PDA

View Full Version : mail atachment u iPad2?



djole.extreme
01-08-2011, 22:47
Dali je neko pronasao app koji ovo cini mogucim, i uopste ako neko ima savete za app koje iPad priblizavaju standardnim funkcijama laptopa?

Babakaj
02-08-2011, 00:02
sta bi da posaljes, neki dokument? mislim da je ovo moguce regularno iz aplikacije za mail...

djole.extreme
02-08-2011, 00:24
Nije moguce, nema opcije za atach ni u gmailu, ni u standardnom iPadovom mailu, sta fod da zelis da posaljes nema sanse, bilo da je slika, PDF ili sta god.
Ima neka malo po meni redtard opcija da pre nego napisem mail kopiram sliku pa je prekopiram u "polje" gde pisem mail, ne vidim razlog da postoji atach dugme kao svuda.

Kapetan
02-08-2011, 00:24
Good Reader HD

Babakaj
02-08-2011, 00:40
mozes obrnut postupak. otvoris dokument i onda send via email, on ga sam ubaci kao attachment.

priest77
02-08-2011, 00:44
@djole.extreme
Uvek prvo moras da izaberes fajl koji hoces da saljes i posle pises mail.
Recimo otvoris neki PDF u PDFReader Pro i tamo imas opciju za mail.
Za slike ides prvo u Photos i gore desno imas ono dugme sa strelom koje treba da pritisnes i dobices mogucnost da izaberes slike koje hoces da saljes na mail, i samo na kraju kliknes gore levo na dugme Email

djole.extreme
02-08-2011, 00:45
GoodReaderHD, ja nemam problem sa citanjem i downlodovanjem attacmenta koji mi pristignu, vec imam problem da posaljem attach, "Kapetan" ako imas iPad i ako si nekome slao mail pa se setis da mu posaljes sliku ili nesto sto si otkucao u PDF,Word, ili bilo sta iz iPad-a videces da to nije moguce jer tvoj naprimer gmail nema tu funkciju ka sto je na lap topu ili desk topu ima.

djole.extreme
02-08-2011, 00:48
Znam za te nacine slanja, ali recimo da citam neciji mail i ocu da posaljem povratni, nema sanse.
Moram da izadjem iz maila pa sve iz pocetka, ok ako nema opcije za kao na laptopu(standardna gmail verzija) sta je tuje, hendikep iPada sa kojim se moze ziveti :)

priest77
02-08-2011, 00:51
ma samo uradi copy celog teksta i izadji, idi u program gde imas fajl za slanje i posle kada ti se otvori mail uradi paste teksta.

djole.extreme
02-08-2011, 00:57
Ok, hvala svima. No ipak cu slati mailove sa MacBookPro, ne ozbiljno je kada sa nekom firmom radim prepiske mailovima pa sve to bude rastrkano umesto da je u jednoj temi.
Hvala

Kapetan
02-08-2011, 02:39
Za ovo sto kazes rastrkano,zar mail app nema threaded view opciju u podesavanjima?

Sto se tice attachmenta, ti hoces da, kad pises reply, sa lakocom dodas neki fajl ako sam te dobro shvatio?

djole.extreme
02-08-2011, 03:01
Hocu da Gmail radi isto kao na laptopu ili desktopu, a to nije moguce u iPad 1 ili 2 sve jedno. Verovatno jeste moguce ali na neki komplikovan nacin pa to opet nije to.

Sharky
02-08-2011, 12:17
Za default mail app ima dodatak u cydiji photomail, daje mogucnost da se doda slika u mail iz same mail app. Zadrzis prst u polju gde kucas mail i on ti izbaci: standardno cut, copy, paste a tu je i + pa kad kliknes na njega, dozvoli ti da izaberes sliku.

mundja
02-08-2011, 12:19
Tweak iz Cydia-e koji se zove Photo Mail omogucava bas to, pridruzivanje fotografija mail-u iz same mail aplikacije...