PDA

View Full Version : iPad1 3.2.2 update na 4.3.3



mimahitna
30-07-2011, 02:49
Pozdrav iPhone Srbijo,
kupio sam ipad1 i na njemu stoji 3.2.2 verzija softvera.
Ja zelim 4.3.3 da bih mogao da uradim jailbreak(3.2.2 je stara verzija softvera pa zelim noviju)-uredjaj je glanc nov tako da nemam shsh blobs za 4.3.3.
Dali postoji nacin da uradim update jer mi itunes izbaci error 3194 cak i kada promenim hosts file po uputstvima sa ovog foruma ?

Hvala.
Miroslav

polut
30-07-2011, 05:53
bez shsh mozes da uradis samo update na aktuelnu verziju softvera

markovuc
30-07-2011, 23:14
Cek pa i ja sam tu verziju imao, preko kisobrsna usnimis taj shsh za svaki slusaj i onda skines update koji ti treba i preko shift restor istaliras ga pa onda update, ja mislim da bi mogao tako

Babakaj
30-07-2011, 23:26
ti si uradio update na 4.3.3 kad je apple potpisivao taj FW. vise nije moguce.

bokser
30-07-2011, 23:33
Zdravo svima,

imam problem na ipad 1, pa ako neko moze da uskoci sa nekom solucijom

kupio sam ga sa 3.2.2 odradio jailbreak, (u to vreme je bio to jedini Firmware)
kasnije ubacio 4.2.1 uspesno sam ga unlockovao

pre neki dan me uvati neki djavo da dizem na 4.3.3.
nesto sam cackao i naravno zeznuo. (sve sam radio na shift u itunes, menjao hostfile + tumbreklla, al uvek kada restore dodje do kraja ljosne i iskoci mi 1015 error itd...
stalno je glavio u tom recovery modu i nije hteo dalje da prodje
opet sam pokusavao i opet... cak i nize Firmware od 4.3.3 ali nece da mi instalira, opet glavi...

ono sto znam je da sam sacuvao preko tyniumbrellom shshove 3.2.2 - 4.2.1 - 4.2b3 - 4.3 - 4.3.4, a nisam provalio da se nije sacuvao 4.3.3 na hard,
a i u cydiji imam sacuvane iste te shshove ???kako nije bas taj 4.3.3 sacuvao?


dakle u svim tim pokusajima nisam radio update direktno sa itunesa, nego prvo menjao hostfile i palio umbrelu, a kako je moguce da sam onda zeznuo?
sve zivo sam pokusavao, mislio sam da se nesto zajebalo i da nece moci da se popravi i da se zajebao Ipad forewer da se nesto sprzilo od cackanja.

Kada vise nisam znao sta da radim u ocaju sam uzeo FW 4.3.4 i tada je prosao do kraja...
al kao sto se zna je cena visoka pa da bi dobio Jailbreak tehered, (ovde sam isto koristio Tumbrellu)

baseband mi je 07.11.01

Da li s ovim shsh-ovima i ovim basebandom koje imam mogu da ga vrnem na neku nizu verziju tipa 4.3.0 i kako?

Izvinjavam se sto upadam na temu, al sam krenuo da citam sta pise i pronasao sebe donekle u ovoj temi, ako treba negde da se prebaci izvinjavam se

adminima...

Pozdrav i Hvala

Babakaj
30-07-2011, 23:49
Samo vrati na 4.2.1 posto imas shsh za njega. Podjednako je dobar kao 4.3.3 ako ne i bolji ;)

Byakuya
31-07-2011, 00:06
A ako se vec vratis na 4.2.1 uz pomoc tiny umbrella i na kraju dobijes error 1015 koji je najnormalnija stvar samo skini greenopoison i odradi sa njim JB i proradice ti iPad...

bokser
31-07-2011, 01:10
hvala na brzom odogovoru...

uradio restore nazad s 4.2.1
sad kad je doso do kraja reko je 1015
al ono sto sam primetio u toku restore-a onaj "progres bar" u
da ga tako nazovem, dok se on punio i kad je doso do samog kraja na nekih 90% samo je odjedom da kazem puklo i izbacio je error 1015n


onda sam usao u gp bacio ga dfu mod
GP je krenuo nesto da baja i evo sta mi javlja GPoison

nable to mount user filesystem
error no successful firmware do upload after 6000 ms! Giving up...

hilfe:)

Ura!
ponovio sam postupak i uspeo sam :)!

sad mi samo nije jasno kakvi su to mali gremlini usli u moj Ipad i pravili ovu zajebanciju?

Byakuya
31-07-2011, 01:56
Pusti gremline bitno je da radi:)