PDA

View Full Version : Za experte...



vipserbia
14-07-2011, 17:45
Pozdrav svima,
Nedavno je sestra donela ipad2 iz usa...
Registrovao ga na usa adresu,sa usa karticom...
Medjutim,kupio sam jedan program od 32$ i sve je bilo ok da mi posle par dana nije rekao da imam,billing problem, tj na kartici nema vise para..neznam zasto mi jeonda dao da je kupim kada nema para,ali sad mi naravno ne da nistada skidam dok to ne regulisem..
Pitanje je, da li ako napravim nov apple id,dali cu moci da povucem taj program sa backupa? Naravno stavio bih kao da nemam karticu...
Ili da prosto resetujem ipad pa da udjem sa tim novim aplle id?
Bojim se da ako se izlogujem sa ovim nalogom da mi ne da vise da udjem a tu karticu nezelim vise da koristim zato sto ameri krljaju odrzavanje kartice 10 dolara svaki mesec...
Ako neko zna,hvala mu

igne
14-07-2011, 18:16
Apple obracunava malo sa zakasnjenjem, ti kupis aplikaciju ali ti oni ne skinu odma sa racuna nego tek za dan-dva otprilike i kad ti cpvise nisi imao dovoljno novca oni su ti javili i automatski ti blokirali dalju kupovinu.

Mozes da napravis drugi nalog, nece te niko na tom nalogu cimati jedino ne znam da li ces moci te aplikacije koristiti na tom drugom nalogu :)

dzenopoljac
14-07-2011, 19:18
Ja mislim da su kupljene aplikacije vezane samo za jedan nalog (jednu e-mail adresu) i da ne može da se koriste na drugim.

igne
14-07-2011, 21:29
Tako znam i ja ali neki su tvrdili drugacije...

Sandi
14-07-2011, 22:14
Vezane su za jedan nalog naravno ali na taj jedan nalog moze na pet racunara(library)da se autorizuje.

Ne znam zasto sam se nasao prozvan:)

vipserbia
15-07-2011, 14:09
Ok....hvala svima, meni je samo bitno da ne moram da placam nista a taj program ako mi bude trebao kupicu ga kasnije sa nekom drugom karticom.....
Probacu da ga izvucem pa javljam rezultat...
Hvala svima

miloslj
16-07-2011, 19:44
Ovako, ja imam 5 naloga, aplikacije jesu vezane samo za jedan account, i mozes opet da ih preuzmes bez ponovnog kupovanja samo sa naloga preko kog si je kupio, sto znaci da ako je hoces opet moras da platis. Ne znam kako to rade u americi, medjutim ovde ne mogu da pazarim vise nego sto imam na kartici, i kada potrosim na appstore-u, banka automatski rezervise srmedstva, tako da ne mogu nista da kupujem, i to sto sam potrosio ceka obracun i da je za mesec dana.

Rakic90
17-07-2011, 06:14
Moci ces da koristis tu aplikaciju sa milion drugih naloga ako hoces, ali neces moci da skines taj update sve dok ne regulises tu naplatu. Uvek ce ti izbacivati billing problem kada budes hteo da preko tog naloga skines neku drugu aplikaciju (cak i free), ili update za tu.

Upravo je onako kao sto kaze miloslj.

vipserbia
20-07-2011, 01:51
USPEO....!!!

vratio ga na fabricka... a prethodno sam na drugom kompu otvorio novi account, promenio ime Ipada, i preneo sam aplikaciju uz pomoc itunesa...znaci samo sam nju preneo, zatim sam iskljucio automatic sunc i to je to...sve radi, funkcionise..... 3 dana sam ga testirao i sve je ok...

znaci moguce je....