PDA

View Full Version : Zasto se desava da vam programi crashuju?



iphone-srbija
11-04-2009, 22:59
Pretpostavljam da se svima redovno desava nesto od ovoga:

1. aplikacija nece da se pokrene (crashuje) :-\
2. dok surfujem u safariju, izbaci me iz programa ???
3. na pola igrice iPhone blokira i vrati me na springboard :o
4. ceo telefon radi nekako usporeno :'(
i slicni sitni problemcici koji vecini verovatno i ne smetaju toliko ;)

Pre neki dan, iznerviran nekim od ovih simptoma, uradio sam fresh restore (iPhone 3G, software 2.2, jailbreak quickpwn, otkljucao ga yellowsh0w-om...) i resio sam da smanjim opterecenje iPhonea i da pratim kako ce da radi, a sve u cilju da prestanu da mi crashuju aplikacije i zahtevnije igrice s vremena na vreme.

Prvo shto sam instalirao je MemTool, aplikacija koja pokazuje trenutno stanje memorije u iPhoneu. Resio sam da pratim sta odvlaci memoriju jer je pretpostavka da zbog preopterecenosti iPhone "zeza" ponekad...

Prvo treba reci, da iPhone ima 128MB RAM memorije. Fresh restorovan, jailbreakovan i yellow-otkljucan iPhone, pokazuje oko 43-45MB RAM-a FREE! I to je izgleda neki optimum da iPhone radi stabilno. Siguran sam da ne-jailbreakovan iPhone ima i vishe slobodne memorije i josh vecu stabilnost u radu (al za shta onda pa da mi radi koj vrag ;D )

Sledece shto sam resio da instaliram i testiram je za mnoge omiljena i nezaobilazna aplikacija za pimpovanje - Winterboard.
Kako sam i sumnjao, ova aplikacija samom instalacijom "ukrade" ni manje ni vishe nego 10-12MB od RAMa! Ako instalirate neku zahtevnu temu, Springboard se josh vishe optereti, a time smanji jos vise slobodna radna memorija.

Ovih desetak MB se kod mene pokazalo kao kriticna kolicina memorije koja je potrebna da bi moj iPhone radio bez glupih crashovanja. Uradio sam uninstall Winterboarda i povratio svoju memoriju :) a time dobio stabilnost koju sam hteo.
SB Settings isuvishe volim da bih ga se odrekao, tako da je on ostao i koliko vidim ne remeti mi funkcionisanje iPhonea.

Da zakljucim, po meni, ukoliko vam je bitno da vam iPhone bude stabilan, da aplikacije i igrice rade kako treba, morate se odreci sledecih aplikacija:
1. Winterboard i teme uopshte
2. Backgrounder
3. sve ostale aplikacije koje stalno ostaju aktivne u memoriji

Topla preporuka svima je MemTool!
Proverite koliko imate free memorije kada kliknete CLEAN, pa javite ovde + informacije da li imate teme i shta josh od programa instalirano.

Pozdrav ;)

Lazar
11-04-2009, 23:06
ja imam bednih 20.5 :( moracu da brisem nesto ;p

carterado
11-04-2009, 23:32
Kod mene 41MB. Imam SBSettings i Winterboard (iako nemam ni jednu temu aktivnu trenutno).

hofman
11-04-2009, 23:34
26,15 Mb. Ide winteboard pod led.


Evo skinuo sam temu leaf i odmah je memorija skočila na 38,95 Mb !

producent
12-04-2009, 01:57
2G 8GB, fmw 2.2

Trenutno stanje: 31,18 MB

Koristim sledeće:

1. Winterboard
2. SB Setings & theme
3. iNav Milk theme

Jedino što mi jako smeta je sporost Mobile SMS. Trenutno koristim biteSMS, ali nema nikakve razlike. Nije mi se dešavalo da app crashuje prilikom startovanja. Safari dobro (stabilno) funkcioniše bez obzira da li koristim wifi ili edge. Nisam merodavan za igrice. Povremeno mi se dešavalo da telefon blokira prilikom dolazaćeg poziva. Ali takodje sam počeo sa redovnom praksom da ga restartujem na svakih pet dana ili kad primetim da se usporio, jer mi se dešavalo da po mesec i više dana radi bez prekida, tako da više nemam problema sa blokiranjem prilikom primanja poziva.

U trenutku dok ovo pišem uradio sam restart i trenutno pokazuje 39,19 MB, što i nije tako loše. Mereno uz pomoć MemTool-a

iphone-srbija
12-04-2009, 11:43
2G 8GB, fmw 2.2

U trenutku dok ovo pišem uradio sam restart i trenutno pokazuje 39,19 MB, što i nije tako loše. Mereno uz pomoć MemTool-a


odlican rezultat!

treba imati u vidu da je 2G full otkljucan, dok 3G ima yellowsn0w koji takodje radi u pozadini stalno...

byMaX
12-04-2009, 18:43
Niste mi jasni uopšte. Čemu Winterboard i gluposti??? Toliko vam je bitno da telefon ima drugačiji desktop (a Appleov je najbolji, da se ne lažemo), da ćete se odreći brzine rada telefona zbog gluposti? To mi nikad nije jasno. i ljudi koji imaju 300 hiljada aktivnih programa u Windowsu i žale se kako se mašina vuče. Da je Apple smatrao da multitasking može da radi, sami bi to ubacili. Sad su ovi programeri pametniji pa su to omogućili. Da svi koristite telefon kao što je zamišljeno da treba, sve bi extra radilo. Meni se od svega navedenog jedino jednom u dve nedelje desi da safari krešuje i to kad imam više od tri prozora otvorena i kad brzo skrolujem veliku stranicu.

