PDA

View Full Version : Ipad wifi i TOMTOM GPS



my_name
18-08-2011, 23:34
Pratim vec neko vrijeme ovaj forum pa ajd da i ja nest pitam...
Dobio nekidan ipad wifi 64Gb, i pošto imam doma vise laptopa i PCa nisam znao sta da radim s njim :D
Odlucio sam se da ga uvalim u auto..nesto slicno ovom dole!

http://carguideblog.com/wp-content/uploads/Apple-iPad-in-dash-car-installation-1.png?cda6c1

E sad...posto ce "najvjerojatnije" u auto i sluzit kao multimedija bilo bi ljepo da radi i kao GPS, a kao sta znamo ovaj moj ipad ima AGPS tj kao da ga nema....
Isprobao sam spajanje preko iphonea ali ni TOM TOM ni NAVIGON ne nalazi signal, pa sam malo gledao po netu i nasao svakakva rjesenja, roqyGPS pa neki BTstack...ma svasta nesto....al nis od toga mi nije bas neko rjesenje!
Onda sam naletio na ovaj video i to me zaintrigiralo..

LINK NA YOUTUBE (http://www.youtube.com/watch?v=0T6bwaRmGKw)



Nasao sam ne ebayu taj tomtom ipod carkit i narucio ga a zamisao je da ga ubacim negdje u armaturu od auta i preko dock produznog kabela spojim na ipad i onda sve to skupa nakacit na radio zbog zvuka...
Sta mislite dal ce to radit posto je to za ipod a ne za ipad...Ja se nadam da nisam bacio tih 50ak dolara!

alimpije
19-08-2011, 05:36
Trebalo bi da ta kombinacija radi. Problem je punjenje baterije, jer ipad trazi jace napajanje, a kad radi ekran on se vise prazni nego puni.
Inace taj model nema GPS, a agps je sasvim dobar chip i nalazi se na modelima 3g. Moja navigacija na njemu radi izvrsno, naravno i sa iskljucenim wifi i bez sim kartice.

dzenopoljac
19-08-2011, 07:29
Ja koristim iGo na mom iPadu i radi ekstra. Nalazi signal odmah, prilično je precizan. Testirao sam ga na putu do Grčke i nazad i super se pokazala kombinacija ;)
Čak razmišljam da kupim iGo Primo.

my_name
19-08-2011, 10:56
Trebalo bi da ta kombinacija radi. Problem je punjenje baterije, jer ipad trazi jace napajanje, a kad radi ekran on se vise prazni nego puni.
Inace taj model nema GPS, a agps je sasvim dobar chip i nalazi se na modelima 3g. Moja navigacija na njemu radi izvrsno, naravno i sa iskljucenim wifi i bez sim kartice.

Cek mislis da nebi stigao punit bateriju dok radi, tj dok se koristi kao navigacija???
Znam da GPS pije bateriju al ovaj je vanjski GPS modul i ima svoje napajanje, preko kojeg se puni i sam ipad....
E sad malo sam i o tome razmisljao jer ipod ima 1A punjac a za ipad je potrebno 2A... Pa sam mislio da stavim i jaci punjac... Dal bi icemu smetalo da stavim npr punjac od 3A koji bi gurao i ipad i GPS modul il da nekako odvojim punjenje ipada pa da stavim za svaki posebno?

my_name
05-09-2011, 15:15
Evo danas je stigao TOMTOM Carkit i radi :-)
Spojio sam preko produznog 30pinskog kabela i nasao je poziciju odmah.. Samo punjenje ne radi al to cu sredit kad rastavim taj nosac, audio izlazi rade, cuje se jako ljepo, za koji dan cu testirat u voznji pa cu postavit slike!

anicic.dusko
30-11-2011, 16:00
Имаш igo primo на installous за џ.