PDA

View Full Version : iPad Erase all Content and Settings



djalfirevic
27-07-2011, 20:24
Cao ljudi,

Kupio sam iPad od jednog decka i sve fercera ok. Problem je bio u sledecem. Settings - Store, iTunes - Featured - Sign In i App Store - Featured - Sign In, na sva tri mesta sam promenio Apple ID. Kada hocu novu aplikaciju da instaliram, recimo eBay for iPad, kada klicnem na Install, sve OK, izbaci moj ID, medjutim posle par dana, izasao update i ja kada klicnem Update, on mi izbaci username od tog decka. Uradio sam i Sync sa iTunes-om, ma jok, nece i nece.

Otisao sam na Apple Support forums i uvideo da tamo dosta ljudi ima slican problem i da im izgleda jedino moze pomoci, Erase all Content and Settings. Video sam na forumima da kada se to uradi sa JB uredjajima, da uredjaj postane inoperable.

Zanima me sledece. Posto je izasao 4.3.5, ako se ne varam, mogu li ga ja ubaciti u DFU, instalirati to preko iTunes-a, pa kad izadje JB za to, onda cu da ga JB-ujem, a do tada samo FREE aplikacije.

Jesam li dobru strategiju smislio?

Babakaj
27-07-2011, 20:29
free aplikacije su trulez, cast izuzecima.
Imas li neki shsh sacuvan i koji ako imas? 4.3.3 je poslednji za koji imas untethered.

djalfirevic
27-07-2011, 20:35
Hvala na brzom odgovoru. Nazalost, nisam siguran da li je taj decko uradio SHSH, verovatno i jeste, al' znas kad nemam pojma. Bio je 4.2.1 na njemu cini mi se. A iskren da budem, ne znam sta znaci to untethered.

frostonja
27-07-2011, 20:42
Bato, Bato :). Dodji lepo do mene da odradimo. Kroz Cydia vidi na pocetnoj strani da li ima sacuvan shsh, skini firmware 4.3.3 za ipad i uradi shift-restore sa njim i nakon toga jb sa redsnow. Za sve preko 4.3.3. postoji tethered jb, sto znaci svaki put kada se ugasi ipad ili restartuje, mora da se kaci na komp i radi "aktiviranje" tj. Boot uredjaja.

Babakaj
27-07-2011, 20:44
nemoj tethered, to je smor :D
A koji je software na njemu?
Ako ti je Frostonja stvarno blizu onda bolje nek ti odradi to lepo za pola sata i eto. Da se ne patis bez potrebe :)

djalfirevic
27-07-2011, 20:47
Znaci, ako sam dobro shvatio, tethered je taj fazon, cim se restartuje, odmah moras da radis to aktiviranje uredjaja?

Znaci onda bolje untethered. Dajte mi link da skinem taj IPSW.

Jel to ovaj sajt:http://www.iphonefirmware.com/firmwares-download/

Selektujem iPad 1, 4.3.3 i download?

markovuc
28-07-2011, 07:17
da to je taj ipsw za tvoj uredjaj

priest77
28-07-2011, 09:39
@djalfirevic

Za one aplikacije koje su skinute sa drugim nalogom, kada se za njih pojavi update, ponudice ti update da radis sa tim starim nalogom jer tamo su skinute.
Ti ih samo obrisi i instaliraj ih ponovo sa tvog nalog, jako jednostavno :)

Koji iOS imas na njimu i da li imas Cydia?

frostonja
28-07-2011, 09:51
Sredjeno, pregažen na 4.3.3 i uradjen JB pa ce da nastavi dalje samo sa svojim nalogom za itunes...