Ostalo mi se ne dešava. I ko zna da li bi se i to dešavalo da nemam razne OpenSSL, SSH, mobilesubstrate i ostale gluposti...

Lazar
12-04-2009, 19:01
kao prvo ne slazem se sa tobom da winterbord nije potreban...jednostavno ima raznih ljudi...ja ne zelim da mi telefon izgleda onakav kakav je fabricki izaso...to nikad nisam voleo...zelim da imam svoj izgled...mi koristimo pravilno telefon...sigurno neces da koristis windows samo sa onim sto dobijes u instalaciji...mislim mozda i hoces ali onda ces da se smatras kao noob koji ne iskoriscava mogucnosti uredjaja...ovo je moje misljenje...

iphone-srbija
12-04-2009, 23:35
Da je Apple smatrao da multitasking može da radi, sami bi to ubacili.


Upravo tako :) Da je Apple hteo na dosadashnjim iPhonovima background procese, teme i sl., ulozio bi mnogo vise u uredjaj ali bi onda i cena morala da bude mnogo veca.

Ovako su napravili uredjaj i dali mu taman onoliko koliko moze da podnese trenutni hardware. Svo ovo pimpovanje koje se radi, je opterecenje za iPhone i onda nema razloga da se zalimo ako neshto ne radi kako treba.

Sigurno je i da ce neki naredni iPhonovi biti napredniji i da ce Apple ozvaniciti pimpovanje i zezanje sa frontend-om iPhonova... naravno za par $$$ po temi i sl :)

Kako god, nema potrebe da se ovde sada raspravlja o ukusima, svako nek radi sa iPhonom shta god mu je volja ;)

ps. i MxTube ubacuje u pozadinu neki proces koji cuci i neshto kao radi tj. opterecuje memoriju neshto malo :)

maxi
13-04-2009, 00:35
2G 8GB, fw 2.2

sa backgrounderom i winterboardom sa opcijama na slici, dakle bez posebnih tema, + springboard 6 stranica, po restartu iphone-a 33.03MB, posle clean-a 36.36MB

http://img150.imageshack.us/img150/94/81779299.th.jpg (http://img150.imageshack.us/my.php?image=81779299.jpg)

- sa skinutim winterboardom, po restartu iphone-a 36.05MB, posle clean-a 39MB
- dalje, sa skinutim backgrounderom, po restartu iphone-a 37.33MB, posle clean-a 42MB
- posle brisanja josh par dzidza-midza (neshto sitno, zaboravio sam vec) i springboardom od 5 stranica, po restartu iphone-a 42MB, posle clean-a 45MB (trenutno instalirano oko 150 aplikacija)

zakljuchak... +9MB

btw, sad mi npr. radi jedna neka igrica koja pre nije mogla da se pokrene a i manje kreshuju ostale zahtevnije igre
probacu malo ovako ali vracam na staro najverovatnije, nije to taj iphone... :)

Gruja
15-04-2009, 10:30
....uradio sam restore (iPhone 3G, software 2.2, jailbreak quickpwn, otkljucao ga yellowsh0w-om...)

MemTool prikazuje free:35.73mb.....i dalje SAFARI puca na nekim sajtovim....

.... >:(ponovo uradio restore na 2.2 bez ikakvih dodatnih instalacija.....i opet puca ???

....da idem trazit poveci kamen :'(

iphone-srbija
15-04-2009, 14:56
....uradio sam restore (iPhone 3G, software 2.2, jailbreak quickpwn, otkljucao ga yellowsh0w-om...)

MemTool prikazuje free:35.73mb.....i dalje SAFARI puca na nekim sajtovim....

.... >:(ponovo uradio restore na 2.2 bez ikakvih dodatnih instalacija.....i opet puca ???

....da idem trazit poveci kamen :'(


i mene buni... ja i burazer imamo 3G, ja beli on crni i razlicito pokazuju free mem pod istim uslovima posle istih postupaka koje si i ti uradio :)

njegov crni ima par MB vishe free :) ali meni nishta ne crashuje, radi stvarno super od kada sam izbacio winterboard i josh neke aplikacije

byMaX
15-04-2009, 20:46
odlican rezultat!

treba imati u vidu da je 2G full otkljucan, dok 3G ima yellowsn0w koji takodje radi u pozadini stalno...


Upravo tako, yellowsnow uzima nekih 1.36MB. Inače, prilično je poražavajuće to što telefon ima 30MB slobodno. I to kad ti Mail app ostane aktiviran, ostane ti nekih 10-15MB. Mogli su bre da stave 256MB memorije, cena te memorije je smešna, podigli bi cenu za 1.2 dolara u proizvodnji...



kao prvo ne slazem se sa tobom da winterbord nije potreban...jednostavno ima raznih ljudi...ja ne zelim da mi telefon izgleda onakav kakav je fabricki izaso...to nikad nisam voleo...zelim da imam svoj izgled...mi koristimo pravilno telefon...sigurno neces da koristis windows samo sa onim sto dobijes u instalaciji...mislim mozda i hoces ali onda ces da se smatras kao noob koji ne iskoriscava mogucnosti uredjaja...ovo je moje misljenje...


Ma ok, nije problem, ko voli da pimpuje neka to i radi. Ali samo da se zna da onda ne možete da se žalite ako nešto radi sporo ili ne radi. Prosto, hack se i zove tako zato što nije predviđeno da se sa time igra, inače bi se zvala instalacija, a ne hack... :D



Upravo tako :) Da je Apple hteo na dosadashnjim iPhonovima background procese, teme i sl., ulozio bi mnogo vise u uredjaj ali bi onda i cena morala da bude mnogo veca.

