PDA

View Full Version : Kupovina iPad-a 2 u Madjarskoj?



nemanja.kovacevic
23-07-2011, 18:26
Ljudi hteo bih da kupim iPad2. Najlogičnije mi se čini da kupim u Madjarskoj, najbliže je a možda može i da se dobije 25% povraćaj poreza. Jel neko pokušavao nešto slično? Ako ima i drugih ideja rado ću saslušati...

valdy
23-07-2011, 20:57
kontaktiraj korisnika igne,jer on uvozi iz madjarske i korektan je maximalno ;)

igne
24-07-2011, 00:14
Porez u Madjarskoj jeste 25% ali sa cene koju vidis oduzimas 20% i plus troskovi i ako zelis pun iznos moras otici licno po taj porez tako da imas ponovo troskove tamo-nazad ;)

priest77
24-07-2011, 10:59
I moras da ides dva puta koliko ja znam jer PDV ne dobijas na granici vec samo pecat, i ponovo moras da se vratis u prodavnici da bi dobio PDV.

Sandi
24-07-2011, 11:49
Nisam upucen ali ako ima u Segedinu prodavnicu to mu je dodatnih sat vremena mozda i manje. Kupi, overi racun na granici okrene auto i vrati se u radnju po pare.

zlatkokrunic
24-07-2011, 11:58
A sta je kada dodje na srpsku granicu? Jel tu mora da plati porez(pdv)???
Ili samo prodjes bez prijavljivanja robe...?

igne
24-07-2011, 12:13
Ima u segedinu ali u media marktu i tamo je jos skuplje, 16gb 3g je ~700€ zavisi od kursa po koliko ce nabaviti forinte, a i ta teorija da se vratis odma nazad, sta ces sa kutijom i iPad-om? ;) Pitace te madjarski carinici sta ces sa tim? Trazice ti da kod njih platis carinu ;) Svi vi mislite da je to samo tako, odes, kupis, doneses i vratis porez... Pa sta da vam kazem, samo izvolite, probajte pa cete videti da je to samo u prici super kombinacija :)

Verujte mi, nije vredno ni razmisljanja... Ja ljude ne razumem, imate ovde iPad 2 po neverovatnim cenama. Mozete da dobijete na kucnu adresu iPad kao da ste narucili u Apple Store a vi bi radije da se cimate a nemate pojma koliko to uopste nije tako jednostavno... Ko misli da moze da prodje jeftinije samo neka izvoli :D

Sandi
24-07-2011, 12:24
Ja stvarno postujem to sto ti radis i ne mislim lose o tome ali kelebiju i horgos sam presao nebrojeno puta(rodjen u Nemackoj i cesto putujem tamo)pa znam kako funkcionise cela prica sa overama, izvozom i uvozom.
1. Kad kupi tamo otpakuje ga jer je uzeo za sebe a racun najnormalnije overi.
2. Kod nas ne mora ni da prijavi licnu tehnicku robu(laptop, ipad, iphone...)tako da ne mora da plati carinu.
3. Ista je prica i na ponovnom izlasku iz zemlje i ulasku u Madjarsku.

Nekoliko godina u nazad se vise ne upisuje u pasos sta si izneo jer je to licna stvar i nema potrebe za tim, tako da ako je blizu Madjarske i nije mu tesko da sam ode i kupi to je potpuno izvodljivo. Ja se licno ne bih cimao jer kao sto kazes ima ovde da se kupi po zaista povoljnim cenama.

igne
24-07-2011, 14:01
To sto ti kazes je tako, ne moras da prijavljujes nista na granici ako je 1 komad ali ja pricam o tome da se ne isplati cimati da odes, razmenis eure po najnizem kursu u media marktu jer nemas tamo mnogo mesta za menjanje novca, zatim ides na granicu da overis papire, pa se vracas nazad u media markt da uzmes porez jer dobijes vise nego na granici i izimaju ti u media markt proviziju 500 forinti (2€) pa onda se vracas kuci i na nasoj granici ne moras nista da prijavis, zamo zaturi negde kutiju ispod sedista i to je to. E sad, ja pricam da je to besmisleno cimanje za nekoga ko zeli sam sebi da donese jer, evo navescu vam racunicu pa vi smislite da li vam se isplati ;)

iPad 2 16GB 3G 184.000ft (~700€)

700€ - 20% porez = 560€ + troskovi puta i konverzija povraceno poreza iz forinte u euro. Izadje vas skuplje nego da kupite u srbiji ;)

nemanja.kovacevic
24-07-2011, 14:24
OK, pazi igne ja nisam neki klinac koji je čuo za foru, tačno znam šta ću sa parama, kako na granici i ostalo. Samo si u pravu da imam pametnija posla od toga... Aj molim te baci mi ponudu na pp, interesuje me najjeftiniji (16GB samo WiFi) al reci mi i za ostale. Takođe kad može da se dobije, šta u slučaju da nešto crkne i ostalo.

Hvala

igne
24-07-2011, 14:52
Ljudi, nemojte pogresno da me shvatate, ja ne zelim bilo koga da uvredim ili jos manje da nagovaram gde sta da kupi :) Ja vas samo savetujem da vam je lakse kupiti iPad u srbiji nego da se cimate oko toga osim ako vam je usput ili moze neko da vam donese iz US, niko ne kaze da morate ili trebate kupiti od odredjene osobe... Trazili ste info za madjarsku, tacnije segedin i ja sam vam dao tacnu racunicu pa mozete izracunati sta i kako :)

Bojan011
24-07-2011, 18:15
Ljudi, nemojte pogresno da me shvatate, ja ne zelim bilo koga da uvredim ili jos manje da nagovaram gde sta da kupi :) Ja vas samo savetujem da vam je lakse kupiti iPad u srbiji nego da se cimate oko toga osim ako vam je usput ili moze neko da vam donese iz US, niko ne kaze da morate ili trebate kupiti od odredjene osobe... Trazili ste info za madjarsku, tacnije segedin i ja sam vam dao tacnu racunicu pa mozete izracunati sta i kako :)

Ma kakvo crno razmisljanje, pozovem Ignea narucim lepo i stigne mi kad smo ss dogovorili i tad platim, kraj price. Ako on covek jos preko toga uspe da zaradi, svaka njemu cast, pritom je jos meni ustedeo novac i vreme!

To je preduzetnicki poduhvat.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

nemanja.kovacevic
28-07-2011, 16:17
OK ljudi hvala svima na odgovorima. Kupio sam malopre u metrou za 54000 samo wifi 16gb crni.