PDA

View Full Version : Pocetni programi za rad



gnenad69
08-07-2011, 08:49
Postovanje svima

Eto i ja se pridruzih ovoj familiji. Dobio sam aparat pre 3 dana koji je vec bio u upotrebi i u sebi poseduje odredjene programe i igre. Imao sam i Simbian aparate i Android i Win i bez problema sam se snalazio ali od ovog me vec glava boli.

Da ne duzim pricu. Koristite terminologiju koja je meni malo nerazumljiva pa bih ako moze da se to malo pojednostavi.

Treba mi nesto poput Commandera ili Explorela za PC kojim bi mogao da radim sa file -om unutar telefona jer uopste ne vidim sta sve ima u njemu niti znam kako da pristupim memoriji. Aparat nije JB ... ( to sam ukapirao ) i ako ne mora ne bih ni dirao. Kako se mimo JB uopste instaliraju stvari na njega i tome slicno. Vec 3 dana mi oci ispadaju pretrazivanjem foruma ali i to sto nadjem pomalo je nerazumljivo odnosno komplikovano.

Ko ima vremena i zeli da pomogne a predugacko je da to ovde radi moj mail, Facebook i Skype je [email protected]

Unapred zahvalan svim ljudima dobre volje i jakih zivaca

dzenopoljac
08-07-2011, 09:27
Prvo: idi u sekciju sa osnovnim terminima i iščitaj malo, biće ti lakše ;)
Drugo: ako hoćeš da koristiš neki file explorer, moraćeš da uradiš jailbreak, drugačije ne može. Ako odradiš to, moja ti je preporuka da koristiš program iFunBox za te stvari.
Treće: instalacija aplikacija na telefon koji nije jb možeš samo preko AppStora (plaćanje ili free varijanta). Ako uradiš jb imaćeš mogućnost instaliranja raznoraznih aplikacija (krekovanih) za dž.
Eto...