Ovako su napravili uredjaj i dali mu taman onoliko koliko moze da podnese trenutni hardware. Svo ovo pimpovanje koje se radi, je opterecenje za iPhone i onda nema razloga da se zalimo ako neshto ne radi kako treba.

Sigurno je i da ce neki naredni iPhonovi biti napredniji i da ce Apple ozvaniciti pimpovanje i zezanje sa frontend-om iPhonova... naravno za par $$$ po temi i sl :)

Kako god, nema potrebe da se ovde sada raspravlja o ukusima, svako nek radi sa iPhonom shta god mu je volja ;)

ps. i MxTube ubacuje u pozadinu neki proces koji cuci i neshto kao radi tj. opterecuje memoriju neshto malo :)


Apple je baš za 3.0 i obezbedio upravo push, a ne background procese, jer je to pravi način da se iskoristi postojeći hardver. Microsoft bi samo najavio novi model i rekao - ok, za nove feature-ove, treba vam novi hardver i ćao. Apple je tu fer, uvek podržavaju sa novijm verzijama softvera i hardver koji je star po nekoliko generacija unazad... Ali zato za svaki njihov hardver moraš da se izuješ kad ga kupuješ.

TrtaMrta
17-04-2009, 10:37
Ljudi ja stvarno ne znam sta moze to da bude vezano za crash!Meni radi i winter board i ostale aplikacije koje jedu memoriju,!trenutno imam oko 20 mb slobodno od ram-a.Inace koristim 2G 8gb softver 2.2.1.I bez obira na to opterecenje,meni nikad ne crash-uje,ne izbacuje me iz safarija,igrica,...

AwaX
17-04-2009, 12:46
Ljudi ja stvarno ne znam sta moze to da bude vezano za crash!Meni radi i winter board i ostale aplikacije koje jedu memoriju,!trenutno imam oko 20 mb slobodno od ram-a.Inace koristim 2G 8gb softver 2.2.1.I bez obira na to opterecenje,meni nikad ne crash-uje,ne izbacuje me iz safarija,igrica,...


good for you. evo ti znacka rusije. :)
ima nas koji imamo problema sa crash-ovanjem. naleteo sam na dosta dobar program (a probao sam i mem tool i onaj memory free sto oslobadja samo do 20mb). probajte. meni radi savrseno.
http://appulo.us/appdb/appimages/screenshots/306192663screen.jpg


http://appulo.us/appdb/?page=viewapp&id=5089

Ognjeni
17-04-2009, 13:17
Nije mi jasno kako imate tako malo memorije,mislim da niko ziv nema instalirano vise stvari od mene.

oko 300 igrica....bluetooth,winterboard, sbb settings , znaci sve zivo ...i najnije sto sam imao je 22 mb...uglavnom se krece oko 30 mb , a juce slucajno pogledah posle igranja ferarija 3d, imao sam 41 mb .

Iphone 3g 16 gb 2.2 FW.

Verovatno pravi razliku to sto telefon gasim svako vece kad krenem na spavanje da me ne cimaju budale i palim ga ujutro.

hofman
17-04-2009, 13:23
Verovatno pravi razliku to sto telefon gasim svako vece kad krenem na spavanje da me ne cimaju budale i palim ga ujutro.




A možda je i zato što ti tetka navija za OFK Beograd ! ;D ;D ;D ;D

Lazar
17-04-2009, 15:06
good for you. evo ti znacka rusije. :)
ima nas koji imamo problema sa crash-ovanjem. naleteo sam na dosta dobar program (a probao sam i mem tool i onaj memory free sto oslobadja samo do 20mb). probajte. meni radi savrseno.
http://appulo.us/appdb/appimages/screenshots/306192663screen.jpg


http://appulo.us/appdb/?page=viewapp&id=5089





meni nije jasno...ovaj progaram samo pokazuje koliko je sta zauzeto...nista ne mozes da ugasis njime...


ja kad iskoristim clean iz memtoola meni se oslobodi do 38-41

AwaX
17-04-2009, 15:25
probaj ovo plavo dugme "free memory". pa da vidis kako skida visak. :)
mada ne mozes da gasis neki odredjeni proces ako na to mislis

Lazar
17-04-2009, 15:32
iz nekog nepoznatog i glupog razloga nije htelo da se pojavi free mem sve dok nisam upalio wifi hehe

hvala ti odlicno radi...ja sam ga odavno bio instalirao i nisam isto mogo da nadjem ovo free mem ;p

hofman
17-04-2009, 17:54
Ja sam ga danas instalirao. Oslobađa više memorije od MemTool -a.

carlito
17-04-2009, 19:21
iz nekog nepoznatog i glupog razloga nije htelo da se pojavi free mem sve dok nisam upalio wifi hehe

hvala ti odlicno radi...ja sam ga odavno bio instalirao i nisam isto mogo da nadjem ovo free mem ;p


Samo prvi put kad pokreces aplikaciju moras imati wifi konekciju.

AwaX
17-04-2009, 19:37
Samo prvi put kad pokreces aplikaciju moras imati wifi konekciju.

upravo tako... to sam zaboravio da napomenem

Lazar
18-04-2009, 11:49
hehe saznao sam na tezi nacin...ja odavno imao tu aplikaciju pa je obrisao pa skoro opet i sad...i bilo mi cudno da nista ne moze da se radi u njoj ;p

Djolenzi
30-04-2009, 03:01
Citajuci ovaj odeljak, skinuo sam ovaj program da vidim i ja kakvo je stanje kod mene...
Meni, verovali ili ne ima samo 5.95 slobodnih mb...

