PDA

View Full Version : izvlacenje svih ikonica



piksifort
17-07-2011, 14:54
Hocu da od svih aplikacija da izvucem ikonice kako bih mogao da ih editujem (grupple effect) i stavim u okviru jedne teme u winterboard ... e sad ima li neki brzi nacin za sve od jednom ili moram da bunarim za svaku ponaosob ? ako moram da bunarim u kom folderu da trazim aplikacije ?


edit. googlo sam za foldere tako da je to ok ... e sad samo prvi deo pitanja :-)

Babakaj
17-07-2011, 15:04
pa nije neko bunarenje, sve su u jednom folderu samo sto svaka ima svoj podfolder.
kad si u ovom iznad lupis search svih slika i izlistace ti ih na jednom mestu ;)

piksifort
17-07-2011, 15:14
ma jeste ... sakapirao sam da mi je bespotrebno pitanje ... iskopiracu ceo folder ... lupim search icon.pgn i gotovo nego sam mislio da su rastrkane kojekude. moze delete :-D

ehehh a delovalo je lako ... imam problem - preko winscp-a otvorim folder
/private/var/stash/Applications/blabla prekopiram ikonicu i kod probam da je otvorim prikazuje mi kao da je prozirna tj nema nista "nacrtano" ... za 2-3 samo je prikazao normalno slicicu ... probao sam i iz foldera root/aplications/blabla isto se desava. Jel trazim na pogresnom mestu ili nesto drugo nije u redu ?

1024
17-07-2011, 20:08
Radi se o tome da je na ikone primenjena kompresija, cini mi se da se odgovarajuci alat zove pngcrush. Pngcrush postoji za MacOS, da li postoji za windows nisam siguran, ali za windows postoji fixpng. Nadji njega i primeni ga na ikonice i one ce da se pretvore u normalne.

Takodje, neki specijalizovani alati za pristup fajl sistemu (ne-winscp ali recimo iPhone folders i slicni) imaju konverziju png slika ugradjenu. Kad ih skidas preko njih oni ih direktno konvertuju.

P.S. Pri vracanju mozes da vratis i obicne slike, prikazuje ih bez problema.

piksifort
18-07-2011, 00:20
Sad cu da probam ... mada probao sam na drugom kompu (win xp .... na mom je win764bit) isto preko winscp ... slike se normalno prikazuju, potom sam prebacio na fles, doneo kuci ubo u moj komp i ne prikazuju se :-)
Probacu i to sa fixpng i videcu da me ne zeza nesto win photo viewer mada isto se desava preko cega god da otvorim. Javicu sta sam napravio.

Babakaj
18-07-2011, 06:41
Ja sam vadio ikonice 'na živo' preko iFunboxa i bila je puna retina rezolucija .png ekst.

piksifort
21-07-2011, 22:53
Na kraju sam izvukao preko ifunboxa - poenta je da iphonebrowser nece da mi radi na win7 64bit, a ifunbox trazi instaliran iTunes koji nisam hteo da instaliram, pa sam pokusavao na drugi nacin ali bezuspesno :-) iTunes je morao biti instaliran.