PDA

View Full Version : problem ca caller id fixom



Belgrade011
10-07-2011, 21:24
Imam iphone 4 simfree 4.1
bio mi je instaliran callerid fix i kad sam usao u cydiu ponudjeno mi je da update caller id isao sam na to da mi updatuje sve. I tu nastaje problem.
Caller id vise ne radi odnosno ne prepoznaje vise telefone +381 odnosno u zavinosti kako su upisani. Otisao sam u cydiu i tek onda video da je to za 4.3.3. Pokusao sam preko toga instalirati prethodnu verziju i deinstalirati ovu sto je za 4.3.3 medjutim onda mi se telefon nije hteo upaliti, stalno je crashovao. I na kraju je usao konacno medjutim na svaku komandu sam cekao po minut dva da se upali. Usao sam tako u cydiu i ponovo instalirao caller id fix for 4.3.3 i sada mi telefon opet normalno radi ali naravno ne radi mi ono za sta mi i treba a to je da ne prepoznaje brojeve ako su evindetirani bez +381.
Kako sada vratiti da mi to ponovo proradi? koji je postupak?
hvala unapred

miodrage
11-07-2011, 00:28
Uradi ti prijatelju lepo sve restore telefona, i stavi sve brojeve u telefon u formatu +381 i ne beri brigu - to ti je moj savet.
A za ovo, probaj da pobrises sve sto ima veze sa callerID iz cydia, nadji sta ti tacno treba install, i vidi jel to to... Eventualno posle brisanja a pre instaliranja svega uradi jedan hard reset telefona... Onako, malo da se procisti :D

vterek
11-07-2011, 01:06
Mislim da nisi jedini kome se to desava. Ne znam da li to ima veze ali cini mi se da je kod mene to isto pocelo pre desetak dana otprilike kada je trebalo da se omoguci prebacivanje brojeva kod bilo kog providera uz zadrzavanje broja. Jos par ljudi mi se zalilo na iste simptome. Ne znam da li ima resenja ali meni nista nije pomoglo od reinstalacije do svega zivog sto sam probao.

dzenopoljac
11-07-2011, 07:45
@Belgrade011: a zašto ne digneš na 4.3.3? Meni sve šljaka vrhunski i nemam nikakvih problema sa caller id.

Byakuya
12-07-2011, 12:22
Uradi update cydia...koji ti je ponudjen...i onda ako treba reinstaliraj callerid...i radice...

lydiasr
12-07-2011, 12:30
Ja sam odavno presla na +381. Prosto se ne isplati stalno se zezati s tim, a i lakse je kad se unose novi brojevi ljudi koji su te pozvali.

acasmc
13-07-2011, 14:37
meni verzija 1.3 sa h7v.org radi savrseno. probaj.

Byakuya
13-07-2011, 16:46
problem su imali oni koji su uradili jb sa jailbreakme...medjutim sada je to ispravljeno...

Jahnko
03-02-2012, 22:33
imao sam isti problem i morao sam da dodajem +381 ko loodak