SpirngBoard 32.88
irealSMS 28.23
MobilePhone 14.72
CommCenter 3.18
...

Inace telefon mi je simfree, i sada imam strah da kliknem ono "clean"... nisam neki ekspert pa se plasim da nesto ne unistim sa tim "clean" ili "kill process"... Smem li to da radim, hoce li biti nesto telefonu? Uzasno mi krasuje iphone, svaki treci put izlazi iz programa raznih... 5.95 slobodnih mb je sigurno uzrok... Smem ili ne smem? Ili neka druga preporuka?

hofman
30-04-2009, 07:08
Ma čisti slobodno, nema nikakvih problema !

Djolenzi
01-05-2009, 02:25
Vratilo mi se sa nekih 6mb na 35mb... videcemo, verovatno ce pomoci...
Hvala u svakom slucaju!

DjPopa
04-05-2009, 22:20
Nakon Clean-a i brisanja Winterboard-a moram malo da se pohvalim... 8)
http://img16.imageshack.us/img16/5821/img0005b.png

Ognjeni
04-05-2009, 22:48
Nakon Clean-a i brisanja Winterboard-a moram malo da se pohvalim... 8)
http://img16.imageshack.us/img16/5821/img0005b.png




a kako ti sad izgleda spring :D :D :D

DjPopa
04-05-2009, 22:56
http://img18.imageshack.us/img18/3469/img0006hfu.png

:)

Ali neka,vaznije su mi performanse nego izgled...Ionako mi je sluzio samo da mi slika sa pozadine bude i kada otvorim meni :)

Rakic90
05-05-2009, 00:08
Ljudi, ja ne znam sta da radim... Imam winterboard, ali ga ne koristim. Nikakve teme nisu enable-ovane. Tako da smatram da tu ne ide memorija. Imam SB Settings, mada ste rekli malopre da ni on ne uzima mnogo memorije. E sada, pre clean-a, u Memtool-u imam samo 5.5mb slobodnog!!! Cim ocistim, popne se na nekih 40-ak. Cim izadjem iz memtool-a, opet se vrati na 5.5! Koja je njegova svrha onda?! Sta da radim, sta da probam da povecam slobodnu memoriju? Da napomenem, safari mi radi katastrofalno! Crashuje skoro svaki 2., 3. put! Jel ima neko neki savet?

iphone-srbija
05-05-2009, 00:45
Ljudi, ja ne znam sta da radim... Imam winterboard, ali ga ne koristim. Nikakve teme nisu enable-ovane. Tako da smatram da tu ne ide memorija. Imam SB Settings, mada ste rekli malopre da ni on ne uzima mnogo memorije. E sada, pre clean-a, u Memtool-u imam samo 5.5mb slobodnog!!! Cim ocistim, popne se na nekih 40-ak. Cim izadjem iz memtool-a, opet se vrati na 5.5! Koja je njegova svrha onda?! Sta da radim, sta da probam da povecam slobodnu memoriju? Da napomenem, safari mi radi katastrofalno! Crashuje skoro svaki 2., 3. put! Jel ima neko neki savet?


samo ti lepo skini winterboard, on okupira memoriju cak i kad nishta preko njega nije pimpovano

zexx0r
05-05-2009, 04:40
samo ti lepo skini winterboard, on okupira memoriju cak i kad nishta preko njega nije pimpovano


jep, tada radi sve kao munja :D

boki2911
05-05-2009, 08:09
A kada skinemo Winterboard sta onda sa temama itd...

iphone-srbija
05-05-2009, 11:24
onda nema tema, nema ni crashovanja (tj. mnogo redje) :)

boki2911
05-05-2009, 11:57
ja bih da mi ipak ostanu teme i jos po nesto pa s vremena na vreme memtools free memory

byMaX
05-05-2009, 20:54
Meni često oslobodi i 30-ak megabajta, pa imam free 45 mega, ali najčešće nakon cleanovanja imam oko 37 do 40 MB...

Lazar
17-05-2009, 13:50
ako napravim temu i sam promenim sistemske fajlove i obrisem winterboard da li ce telefon da se ubrza???

Posejdon
08-07-2009, 09:30
Ubacio sam memtool i ja...pre ciscenja sam imao 35,37MB slobodno (nemam winterboard,teme i sl. imam oko 20-tak programa),a nakon ciscenja sam imao 37,06....malo mi bilo pa sam kliknuo jos jednom na ciscenje idobio sam 42,7MB slobodnih....izasao sam iz Mem tool-a ponovo ga upalio i pokazuje mi 39,63MB sto valjda i nije lose.
Pitanje:Koje procese mogu da KILL-ujem?

1024
08-07-2009, 22:55
ako napravim temu i sam promenim sistemske fajlove i obrisem winterboard da li ce telefon da se ubrza???

To je prilicno zanimljivo pitanje. Kao iPhone laik, ja bih rekao da ce telefon sa izmenjenim slikama da radi istom brzinom (osim ako su slike neke ogromne tezine). Stavise, to bi trebala da bude "buducnost winterboarda" - program koji menja sistemske fajlove i kao takav ne zauzima memoriju niti usporava telefon.

Sad jos samo ostaje da neko napravi takav program... Softver koji mi je "sumnjiv" je onaj "one click unlock" program. On je (izgleda) napravljen tako da se poveze na iPhone i izvrsi proizvoljni skript, u ovom slulcaju kopira ultrasn0w gde treba na telefon. To znaci da prostim menjanjem skripta moze da se natera da uradi bilo sta, pa i da iskopira neke fajlove (slike) u telefon i pritom recimo sacuva stare pre toga.

