PDA

View Full Version : Nesto mi jede bateriju



miljanx
01-08-2011, 11:38
kako da proverim sta je ???
telefon pun 100% a za 3 sata spadne na 82%
kad odem u settings>usage i u usage i u standby pise isto,kao da stalno koristim tel (do skora je pisalo kolko je koriscen i koliko je ne koriscen normalno)
imao sam neki program koji pokazuje kao curenje baterije aplikacija, nijedna nije upaljena i kao nema curenja, njega sam obrisao ali nije do njega
free mem ram je 114mb

chunga
01-08-2011, 11:45
Mozda su ti ukljucene notifikacije, mozda je do nekih aplikacija koje koriste net a mozda ti je ukljucen 3G i on zna da jede bateriju...


Tapa iPhone Talk

miljanx
01-08-2011, 11:53
3G mi je iskljucen a notifikacije su ukljucene ali uvek su i bile, sad cu sve da ih iskljucim pa da vidim
ali ne verujem da je do toga posto mi tel pokazuje kao da se uvek koristi ispisuje vreme od kad je full napunjen u usage

Sandi
01-08-2011, 11:53
Proveri da nemas instaliranu insomniu ili neki slican program sa cydia koji drzi wifi ukljucen i kad je tel zakljucan odnosno u sleep rezimu. Chunga, to sve sto si napisao je tacno da hoce da trosi bateriju ali njemu je usage i stand by potpuno isto tako da ne moze biti neka od tih stvari.

miljanx
01-08-2011, 11:56
a imam instalirano i insomniu i installous ali su iskljuceni i WIFI gasim uvek posle koriscenja

Sandi
01-08-2011, 12:04
Samo ti obrisi insomniu jer ti ona pravi problem. A ako te brine da ce prekinuti download sa installousa to se nece desiti i ako ga zakljucas.

miljanx
01-08-2011, 12:06
da znam nju sam ranije koristio zbog download-a u safariju .... ali bila mi je instalirana i uvek je i nije smetala ali obrisacu je, sad punim tel pa kad se zavrsi videcu sta se desava




EVO PUN bio pre 2h 20min sata 100%, sad posle 2h 20min NERADA 4% baterije otislo i USAGE isto kao i standby 2h 20 min

ima sve da pobrisem pa mu radim restore :) ako se ne resi brisanjem.......... verovatno je zbog nekog update-a ali ko zna sta je u pitanju