ognjeni
15-10-2009, 14:02
jesi upalio airplane mode i onda prikacio telefon ?

woffer
15-10-2009, 14:37
Itunes komunicira sa apple serverom samo kod aktivacije iphone i samo je tada potrebno staviti sim karticu od operatera di je kupljen, a posli netriba jer je vec aktiviran i posli se moze normalno spajat na itunes sa bilo kojon sim karticon (normalno ako je unlock)... Znaci samo vam triba za onaj prvi korak kartica operatera di je kuplje da itunes pripozna i aktivira! ,)

nidza21
15-10-2009, 14:57
..isto mi pokazuje..
at&t karticu nemam..jedino da molim po forumu da mi neko pozajmi..

IvanVasov
27-01-2010, 18:01
pa dobro... a sta kad: ukljucis airplane mod,promenis karticu,obrises i instaliras opet itunes i na kraju OPET nista!
jel neko provalio posle svega sta treba da se uradi?!

1Ivan6
09-02-2010, 23:14
Ja evo, imao isti problem, i sad radim restore, i update, pomocu jedne male cake...Nadam se da kad sve zavrsim da nece bit opet tih SIM problema...Ukoliko radila evo sto sam ucinio

Iskljucis iPhone
Drzis Home Button i istovremeno ukljucivas USB u iPhone
Drzis Home Button sve dok ga iTunes ne prepozna
Onda iTunes ce zatraziti da treba restore prvo i update
Onda uzme jedno pola sata vremena dok se updatuje
I poslije toga neznam hoce li se pojaviti opet SIM problem...
Javim vam ubrzo ;)

woffer
09-02-2010, 23:34
Poslje toga ce ti iphone bit zakljucan i neces moc stavot nijednu karticu! Osin ako nije 2g

MojTata
11-02-2010, 17:21
Evo i kod mene isti problem, hteo da stavim novu muziku prikopcao usb kad ono trzi da se aktivira. 3g 16gb modem 04.26.08 sa 3.0 software. Aplikacije nisu problem jer sam koristio installous za njih ali muzika imenik i restore jesu. Fon nije simfree, bio je otkljucan od kako sam ga kupio i nemam original karticu iz Amerike. Jel neko ima neki savet sta da radim.