... U medjuvremenu sam malo bolje pogledao onaj "ultrasn0w direct" - to je u stvari iPHoneUtilityClient, samo namesten da poziva skript koji "instalira" ultrasn0w (kopira fajlove). To je... dobro, lako moze da se menja.

telacc
08-07-2009, 23:16
Iphone 3g 16 GB..3.0 firmware prije ciscenja memorije imao 18 mb slobodno sada imam 36 Mb free :)! samo mi nije jasno svaki put kada upalim memtol stoji mi da imam 32 mb slobodno i uradim free memory svaki put mi ocisti na 38 mb znaci neki proces mi se pokrene cim ugasim memtol..Od ovih gluposti nemam winterboard, sb settings i mx tube imam..
Mislim da Snapture zauzima dosta memorije dok radi jer se stalno javlja ona poruka "you are running on low memory"

max_serbia
14-07-2009, 20:01
Da li "Availlable memory" koji prikazuje sbsettings je ista kao i memtool ? Mislim, da li isto pokazuju ? Imam dosta programa i igrica, nisam radio cleanup sa memtoolom, izbriso sam winterboard, imam mxtube i sbsettings, i na SB Settingsu mi pokazuje Availlable memory 50mb.
Da li isto pokazuju memtool i SB ?


Edit: hahah smesno.... Instalirao sam memtool, i udjem u program i pise 32mb slobodno, ja gledam WTF ?! Odem u SB Settings isto pise 32mb ... Iskljucim memtool, u SB-u pise 40 mb slobodno...
Sto ce reci, da sama aplikacija memtool uzima oko 10 mb..... :) Posto su u istom trenutku SBS i MemTool pokazivali istu memoriju (32mb)... Sad cu da izbrisem MemTool pa cu da javim stanje.

Edit2: Uradio clean up preko MemToola, izbriso aplikaciju, reboot-ovo, i sad opet ima 48mb...
Znachi, savetovao bih vas da uradite clean, i da izbrisete MemTool, posto ocigledno jede memoriju... Kad je upaljena uzima oko 10-20 mb, kad je ugasena ali instalirana, uzima oko 5mb...

Lazar
14-07-2009, 20:05
pa teoriski bi trebalo da pokazu isto... eventualno malo mane memtool posto se podigne i trosi memoriju... kako imas 50MB? to iams toliko kad ti izadje iz igre ili uvek??? koji iphone imas?

max_serbia
14-07-2009, 20:14
Imam 3g 8gb.
Jedina stvar je sto je nov, star 3 dana.
Ali opet imam 2-3 strane aplikacija i igara.
50mb mi je kad je u "processes" u SB-u samo Phone, znachi kad nijedan proces ne radi.
Eto, sad kad sam instalirao memtool, spustilo se cak na 36, al sve opet kad sam vratio na staro stoji 48mb.
Ne razumem sta ti znachi, da li imam uvek ili kad izadje iz igre ? Mislis kad crashuje ? Jos mi nije crashovo.

Lazar
14-07-2009, 20:21
nenene nego se desava da ovako iams 30 mb i onda igras igricu kad izadjes iz igre jedno 10tak sec pise da iams memoriju vise nego sto stvarno iams... cudno mi je da iams 50mb iskreno ali ok... ja 50 nemam ni kad uradim restore...

max_serbia
14-07-2009, 20:37
evo sad sam instalirao categories, potrpao tu sve apps i games, uradio respring, i imam 53mb :)

Avax mi je otkljuco i sredio telefon, verovatno zato tako sljaka :P

Lazar
14-07-2009, 20:39
ne znam sta ti pises i sta citas ajde uradi SC brate kad uradis restore nemas toliko memorije koliko ti kazes da iams sa programima.......

max_serbia
14-07-2009, 20:47
Sta je SC ?
Skroz dole, na kraju SB Settingsa, pise Available memory: 53 MB.
Bilo je oko 43 kad je uradio restore, al sad kad sam skinuo winterboatd, i sredio sve to malo, 53 mb-a je. Znachi u sb-u ima wi-fi ip adress, pa onda data ip adress, pa hdd free, pa fizicka memorija, i na kraju Available memory(ram memorija) koja je 53-54 mb.

edit: sc=ss ? sreenshot ?

Lazar
14-07-2009, 20:49
hehe nije mi jasno kako moze da se skredi dodavanjem programa ali ok daj da vidim leba ti da sredim i ja tako... iskreno meni ne ide iznad 40 45 zato te i pitam...

da screenshot

max_serbia
14-07-2009, 20:51
evo ga ss.



EDIT: evo i moj SS

Lazar
14-07-2009, 20:55
brate meni idalje nije jasno kako iams toliko ali ok... daj ako ima neka fora kazi nam svima :) evo ja se kladim da si jedini sa 54 MB...

max_serbia
14-07-2009, 20:57
:D awax je chudo ;)
kad dodze sa mora, iscimacemo ga :)

Lazar
14-07-2009, 21:02
hehe ma nebitno je svi znamo kako se radi restore i unlock nego mi nije jasno sta si ti to sve ubacivao i kako imas toliko ali nema veze...


ej samo proveri da se awax nije zeznuo da ti je dao 3gs a ne 3g :)

awax je cudo on od sim free napravi opican hehe

max_serbia
14-07-2009, 21:16
ma salio sam se :)
ne znam, usralo me je otkud znam...

bend3R
14-07-2009, 22:06
Standardna zajebancija kod SBSettings-a :) i meni na 2g-u pokazhe da imam 50+mb slobodno i udjem u memtool kad ono bednih 39 :) proveri sa memtool-om kontam da on ne lazhe :)

BaneK
14-07-2009, 22:18
brate meni idalje nije jasno kako iams toliko ali ok... daj ako ima neka fora kazi nam svima :) evo ja se kladim da si jedini sa 54 MB...


I meni se desava da imam dosta slobodne memorije!!!Kako nemam pojma!




http://i30.tinypic.com/2lvzhh2.jpg

max_serbia
15-07-2009, 10:24
Standardna zajebancija kod SBSettings-a :) i meni na 2g-u pokazhe da imam 50+mb slobodno i udjem u memtool kad ono bednih 39 :) proveri sa memtool-om kontam da on ne lazhe :)

MemTool sam po sebi zauzima dosta memorije kad je upaljen-tako da je neprecizan.
Inache, stabilizuje se memorija na SB-u pa imam oko 40 ... kad uradim respring onda je 52 ja mislim ...

bend3R
15-07-2009, 13:15
Evo sad sam i ja malo eksperimentisao i skontao da od memtool-a nema leba... chak sam primetio da mi brzhe radi telefon od kad ga nema :) sbsettings ima iste opcije kao i memtool...tako da nishta ne gubim :)

Posejdon
15-07-2009, 23:02
Po SBS- sam imao 39MB slobodno,udem na MemTool imam 29,67.......rifresujem na MemTool-u memorija dodje do 35,7Mb.....uradim respring na SBS-u i dobijem 46MB.....da li je pametno obrisati MemTool?

(P.S moze li se obrisati winterbord a da Supreme preferences 3.0 ostanu u telefonu i da li se one ,,kolju" sa SBS-om pa imam po nekad i 12Mb free memorije po MEmTool-u) :stick1::vb_exploder:

kriket
17-07-2009, 04:05
Rekord: 58MB slobodno :)

http://img43.imageshack.us/img43/9138/img0097r.png

Lazar
17-07-2009, 10:53
meni se pojavilo 56 ali to nema veze sa mozgom jer cim nesto kliknes sve ti se to smanji i to mnogo stvarno mi stoji 45 otprilike trenutno ali bez teme

nikone
15-11-2009, 02:45
Hmmm uradio sam jailbreak sa blackrainom na ipod-u 3.1.2
Ali kada mi ponudi da instaliram ili cydia ili rock sta god da izaberem nece da radi :S
Pise nesto u stilu no network ,wifi blabla...
Naravno nije do toga jel wifi radi,posle toga sam jailbreakovo opet, ko velim proradice kad ono ista stvar.
I sta sad majku mu????

Edit:
Evo sta se desi posle par minuta cekanja
http://img.photobucket.com/albums/v706/racq/DSC02548Medium.jpg
Pomagajte

woffer
15-11-2009, 04:24
A probaj prije nego krenes instalirat cydia-u uc u safari i nek ti safari ucita neku stranicu bezveze normalno i onda tek ajde instal cydia

makbook2
15-11-2009, 08:56
Imam jedno pitanje...crash je ali igra/applikacija nije ni počela ?
Šta u tom slučaju.. ???
Neke app koje skinem (ne naravno iz app store-a, već krekovane), jednostavno uključim, vidim "home screen" te app, i odmah se vrati na springboard...
Šta raditi ?
Najlakše je obrisati, ali da li ima neko rešenje ?

1024
15-11-2009, 11:13
Probaj drugu varijantu da skines. Mozda nije dobro crackovana.

nikone
15-11-2009, 15:17
A probaj prije nego krenes instalirat cydia-u uc u safari i nek ti safari ucita neku stranicu bezveze normalno i onda tek ajde instal cydia

Probao i radi safari....stvarno ne znam koj mu je djavo :S
Nece ni you tube aplikacija da radi,vec moram iz safarija pa onda na you tube.
:lupko:

perun23
19-03-2010, 13:11
imam 2g 2.2.1 skoro sam ubacio softver instaliro nekoliko aplikacija preko cydie i sad nece ni jednu aplikaciju da instalira ni da uninstalira ni nikako da pokrene iz cydie ..............sad mi se stalno pojavljuje
cydia:erori METHOD HTTP HAS DIED UNEXPECTEDLY
METHOD/USR/LIB/APT/METHOD/HTTP DID NOT START CORRECTLY............
moze li neko da mi kaze sta da radim imam wintrboard zadnjeg sam njega instalirao......hvala unaprijed .........:D:rupa:

mikenzi
19-03-2010, 13:58
Procitaj ovo

http://modmyi.com/forums/cydia-support/684865-error-refreshing-data.html
Neki kazu da su sklonili winterboard i da je sve proradilo kako treba... Ako to bude kod tebe slucaj, nece moci da koristis teme ili druga podesavanja koja vec koristis u winterboard-u. Skloni ga skroz ili probaj da opet odradis jailbreak... Plus ti imas 2G, tako da nemas sta da brines, mozes da nabacis 3.1.2 lagano i pokrenes redsn0w.

perun23
19-03-2010, 23:55
mikenzi hvala u svakom slucaju.............ali probao sam da uninstaliram winterboard ali pojavlju je mi se ista stvar pokusacu jailbreak....mozda proradi............:vb_type:

andyevic
30-07-2010, 08:17
uglavnom meni se u poslednje vreme desava da otvorim cydiu i ona nesto ocitava i onda me izbaci o_O iphone 2g 8gb 3.1.2.

