PDA

View Full Version : 4.2.1 downgrade na 3.1.3, bb 6.15.00



TBA
20-07-2011, 18:07
Ok, moram da pitam, ne vredi.

Kupio sam neki iPhone 3g za badava u Svedskoj. Totalno legit telefon, zakljucan i nije JBovan, znaci sve treba da se sredi. Posto nisam imao nikakvog dodira sa celom Apple scenom do pre dva dana, krenem u puteshestvije grlom u jagode.

iPhone je bio na 4.2.1 OS i 5.15 bb.Preturao po netu jedan ceo dan i (ispravite me ako sam pogresio, ili nemojte jer cu se upucati u koleno odmah:brickwall:) skontam da ne postoji nacin da ga JB i unlock bez da uradim upgrade BBa na 6.15.00. Ok, to je to. Odradim sve po redu (custom 4.1 tutorial, postavio moderator ovog foruma) - sve shljaka ko zmaj, ja zadovoljan. Do sutra.

Sutra skontam da me smara to sto je telefon moooozda brzi na 3.x.x, i posto mi treba vise kao platforma za neke druge stvari nego kao fancy telefon, ja odlucim da cu da ga downgrade na 3.1.3, mozda i baterija duze drzi, manje laga, lepsi rad, za multitasking/wallpapire i ostale slatkishe me uopste nije briga itd.

Sa sn0wbreeze ne ide - sve je kako treba dok ne uradim shift+restore na custom fw koji sam napravio u istom programu i tu iTunes kaze "iTunes cannot restore this device" ili tako nesto.

Sa redsn0w slican problem - novija verzija (koju moderator koristi u tutorialu za custom 4.1) ima lepo dole opciju da samo bootujem u DFU, pa posle lepo instaliram sta ocu. Al ta verzija ne shljaka za 3.x.x, a ove koja shljaka (0.9.4), kad dodjem do uputstva za DFU (pritisni power+home, drzi dok ti ne kazemo dosta itd...), krene i odmah stane na "Waiting to reboot". Iskreno sumnjam da li aparat uopste udje u DFU mod, ali kontam da ce se raspasti ako i dalje budem sam pokushavao.

Evo ceo dan sedim i hocu da uradim sledece - da svoj iPhone 3g, koji ima bb na 6.15.00 downgradujem na 3.x.x, sa sve JB i unlock. Da li je to uopste moguce?

Izvinjavam se unapred za predugacak post/(verovatno) glupo pitanje, ali cheshljam ovaj forum i ceo net 2 dana i stvarno bi mi znacilo da se neko iscima da mi objasni :)

Hvala unapred!

EDIT - OK, vidim da ljudi rade tu varijantu, znaci moze. Ali ja i dalje uopste ne mogu da uradim sta sam naumio, iTunes odbija da instalira custom 3.x.x.

dado
20-07-2011, 18:39
Samo skini oficijalni 3.1.3 fw (ne treba ti custom) i odradi shift+restore u iTunes-u.
JB Radiš sa Redsn0w 0.9.4.
Jedina fora je ta da moraš da skineš i 3.1.2 fw koji ti treba za Redsn0w jer 3.1.3 ne prepoznaje.
Znači kada budeš trebao da izabereš ipsw za Redsn0w ti biraš 3.1.2.

TBA
20-07-2011, 19:23
Evo uspeo sam da instaliram 3.1.3, uradio JB sa redsn0w 0.9.4 i kad se sve zavrsilo ekran i dalje upaljen, nema nista na njemu, stoji tako i nista se ne desava...

Zbunjuje me pre svega to sto ovaj moj redsn0w mi daje uputstvo da drzim i power i home (http://imageshack.us/photo/my-images/13/asfasfpng.jpg/), a recimo u ovom tutorijalu- http://www.youtube.com/watch?v=I0izl0tWeMo (negde oko 1:01) izgleda kao kasnije verzije redsn0wa, koje sam koristio kad sam stavljao ovaj custom 4.1 sa foruma. Kako da ista verzija istog programa izgleda drugacije, to mi nikako nije jasno.:smrc:

Sandi
21-07-2011, 01:16
99% ti tel upadne u recovery loop(kabl i ikona itunes)posle restore na 3.1.3, kad zavrsis restore pokreni program tiny umbrella i klikni na exit recovery pa tek kad ti se pojavi slide for emergency ekran zapocni proceduru za jb sa redsnow. Ja sam na istom tel ludeo satima dok nisam skontao sta je u pitanju...

TBA
22-07-2011, 23:38
U pravu si totalno, to se desavalo. Ali uradio sam kick out of recovery sa RecBOOT(nisam probao sam tinyumbrella), ali posle nikako nisam mogao da uradim JB sa redsn0w - da li nisam uspevao da uteram fon u DFU ili sta god, svejedno - odustao sam. Ova custom 4.1 sa foruma radi posao, dosta hakovanja (bar zasad :) )

Sandi
23-07-2011, 01:36
Ok, dobro je da si resio. Ne znam da li znas da za jb sa redsnow za 3.1.3 moras imati i 3.1.2 kad ti trazi da izaberes ipsw koji je validan za taj redsnow. I isto je moguce da nemas dobar redsnow pa te je to zezalo, inace mora da radi...

TBA
23-07-2011, 02:09
Znam da mi treba 3.1.2.

U sustini, nije mi jasno zasto nije uspelo. Opet - sto sam napisao u gornjem postu - nije mi jasno kako moj redsn0w 0.9.4 i ista verzija istog programa kod nekog lika na youtubeu izgleda drugacije :-\

Bio sam ubedjen da cu uspeti na kraju, pa da napravim nekakav tutorijal ovde na forumu, da se ljudi ne pate ko ja. Ali izgleda morace neko drugi..:embarrassed:

Sandi
23-07-2011, 10:00
Ako te ne mrzi odradi restore jos jednom i na kraju uradi sa umbrellom exit recovery pa onda jb sa redsnow. Kao sto sam ti vec i napisao. Morace da radi...

TBA
28-07-2011, 22:28
Ae, uradicu. Trenutno sam u inostranstvu, al za par dana cu probati, pa javim kako je proslo.

buksnatata
29-07-2011, 21:58
evo i meni isto odradio sam restore zvanicnog (prekinuo recovery loop sa tiny umbrella) pokusao sa odradim JB sa 0.9.4 sa 3.1.2 firmware i nista odradi sve uploaduje ramdisk odradi kernel i kaze done a telefon samo crni ekran ima

TBA
02-08-2011, 03:15
Isto. X-ti put zaredom, ista ova situacija.

buksnatata
03-08-2011, 18:59
Resio sam problem ukoliko jos neko ima problem nek mi posalje pp. pozdrav

Sandi
03-08-2011, 22:02
Kad si vec krenuo da postujes onda si trebao napisati resenje ovde da svi vide i procitaju a ne da trosis slova i prostor za to da ti znas a neces da kazes.

niksto90
24-09-2011, 16:24
sorry sto se ubacujem. imam 3.1.3, hocu na 4, pa mi recite koji se pokazao kao normalan za funkcionisanje i koliko toliko "brz", znajuci da je 3g. da stavim prvi 4.1 ili da idem na nesto vise. I da, bb mi je 05.12.01, jel moguc downgrade posle na 3.1.3?

dado
24-09-2011, 17:32
Mnogi su zadovoljni sa 4.1 fw, ja bih ti preporučio 4.1 custom, evo imaš ovde uputstvo:http://www.isrbija.net/showthread.php/13429-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock