PDA

View Full Version : MTS kartica



wTeam
13-07-2011, 12:52
Pozdrav svima,kao sto sam naslov kaze imam problem sa MTS karticom.

Uz iPhone sam uzeo novu Telenor karticu koja radi savrseno,dan posle sam uzeo MTS karticu,onaj paket od Zvezde ( nemojte zameriti,svi smo mi isti samo nas boje dele :D )i probam tu karticu i ispise mi gresku kao No Sim.
Posle toga uzmem caletovu STARU MTS karticu i nekim slucajem - RADI!
Telefon je jailbreak-ovan ima app ,,Cydia'', otkljucan na sve mreze ( u Carrier kada udjem imaju sve 3 nase mreze (Telenor SRB,Yug 03,Vip SRB))

Telefon ima software 3.1.3 a baseband je 05.13.04

Hvala!

chunga
13-07-2011, 13:24
Mozda ti jos nisu aktivirali karticu.

wTeam
13-07-2011, 13:26
Ja sam je pre aktivirao tako sto sam sa nje nekog pozvao,ali ne znam kako to ide ovde,jel to moze na website-u od MTS-a da se uradi?

.stefan
13-07-2011, 13:31
Ako si pozvao sa nje znaci da je aktivirana,nema tu sta vise da se aktivira...

Probaj vise puta,probaj opet ubaci u neki drugi tel. pa nadji mrezu,pa je opet vrati u iphone

wTeam
13-07-2011, 13:37
Idem sada da uzmem caletov telefon pa da probam nekog da pozovem pa cu je onda ubaciti u iPhone.

Hvala na odgovoru.

Byakuya
13-07-2011, 13:39
Boga mi ne mora da znaci...pre nekog vremena sam kupio slicnu karticu...pozivi rade ima mreze ali ne moze da stigne sms...mislio sam da je do ultrasnow pa sam cak i restore uradio...na kraju oni aktivirali u fullu karticu i poruke krenule da stizu...da nisam imao drugu karticu pri sebi nastavio bi da sumnjam na ultrasnow..

wTeam
13-07-2011, 13:50
Eh ali meni pise cim je ubacim,ono ono airplane mode on/off da refreshujem, i on kao na 1 sekund,Searching... i onda ispise ,,No SIM card installed''