photographer
30-07-2010, 13:12
i ja imam isti problem sa cydiom, na 3G 8GB 3.1.2


Sent from my iPhone using Tapatalk

vikhiiz
06-08-2010, 19:46
Ljudi meni nije jasno sledece:
u pitanju je ipad. Instalirao sam aplikaciju za merenje brzine interneta i radila je savrseno. Mnogo puta sam je pokrenuo i super. Evo danas je pokrenem i neceni da udje. Vidi se da pokusava ali odmah izadje! Dakle nemam ni WB, ama nista od tih dodataka i jednostavno jedno vreme je radila a evo sad ne radi...
Sta i zasto se to desava? Citao sam temu i ne pronalazim odgovor.

nikolic011
25-11-2010, 21:58
ja imam 16g 3gs i instaliran winterBoard,Cydget i byta font ali ne vidim nikakav problem za sada!?Sve sasvim dobro radi mada je tacno da deluje pomalo usporeno mada nista bitno!
Wired 45,9 mb
Active 54,9 mb
Inactiv 7,4 mb
Free 56,5 mb

SloboUgljevik
12-12-2010, 02:30
Hehe, pa tesko je 3gs usporiti, samo jesi l ti siguran da si dobro otkuco ovaj post, malo ti je ovo rama za 3gs. :)

iLaNmI
28-01-2011, 09:44
a jel neko probao sa ovim: com.apple.dynamic_pager.plist ?

pravi swap file (neko govori da steti disku jer se cesto pise po njemu, ali sam nasao takodje da je to glupost i matematickom racunicom je izracunato da je verovatnoca da se pokvari disk manja nego da ti crkne telefon - otpr. 5 godina koriscenja se daje iPhonu), sb settings pokazuje mnogo vise memorije, meni trenutno sa bitesms-om, ipod-om, sysinfoplus-om, sb settings pokazuje 71MB (takodje mi je mobilesubstrate pun svega i svacega)

1024
28-01-2011, 10:42
Problem sa virtuelnom memorijom je taj sto se svo (masovno) citanje i pisanje radi na jednom istom segmentu diska, onom na koji je smesten swap fajl, i onda se taj segment "trosi" vise nego ostatak i to rezultuje u brzem padu performansi.

iLaNmI
28-01-2011, 12:09
pa da, upravo je to racunica i pokazala, da je veca verovatnoca da ce telefon posle 5 godina sam po sebi pre da se pokvari nego da se pokvari disk usled swap-a...i mislim da nije jedno mesto, mislim da pravi 3 fajla (bar kod mene postoje 3 swap fajla po 64MB)

a da, inace sam napisao ovo zbog crash-ovanja programa, sa ovim se mnogo redje desava

1024
28-01-2011, 12:38
Redje se desava da crashuje zbog manjka memorije, ali zato na ustrb baterije i brzine (ako cemo vec da ignorisemo potrosnju diska)

vuckovickg
07-01-2012, 13:19
Da li postoji neki program, tipa MemTool, za ios 5?

jelena83
19-05-2012, 13:36
ja sam isto instalirala Winterboard i sada nece da se pokrene safari,mail i cidya a isto tako nece da radi ni winterboard jel moze neko da mi objasni kako da sredim to ili da ga izbrisem taj winterboard

Byakuya
19-05-2012, 13:38
koji fw imas i koji iphone?

jelena83
19-05-2012, 13:41
imam iphone 4. 04.12.01

Byakuya
19-05-2012, 13:48
4.12 je baseband nas interesuje i firmware iliti verzija iOS-a

jelena83
19-05-2012, 13:50
ios 5.1 je verzija,otkljucan je preko SAMPrefs isto i SAM nece da radi,pomozi mi ako znas pozz

jel znas kako da sredim to nisi mi odgovorio

Byakuya
20-05-2012, 00:22
Posto je 5.1 Jb i dalje Tethered to znaci da pri svakom restartu/gasenju telefona moras da ga palis preko kompa tj redsnow kako bi imala funkcionalan telefon...znaci nakaci tel na komp i ugasi ga pokreni redsnow idi na extras i tu imas just boot,ispratis korake i radice sve kako treba...

jelena83
21-05-2012, 09:42
hvala ti puno,uradila sam kako si reko i sada ja sve super,a zanima me dali na svako gasenje telefona opet cu morata preko redsnow da palim da bi radilo sve? veliki pozdrav

applefan
21-05-2012, 09:54
Da dok ne izadje untethered jailbreak ;)

jelena83
21-05-2012, 11:28
ok hvala :)

djegzony
14-12-2012, 20:06
Evo crashuje mi memtool, to jest ni ne otvori se samo krene da otvara i op ništa, iphone 4 ios 6.0.1

bbrks
27-01-2013, 20:43
Evo resih i ja jedan problemcic, pa reko da ga saopstim, mozda nekom i pomogne.

Kad sam isntalirao Zephyr redovno mi se desavalo da kad povucem notification centar na dole, pa ga vratim, nestanu mi sve ikone sa home screena. Malo sam dumao.......i setih se na kraju. Imao sam instaliran i tweak FADE (simpatican efekat, ali u sustini nepotreban). Kako sam ga skinuo, sve je opet u redu.

supersonic
03-02-2013, 22:53
Iphone 4s 5.1.1. jB

Panoramatic regularno kupljen pocinje da crashuje. Zasto-pojma nemam

dzonka
10-04-2013, 03:56
Koju aplikaciju mogu da koristim za free-up memory za iPad 2 za zadnjim firmwerom (nije JB). Poceo da mi crashuje previshe...

zabrljanje
10-04-2013, 06:10
Bez jailbreaka nijednu, koliko znam.

