PDA

View Full Version : Ispušten 3G;iTunes:greška 1601;neće da se upali...



strahinjas
22-08-2011, 23:54
Drugarica ispustila svoj telefon, nakon ispuštanja se pojavila samo jabuka koja stoji oko 10-15 sekundi, i onda se ugasi. Taj proces se ponovio nekoliko puta, nakon čega je potpuno umro, dakle, ne daje nikakve znake života. Jedini znak živosti je bio da kad ga prikačim na komp i krenem preko iReb-a da ga ubacim u pwned FDU mode, pojavi se 'installing new hardware' i prepozna ga kao Apple...nešto device, ireb ga ubaci u dfu mode, otvorim iTunes, kaže da je u recovery mode, stisnem shift+restore i ubacim custom fw koji sam napravio preko snowbreez-a. Ide 'extracting software' (tokom čega se čuje onaj windows zvuk kao da je iskopčan hardver) pa zatim 'preparing iphone for restore' i to stoji nekih desetak minuta, nakon čega izbaci 1601 grešku. Prelistao sam pola neta da nađem rešenje, i isprobao sam sve moguće: da reinstaliram itunes, da promenim usb port, da promenim komp(promenio sam čak 3), da ga preko ireb-a/redsnow-a ubacim u dfu, ali ništa, greška 1601 se i dalje pojavljuje.

Možda se pitate zašto sam uopšte pokušavao da radim restore kad je telefon ispao, pa je logička pretpostavka da je nešto hardverski otišlo. Radio sam zato što mi drugarica nije odmah rekla da ga je ispustila nego da se 'samo ugasio'. Ovaj proces oko pokušaja restore-a sam napisao čisto da znate šta sam sve uradio.

Nisam stručnjak oko iphone telefona, ali znam da uradim restore, radio sam na svom telefonu i prošlo je sve ok i radi. Dakle, editovao sam host file i sve ostalo što treba...

Pre nego što je umro, znao sam tek toliko da mu je fw 4.2.1, bb nisam znao koji je, ali na kraju krajveva nije ni bitno, jer sam napravio custom kako slučajno ne bih nešto zeznuo nešto oko bb-a. Ranije, dok je još radio i kad sam ušao u Cydia-u, čini mi se da nije pisalo da ima sačuvanih shsh(ali nisam siguran) a preko tinyumbrella nisam uspeo da izvučem ništa jer komp ne vidi telefon uopšte(osim kad je u dfu), i u okviru TU nema ništa ponuđeno, a dugme save all shsh je zatamnjen.

Da li je moguće da mi se greška 1601 javlja jer nema shsh sačuvanih a apple više ne potpisuje 4.2.1(mada se na netu kod rešenja greške 1601 ne pominje shsh kao moguć problem)?

Večeras kad sam išao u grad, ostavio sam ga oko 2 sata na punjaču nakon čega sam probao da upalim, i krene, pojavi se jabuka, bude tu nekih 10-15sec i ugasi se. Sad evo opet neće ni jabuku da pokaže.

Na kraju, da li je cela priča oko softvera suvišna jer je telefon ispao, i nešto je stradalo unutra? Šta je moglo da strada, i koliko bi bila popravka?


Hvala!