PDA

View Full Version : 3gs gubi signal na 066 mrezi



evil
18-08-2011, 20:48
E, ovako. Malo pre sam dobio 3gs 16gb i imam problem sa 066,064 karticom. Gubi se signal, palio sam 3g, gasio sam 3g i edge i nikako ne mogu da uspostavim dobar signal. Dok sa 063 imam 3 crtice za signal bez 3G-a. Da li neko zna u čemu bi mogao biti problem?

U pitanju je 4.3.3 (8J2) i baseband 6.15.00 i urađen je JB i imam sačuvane SHSH za: 4.1 , 4.3.3 , 4.3.4 , 4.3.5

Pomoć! :)

Sandi
18-08-2011, 20:51
Obrisi ultrasnow pa ponovo instaliraj i probaj prvo da restartujes. I nadaj se da nije hardverska greska...

evil
18-08-2011, 21:12
Vidi, pošto u njemu već imaju neke aplikacije i urađen je jb i unlock i možda je nešto instalirano iz cydia-e i pravi problem, možeš da mi daš tutorijal kako da podignem opet iOS na 4.3.3 i da uradim jb i unlock. hvala

Sandi
18-08-2011, 21:19
Pre restore probaj ovo sto sam ti vec napisao. Skini snowbreeze 2.7.3 sa ih8snow.com i 4.3.3 firmware sa felixbruns.de/ipod/firmware.

Ispratis uputstva iz snowbreeze da bi napravio custom i potom tel ubacis u pwned dfu mode pa pokrenes tiny umbrella i kliknes na tss server. Zatim pokrenes itunes i shift+restore pa odaberes onaj custom koji si napravio a bice ti sacuvan na desktopu. Posle toga pokrenes cydia i instaliras ultrasnow.

evil
19-08-2011, 02:56
Obrisi ultrasnow pa ponovo instaliraj i probaj prvo da restartujes. I nadaj se da nije hardverska greska...

Ovo sam uradio i dalje opet zeza signal, gubi se i dalje, pa ima 3 crte, pa izgubi :S

Pa, tako da sada radim restore, pa će da vidimo šta će da se desi...

Edit:Evo upravo radim restore i sve sam uradio po postupku kako si napisao i nikako neće da upali telefon, posle one ikonice Snow sa barom gde se puni, odradi do kraja i samo se ugasi telefon i ništa se ne dešava i kada pokušam da upalim telefon on mi izbaci Black ekran i piše: greenpoison i dole idu stavke:
unable to find gBdevList
unable to find fs_mount
unable to find fs_load_unmount
Greenpoison intialized

šta da radim????

Edit 2 :Uspeo sam da vratim restore na 4.1 ali i dalje imam problem sa signalom...tako da ništa dalje ne preostaje nego da se oprostim od telefona?

mallena
19-08-2011, 20:53
Probaj da odradis restore na 4.3.3!

Brzinski tut by Byakuya:
Snowbreze ti je ekvivalent pwntool na macu...znaci njega pokrenes...izaberes sta ti treba...izaberes oficijalni fw...i on krene da pravi custom...kada zavrsi pita te da ubacis telefon u dfu mod...posle toga pokrenes itunes i SHIFT+RESTORE i izaberes CUSTOM FW koji se napravio...i pustis da odradi i to je to...znaci ne izaberes u itunes oficijalni nego custom...nemoj tu da se zeznes...