PDA

View Full Version : Problem utišavanja zvona kad telefon zvoni



iBehar
09-08-2011, 15:10
Molim vas da mi pomognete kod problema vezanog za primanje poziva. Naime, prije par dana sam napravio upgrade sa 3.1.2 na 4.2.1 FW, nakon toga ga otključao, sve ponovo instalirao i sve super radi, osim jedne stvari. Kada me neko zove, ne mogu da ugasim zvono na način da pritisnem one tipke za pojačavanje/smanjenje zvuka, koje se nalaze sa strane iPhonea. Sada mi telefon zvoni dok onaj ko me zove ne prekine poziv, što mi je baš glupo.
Da li postoji neki tweak na Cydiji ili nešto slično koji rješava ovaj problem?
Inače koristim iPhone 3G.

anri1
09-08-2011, 15:33
Probaj sa Power dugmetom.

Za gasenje zvona - jedan klik
Za prekid poziva - dva klika

iBehar
09-08-2011, 17:39
Probao sam, ali ne radi to za utišavanje zvuka. Radi ta čaja sa dva klika, za koju sam i ranije znao, a koja prekida poziv.
Međutim, ja ne bih želio da prekinem poziv, već samo da smanjim zvuk na minimum.


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
09-08-2011, 17:45
Čekaj, jesi li probao sa dugmencetom sa strane koje načisto gasi ton (stavlja ga u mute stadijum)?

iBehar
09-08-2011, 18:08
Ne, ne. Probao sam sa onim dugmićima koji smanjuju i pojačavaju ton (volume buttons), ali nema nikakvog efekta. Radilo je dok nisam napravio ovaj upgrade na 4.2.1 FW. Sve ostalo na mobitelu je OK, osim ovog problema koji sam vam opisao.
Molim vas, pomozite.


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

DinoBg
09-08-2011, 19:17
Vidi u settings/sounds jel ti ukljuceno change with buttons ako nije ukljuci

Sandi
09-08-2011, 20:15
To nema veze sa tim vec sa jacinom zvona da mozes da namestis odatle a ne da utisa ton. Ja bih rekao da je neki bug. Jesi radio nesto pa ti se od tada desava? Jesi instalirao nesto sa cydia vezano za tastere ili zvuk?

applefan
09-08-2011, 23:26
Ja obicno utisam na gornje dugme gde se pali i gasi tel, ove sa strane i ne koristim

iBehar
09-08-2011, 23:50
Sandi, hvala na prijedlogu. Zaista je bilo do toga da sam nakon upgrade na FW 4.2.1 sa Cydije instalirao ToneFXs 2 (Pro), iako sam mogao da instaliram i ToneFXs, koji mi je bio instaliran na 3.1.2 FW. Nakon deinstalacije ToneFXs 2 (Pro) instalirao sam ToneFX i sada sve radi kako treba.
Puno hvala na savjetu. Ono me stvarno živciralo.

@applefan: Pritiskom na dugme sa gornje strane (power button) onome ko vas zove javljate da ste zauzeti, odbijate poziv. Međutim, ono što sam ja htio jeste da samo utišam zvono, a da osobi koja me zove još uvijek moj telefon zvoni. Za to služe volume buttons (dva dugmica sa strane).

Lijep pozdrav.

Sandi
10-08-2011, 00:32
Mozes i sa power da prebacis na silent. Kad ga kliknes jednom onda ga utisa a kad kliknes drugi put onda odbije poziv. Jedan klik na power ima istu funkciju kao +-.

applefan
10-08-2011, 09:56
^ Upravo tako kako si napisao ;)