PDA

View Full Version : SHOW sa baterijom



nemos
19-07-2011, 15:21
Desavaju mi se cudne stvari sa baterijom. Telefon je star 1.5god. naime baterija mi se jako brzo trosi kada sma na 3g.. Desava mi se takodje da mi je baterija napr na 40% i odjednom padne na 19%, pa kad ukljucim na punjac sa 6% mi se na prikljucivanje samo popne na 25% . Usage mi ne radi, tj radi neko odredjeno vreme, pa prestana i stoje crte (-), kao da nisam ni punio do kraja.
imam softver 4.2.1.(8c148a). jel se ovo nekom desilo, i sta je najbolje da radim? ako je potreban restore dajte mi najbolji 4. firmware kao i link ka tutorijalu, da ne trazim sam da ne zeznem nesto pogotovo gps kao sto se nekima desavalo. Unapred hvala, i pozdrav.

chunga
19-07-2011, 15:27
Sto se tice baterije, normalno je da ti se trosi brze ako ti je ukljucen 3G, plus ako ti je ukljucen push i notification. A sto se tice fw imas ovde na forumu upustvo kako sam da napravis custom fw.

nemos
19-07-2011, 15:31
ajde daj mi link please, bas imam fobiju da ne sjebem nesto....a nek se javi jos neko da mi kaze sta bi bilo najbolje da odradim.... pozz

komsa
19-07-2011, 16:58
licno nisam probao ali vecina clanova ce ti reci da je 4.2.1 najbolji po pitanju trajanja baterije......meni ovaj tvoj problem vise lici na losu aktivaciju.......:cool:

btw koji ti je BB na fon-u?

dean
19-07-2011, 17:15
I meni isti problem od prije 10-tak dana unazad 3g 4.2.1 6.15

nemos
19-07-2011, 17:43
licno nisam probao ali vecina clanova ce ti reci da je 4.2.1 najbolji po pitanju trajanja baterije......meni ovaj tvoj problem vise lici na losu aktivaciju.......:cool:

btw koji ti je BB na fon-u?

Gde se gleda taj bb? Nisam ga ja jailbraikovao nego drugar od kog sam kupio...i jel moze link ka tutorijalu za taj 4.2.1 ili koji je vec najbolji firmware...

Bane1973
20-07-2011, 13:06
Settings/General/About i tamo ćeš videti sve karakteristike tvog Iphone-a. Moj savet ti je da instaliraš Push Doctor i rešavaš problem baterije. Provereno!

nemos
20-07-2011, 14:23
Settings/General/About i tamo ćeš videti sve karakteristike tvog Iphone-a. Moj savet ti je da instaliraš Push Doctor i rešavaš problem baterije. Provereno!

4.2.1. bb 05.11.07

instaliran mi je push doctor

nemos
21-07-2011, 11:08
4.2.1. bb 05.11.07

instaliran mi je push doctor

odo ovolikog foruma niko da pomogne???

hardmax
21-07-2011, 11:28
3G trosi od 50-200% vise bateruju u zavisnosti od jacine signala (sto je signal slabiji baterija se brze trosi).
Savet: iskljuci 3G i proveri da li ti rade push notifikacije
Imas program na appstore besplatan zove se iPhusher
Ako ti ne rade notifikacije iskljuci Data preko sbsettings-a dok ne sredis notifikacije.
Imas uputstvo na forumu kako preko SAM-a da aktiviras push notifikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nemos
21-07-2011, 17:07
3G trosi od 50-200% vise bateruju u zavisnosti od jacine signala (sto je signal slabiji baterija se brze trosi).
Savet: iskljuci 3G i proveri da li ti rade push notifikacije
Imas program na appstore besplatan zove se iPhusher
Ako ti ne rade notifikacije iskljuci Data preko sbsettings-a dok ne sredis notifikacije.
Imas uputstvo na forumu kako preko SAM-a da aktiviras push notifikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

generalno sam ovo sve odradio i ranije i znao....hvala na trudu. ali mene muci sledece....ne pokazuje mi standby time.....kad je pokazivao dodje baterija do 70% i on se izgubi....samo stoje crtice.....a da ne pricam o tome sto mi odjednom sa 42% baterija padne na 18%

NikolaSRB
21-07-2011, 17:16
I meni se desava da mi padne sa 33 na 23% i do sada nisam nasao resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

hardmax
21-07-2011, 17:54
Da bi ti prikazao standny time potrebno da uradis full charge (ispraznis bateriju ispod 20% i napunis do kraja ali da ne skidas bar 2h nakon sto ti ispise 100%).
Imas app u installous-u battery doctor.
Proveri punjac probaj sa drugim punjacem da napunis bateriju i izbegavaj punjemje preko usb-a sa kompa.
Moguce da imas problema sa punjacem ili kablom ili pak sa cestim kratkim punjenjem baterije.
Full charge treba raditi minimum jednom mesecno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nemos
22-07-2011, 14:19
Da bi ti prikazao standny time potrebno da uradis full charge (ispraznis bateriju ispod 20% i napunis do kraja ali da ne skidas bar 2h nakon sto ti ispise 100%).
Imas app u installous-u battery doctor.
Proveri punjac probaj sa drugim punjacem da napunis bateriju i izbegavaj punjemje preko usb-a sa kompa.
Moguce da imas problema sa punjacem ili kablom ili pak sa cestim kratkim punjenjem baterije.
Full charge treba raditi minimum jednom mesecno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne vredi....sve sam te poslusao, ispraznio do 2% punio celu noc....ali mi opet standby ne meri....ocigledno je do softvera....jel mogu da idem na restore pa onda na jailbreakme.com?? posto mi je restore neminovan.....sinoc mi na standby sjebao bateriju 15% za 30min a sve bilo iskljuceno

NikolaSRB
23-07-2011, 08:53
I ja sam sve zivo pokusao,i restore sa 100% punom baterijom,nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lydiasr
23-07-2011, 11:38
Isto se desilo i mom decku sa 3G :( Bilo je hardverski, promenili su mu neka dva delica u servisu i sad radi kao satic. Kad ih budem dobila napisacu sta su promenili da biste znali.