PDA

View Full Version : problem sa 3gs!



miki1982s
06-07-2011, 16:32
Pozdravljam sve i molim Vas za pomoć.
Od brata sam dobio Iphone 3gs iz amerike, ali problem je što mu je telefon upao u morsku vodu i ne radi mu backlight, pored toga na telefonu je i onaj znak itunes sa usb-om.
Pošto sam početnik,malo sam googlao i downloadovo sam i tunes i pokušao da ga restoram. Naravno nemam pojma kako da saznam koji mu je IOS, baseband, platforma .... u stvari ne znam ništa o njemu osim to da je radio i da je bio otključan pošto je kupljen na ebay-u.
E sad, pojavile su mi se svakakve greške dok sam ga pokušavao restorati u itunesu a najčešće 1002, znači iphone stigne do potpune linije za loudovanje i onda iskoči greška.
Skinuo sam i ireb i tinyumbrella ali ništa ne pomaže.
Pa Vas molim ako imate kakav predlog ili bilo šta što mi može pomoći.
Hvala

.stefan
06-07-2011, 16:35
Telefon se sto pre mora otvoriti i ocistiti izopropil alkoholom da bi se sprecila korozija koja je neminovna ako se nesto ne preduzme....on moze raditi neko vreme potpuno normalno i samo odjedno prestati da radi...
Takodje se treba ispitati sta od hardvera radi,a sta treba menjati...tako da servis najpre,a tek nakon toga razmisljati o softveru

miki1982s
06-07-2011, 16:46
Pa po svemu sudeći najverovatnije je crko čip 6r8(zbog koga nema becklighta), kojeg je brat i kupio u Usa i doneo kući (ne brinem se toliko oko hardwera već oko softwera), jer je već rasklapan i čišćen.

Bane1973
12-07-2011, 15:53
Najbolje da ga odneseš u neki dobar servis, pa neka ti oni daju dijagnozu.

Srecko
14-07-2011, 10:58
Ako je cist, tj ako ste ga ocistili izopropilom onda nema nikakvih problema. Ali lepo ti je Bane rekao skokni do servisa neka oni provere da li je nesto osteceno unutar njega. Pa posle pichi restore.

Inace dobro je dok ti nije upao u Koka Kolu =)