PDA

View Full Version : iPhone kao wifi modem



BenJo_O
05-07-2011, 18:56
Imam u jednom dijelu kuće wifi modem preko kojeg ulazim na net.
U drugom dijelu kuće sa iPhonom mogu uhvatiti konekciju, dok sa laptopom nikako ne uspjevam. Zanima me da li bi nekako mogao uzimati wifi konekciju sa iPhonea umjesto sa wifi modema pa tako ulazio preko laptopa na net?

Molio bih pomoć, Hvala :)

dejan9
05-07-2011, 19:04
nadji preko cydije app MyWi, ona sluyi da iphone bude hot spot

CJay
05-07-2011, 19:05
Treba da moze, uz pomoc MyWi ili PdaNet. Oba programcica imas na Cydiji. MyWi se placa a PdaNet je besplatan. Ja sam tako shareovao konekciju na lap top, samo nisam taj WiFi, nego 3G ali mislim da ce da radi bez problema.

lydiasr
05-07-2011, 21:22
A sa iOS-om 4.3.3 to imas u settingsu


_________________
Sent from my iPhone using Tapatalk

taReeq
05-07-2011, 21:28
Ja ne mogu to da pronadjem u settings-u na 4.3.3 ?

Objasnjenje ili neki tut kako postaviti to ?

CJay
05-07-2011, 21:33
settings/general/network/cellular data network pa na dnu imas internet tethering i tu treba da upises podatke mreze koju hoces da shareujes. Bar sam ja tako sa vipmobile i radi...

lydiasr
05-07-2011, 21:34
Prvo ne znam kako na 3G imas 4.3.3. A ako stvarno imas onda ti imas 3Gs. Onda treba prvo da podesis internet tethering: settings/network/cellular data network

http://tapatalk.com/mu/5d5783f5-6714-d408.jpg

I onda u opcijama imas wifi hotspot

http://tapatalk.com/mu/5d5783f5-6735-42f7.jpg


_________________
Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
05-07-2011, 22:14
Ako imas ip4 mozes deliti konekciju ali samo sa 3g mreze a ne da napravis bridge(takozvani hotspot), a nisam siguran da mogu ove app koje su ti naveli da naprave bridge. To moras da probas. Na 3gs ne radi hotspot preko wifi vec samo bluetooth i usb.

dado
05-07-2011, 22:19
Čekajte ljudi, ovo je 3G sekcija...
@taReeq
Napiši koji iPhone imaš.

Sandi
05-07-2011, 22:32
Ima 3gs ali bez obzira nece moci da uradi to sto je zamislio...

taReeq
06-07-2011, 00:27
Čekajte ljudi, ovo je 3G sekcija...
@taReeq
Napiši koji iPhone imaš.

Imam iphone 4

BenJo_O
06-07-2011, 19:14
Sa kojeg repoa da skinem PDAnet ili MyWi ?
Ili ako ima neka aplikacija preko appstorea da skinem, jer imam problema sa cydiom...

CJay
06-07-2011, 20:40
MyWi je ranije bio na AppStore-u, ali su ga povukli. Ne znam da li moze da se nadje neka starija verzija na netu, a jos i da radi. Sumnjam, ali mozes da pokusas. Mislim da PdaNet imas na skoro svakom bitnijem/poznatijem repo-u. Idi na search, trebalo bi da izbaci. Inace, preporucio bih ti PdaNet, posto se ne placa, MyWi postoji krekovan ali PdaNet radi potpuno isti posao i free je. Takodje, znam da je ranije bilo kojekakvih problema sa krekovanom verzijom MyWi-a, ne znam kako sad stoje stvari :)

BenJo_O
07-07-2011, 21:43
Probo sam instalirat oba programa sa xzsellize i sinful repoa, ali ne ide... imam neki problem sa cydiom, non-stop izbacuje greške...

maxi
08-07-2011, 11:55
evo ovako, to sto ti treba provereno moze na sledeci nacin:

- kao prvo treba ti MyWi 4.0 (skini sa xsellize, taj radi kod mene na iOS 4.2.1, iphone 3G)

- problematicni komp mora da bude vezan USB kablom sa iphone-om, dakle nije bas hotspot :)

- takodje komp mora da ima instaliran itunes (koji je osim toga nebitan za dalje korake)

- kad ih povezes i udjes u MyWi odes na USB Tethering (slicica USB kabla)
- onda "Advanced USB", tu imas opciju USB Bridge i po defaultu stoji Bridged to "Auto". Udjes tu i stavis da bude na WiFi
- sad se samo vratis nazad na USB Tethering i ukljucis MyWi USB (ON)

Ako imas na kompu instaliran Windows 7 sve bi trebalo glatko da prodje, u suprotnom ne garantujem...

toliko od mene. pozdrav

CJay
08-07-2011, 13:25
Maxi, malo si omasio poentu. :) Svi smo mu do sad rekli kako i sta treba da se uradi sa MyWi, ali to i jeste problem, sto on ne moze da instalira isti, posto mu Cydia blokira...Kad i ako ga instalira, dalje je poprilicno prosto...

BenJo_O
08-07-2011, 13:25
@maxi
radio sam po tvojim uputama, neće :S
imam instaliran W7, te iOS 4.1 i opet neće :S
Isto sam sve pokušao sa PdaNet i neće :S

Nakačim se na svoju wifi mrežu preko iPhona, probam i USB i WiFi tethering i neće :S
Treba li možda neki softver na laptopu instalirat ?

maxi
08-07-2011, 16:44
@CJay
nikako nisam omasio poentu, niko mu nije spomenuo da ne moze klasican hotspot nego samo preko USB kabla, a i ljudi su spominjali WiFi hotspot ali sa deljenjem 3G konekcije sto njemu ne treba i moze da ga zbuni... tako da je komentar suvisan... a ako Cydia zeza to je neki drugi problem...

@BenJo_O
treba samo da imas itunes instaliran, proveri da li ti sve ovo radi sa nekim drugim kompom za pocetak...

BenJo_O
09-07-2011, 10:30
Imam instaliran iTunes, a nemam priliku sa drugim računarom da provjerim :S

EDIT : namjestio sve preko PdaNet, USB Tethering :) ovo mi je bilo od velike pomoći, hvala vam ;)