1024
10-04-2013, 11:16
Probaj da resetujes iPad, to bi trebalo barem privremeno da resi crashovanje (ako je zbog memorije)

Munjaa
22-04-2013, 07:34
Imam pitanje, juce predvece kad sam pustio muziku na 'fonu, usao je sam u safe mode i od tad nece da izadje, restartujem ga dosta puta, ugasim i ponovo upalim i nece! Obrisao sam i zadnje programe koje sam instalirao preko cydie i source sam brisao. Da li zna neko sta je problem i kako da ga resim? Hvala unapred

milospinkfloyd
17-09-2013, 16:33
dajte neku alternativu za MemTool, ova verzija (1.0) ne radio na ios 6.1.2 JB

-Aki-
18-09-2013, 00:21
Imam pitanje, juce predvece kad sam pustio muziku na 'fonu, usao je sam u safe mode i od tad nece da izadje, restartujem ga dosta puta, ugasim i ponovo upalim i nece! Obrisao sam i zadnje programe koje sam instalirao preko cydie i source sam brisao. Da li zna neko sta je problem i kako da ga resim? Hvala unapred
Imao sam slican problem.
Pokusaj sa gasenjem svih aplikacija koje ti rade u pozadini, i tek nakon toga restartuj telefon.

Maradona
06-01-2014, 23:38
meni primetim danas(tek) krasuje facebook,..iphone 5,jb,nista preterano naduvan raznim repo i app,..i krasuje bzvze,.deinstalirao,odradio icleaner,instal opet i isto,.upali se,..odbroijis do 5-6 i puce ,ima li kod nekog ta muka i sta bi moglo(mozda glupo pitanje) ?

illusion
06-01-2014, 23:49
zasto koristis icleaner?moze da bude da je do samog face-a i da nema veze sa jb...

maxbet
06-01-2014, 23:50
do face-a je nema nema veze jb sa tim...

Maradona
06-01-2014, 23:51
moguce,al icleaner ne bi trebalo da ima ikakve veze s app sto puca,al za sada nemam neko resenje,a pored mene,znam i jos jednu osobu kojoj se to desava

KingKong
07-01-2014, 14:47
Izlaskom JB za ios 7 i samom nadogradnjom cidie zasto se desava da na 6.1.2 jb iphone 4 i 3GS obadva telefona su upala u safe mode i ne izlaze iz njega ni sa hard reset niti icim drugim !!! Jedino uz volume up mada to nije rjesenje zato sto onda tvikovi vise ne rade!!!
Cudno mi je to da cydia sa svojim update postaje problematicna na starijem jb koji je radio donedavno savrseno!!!

igor11
07-01-2014, 14:55
Meni cydia 1.1.9 na A4 6.1.2 radi odlicno.. Vidi ti sta si zadnje instalirao pa obrisi to.. Ili tweak po tweak dok ne izadjes iz SM-a..

KingKong
07-01-2014, 15:15
Update Barrela je pravio problem!!! Hvala

Aleksandar Gibli Djokic
07-01-2014, 15:39
I meni treba neka alternativa za memtool ako neko zna. Imam 4s 7.0.4.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

bbrks
10-01-2014, 20:45
memtool??? ako mislis na app koji cisti memoriju i jos svasta po nesto, pa sta ces bolje od iCleanera ili Clean Mastera :confused: to naravno ako imas JB, ako nemas...onda, nema prakticno nista pametno

proton
11-01-2014, 22:04
Posle upotrebe Clean Mastera imam problem sa otvaranjem Safari-a, nece da se pokrene.
Ima li neko resenje ?

Paranormal
11-01-2014, 22:07
Za pocetak probaj hard reset (drzis istovremeno home+power dugme)

proton
11-01-2014, 22:38
Probao sam nije pomoglo, probao sam i reset settings.

puksion
11-01-2014, 23:57
Imao sam i ja problema sa Clean Masterom... Sad samo imam iCleaner... Cekam da izadje Cleaner za ios7, fino programce za oslobadjanje ram memorije...

EDIT: Izasao Cleaner za ios7, sad skinuo...

proton
12-01-2014, 00:04
Interesantno posle Clean Master ciscenja ne radi mi Safari i Calculator, kad ih pokrenem pojave se na tren i odmah nestanu sa ekrana.
Nije neka greda nego me kopka...

Jack Sparrow
21-01-2014, 22:05
meni se danas facebook počeo da se crashuje...nemam poima zašto, od kad imam cydiu uopće nije nikada se to dogodilo....

puksion
22-01-2014, 16:43
Sto duze blejis na fejsu, mislim ucitavas novije postove itd sve se vise puni ram memorija i posle na kraju nema kud vise da ucitava i pukne, zato se desavaju ti crashovi i on u tom trenutku oslobodi memoriju, to je normalno....

Maradona
23-01-2014, 11:47
mislim da nema veze s postovima,..meni je kresovao isto,..i to malo posle jb iphone(5),.,jedno jutro ubrzo mi nije otvarao ni photo,.komp nije hteo da ga sync,..ubio sam ukupno dva puta i radi sve ok,malo korigovao app i radi,.ja bih proverio app i repoe ,..ili nek ga pukne opet dok ima fore za jb,..ili da se precesljaju repoi i app koje su instal,nesto ga zeza tu,..to postovi i chat i slicno nema veze po meni nikakve,posebno ko koristi neki cleaner,al meni se to desilo odmah ubrzo po jb.

Jole Petrović
12-08-2014, 02:35
Zezao me danas nesto iCleaner, nestao sa springboard-a,pa nakon par respring-a se vratio. Odradio sam reinstall pokrenuo i obrisao je oko 1.5GB podataka i zatim trazio respring. Da li je to normalno? Malo me brine posto sam od skoro korisnik..

Vaskemld
12-08-2014, 03:09
Jeste ok da trazi respring posle brisanja!