PDA

View Full Version : pustanje ipad 2 u rad



sonzor
11-07-2011, 17:24
Pre dva dana kupio sam u Americi ipad 2. Da li neko ima pojma kako bi mogao da se registrujem kao apps klijent? Ne mogu nista da skinem, dok ne postanem clan, a ne mogu da postanem clan, kad u ponudjenoj listi zemalja nema Srbije, tako da cak ni free programe mi ne dozoljava da skine. Ako je to takav problem, dodje mi da ga vratim i kupim Samsung Galaxy tab 10.1. Da li je to dobra ideja?

mallena
11-07-2011, 17:25
Moras da otvoris acc na itunes -u :) ..
Acc iTunes (http://isrbija.net/showthread.php?t=2391)

sonzor
11-07-2011, 17:28
povezao sam se sa itunesom, ali ne da mi da otvorim nalog, zato sto se trazi zemlja odakle si, a medju ponudjenim zemljama, nema Srbije

mallena
11-07-2011, 17:30
A ko te lagao da treba da stavis Srbiju? :)
Mislis da mi imamo acc na Srbiju ? Samo prati uputstvo :)

sonzor
11-07-2011, 17:59
Nadam se da me niko nije lagao, ali moram da otvorim acc. kad upisem svoje podatke, trazi da se izabere i zemlja, a tamo nema Srbije. Upravo sam i pratio uputstvo. Moram da priznam da nisam neki veliki poznavalac ipad-a, a mrsko mi je da sve iscitavam da bih pronasao, kako se to radi. Lakse mi je ako je to vec neko prosao, da uradim po skracenoj varijanti.

Sandi
11-07-2011, 19:03
Nema tu duza ili kraca varijanta. Napravis nalog na tvoje ime i tvoj mail. Samo je bitno da adresa bude validna, izaberi neku od USA drzava i grad u njoj kao i postojecu ulicu, broj i broj telefona. Nije vazno da li je bolnica, restoran, kiosk, bioskop, hotel...

sonzor
11-07-2011, 19:30
OK, probacu ponovo tako da uradim, ali koliko se secam, to sam i juce probao da uradim, ali nije htelo. Moze biti da sam se umorio dok sam pokusavao da se ulogujem i da nadjem u cemu je caka. Hvala na savetu:yes:

sonzor
11-07-2011, 19:42
Probao ponovo. Sve ide u redu. Prijavim da sam u US, napravim mail, password, pitanje ako zaboravim password, ali na sledecoj strani ceka da se popuni ime i prezime sa brojem kreditne kartice, a kako sam rekao da sam iz US, onda mora da i kartica bude iz US, a ona je iz Srbije. E, tu nastaje problem, da li to nekako mogu da zaobidjem, ili moram da nadjem nekog ko ima kreditnu karticu odavde?

Sandi
11-07-2011, 19:47
Ne treba ti kartica... U tome i jeste fora da procitas tutorial ovde na forumu... Popuni sve osim kartice i na sledecem koraku(kad kliknes next ili sta vec ne secam se)imaces ponudjeno no credit card da obelezis i to je to.

sonzor
11-07-2011, 19:59
ne vredi, koliko god se ja trudio....
nema opcije da ne izaberes neku od opcija placanja (mater, visa, discover, amex) i nece da te pusti ukoliko ne popunis sva polja. Probao da predjem na sledeci nivo, bez popunjavanja tih podataka i sa postojecom adresom u US i pravim brojem telefona, ali ne pusta dalje...

Sandi
11-07-2011, 20:02
Samo pokusaj bez naloga da skines free app i onda ce ti traziti registraciju i pojavice se opcija no credit card.

mallena
11-07-2011, 21:20
Hajde polako :)!
Prati tut koji sam ti postavila !
Krenes od prvog koraka :
Upalite iTunes, sa lijeve strane kliknite na iTunes Store. Kada se stranica učita, kliknite na App Store (ukoliko otvarate iTunes Store prvi put, kliknite na zastavu SAD).
Pa kliknes na free app ili igricu
dalje prati tutorijal ;)
http://isrbija.net/showthread.php?t=2391

sonzor
12-07-2011, 00:00
pravo da vam svima kazem i oboma vam hvala na podrsci, videli smo gift sertifikat da se kupi, tako da smo otisli i kupili za 15 dolara i to smo prijavili umesto kreditne kartice. I sad radi. A koliko znam nije nam davao da idemo cak ni na free games, nego trazi da se prijavi ili registruje novi acc. U svakom slucaju veliko hvala, znacilo mi je (a mojoj deci koja su vrlo nestrpljiva da ga koriste).

mallena
12-07-2011, 00:06
e pa bas tada ste tada trebali da napravite acc :)!