PDA

View Full Version : Wifi range na Iphone



fmode
13-07-2011, 12:15
Zanima me da li neko zna koliki je range wifi antene i chipa na iphone 3gs kao i da li je poboljsan sta na Iphone 4 jer prema mojem iskustvu na iphone 4 mi je domet mnogo slabiji nego na 3gs na udaljenosti od routera sta ja znam deset metara van prostora okruzenom armiranim betonom u kojem se nalazi router ,na 3gs imam 2 crtice dok na 4 jedva jednu ili to mozda zavisi od telefona do telefona tj od serije do serije!

cliosport24
13-07-2011, 13:22
kod mene na 3gs hvatam moj ruter 2om van zgrade

acasmc
13-07-2011, 14:25
ma wi-fi mnogo zavisi od konfiguracije terena. nije to bas tako prosto. ali iPhone inace ima slabiji domet od konkurencije. :(
probaj sa programom Wi-Fi Analyzer, on ce ti skenirati sve tacke u okruzenju, cak i one sa izuzetno malim signalom, koje native wifi ni ne prijavljuje.

fmode
13-07-2011, 15:09
Zahvaljujem na odgovoru ,ali verovatno niste shvatili moje pitanje mene najvise zanima sam domet wifi antene na otvorenom prostoru znaci naprimer kada bi od iphone napravio wifi hotspot koliki bi domet imao 10,20,30 metara znaci zanimaju me fabricke specifikacije ,a drugo pitanje je bilo dali je na iphone 4 radjeno sta da bi se popravila kvaliteta wifi kao i signal streinght ,ili je ostavljen isti cip te zbog promene designa i mesta gde se antena nalazi kvaliteta Wifi signala je opala ,ili nijedno od navedenog nego ovisi od telefona do telefona tj gresaka u designu kao i kvaliteti ugradjenog chipa!

Sandi
13-07-2011, 17:13
Hotspot preko wifi ne radi na 3gs... Tako da to znaci da je chip potpuno drugaciji na cetvorci jer ima opciju odasiljanja signala umesto samo primanja kao sto je na starijim modelima. Sto se jacine tice ne znam tacne specifikacije ali mogu da ti uporedim sa mojim routerom HG520s i od njega je slabiji recimo za nekih 20% ali sama svrha hotspot-a je da ti tel stoji na laptopu ili jako blizu onoga ko prima konekciju. To je samo za sitne potrebe i lagani surf jer cepa bateriju kao lud kad je nesto vezano na njega. Mislim da kad bi krenuo nesto da skidas nebi sastavio dva sata sa punom baterijom.

fmode
13-07-2011, 19:54
Ok zahvaljujem na odgovoru iako nije potpun ,udario bi ti thanks ali jos uvek nemam ,malo mi je previse tih -20% gubitak signala naspram routera jer moj siemens gigaset i bivsi thompson st 780 preko airspace dostizu i do 200 m ako ne i vise odasiljanje signala sa jako malim gubicima u jacini signala to mi malo zvuci nemoguce to bi bilo nekih 160m airspace dometa sto je nemoguce za iphone .