PDA

View Full Version : Kupovina APPs-a za iPad2?



djnykk
27-06-2011, 23:13
Pozz svima

Imam iPad2, poslednja verzija sistema, sve legalno [v4.3.3] i davno [kada sam uzeo iPhone 3gs], registrovao sam se na iTunesu gde mi je adresa umesto Srbija, kao United States a sve ostalo nepostojece [iz razloga sto su mi rekli da ako ukucam pravu adresu, mogu da imam problema, a i nije bilo koliko se secam moguce izabrati Srbiju kao zemlju...]

A sada bih zeleo da pokupujem Apps-e legalno preko iTunesa.

Citao sam po netu - izgleda da nije moguce ili jeste ali je vrlo tesko. Zato sam pokrenuo ovu temu gde cemo pakovati svoja iskustva u vezi kupovina Aplikacija legalno preko neta za iPad.

Ja imam sledece mogucnosti za placanje aplikacija:

- Visa Virtuon [RaiffeisenBank]
- PayPal , preko neke drugarice [cak je i druga email adresa] i
- [B]MoneyBookers [kojim sam dobijao novce iz raznih krajeva sveta, jedino iz USA nisam bio u mogucnosti da dobijem kintu jer je tada pisalo na MB sajtu da placanje iz Amerike ne radi ka Srbiji i jos par zemalja...

Ja sam se pre dva dana napravio Toša i poslao poruku Apple Supportu objasnivsi da zelim da kupujem legalno aplikacije za iPad i evo pitanja i odgovora:

===============
Hello,

I've just bought iPad 2 wifi 3g 64gb in Canada and bring it at home to Serbia / Europe.

I put 3g micro-card - internet works great. But:

I can not buy any paid app from here where I live: Belgrade / Serbia.

Question is: how can I buy app from Serbia? Can I have MoneyBookers account or Bosnian PayPal to access appstore?
===============
Dear Nikola,

My name is Maila from iTunes Support. First, I apologize for the delay in response from us. The delay has happened due to unexpected high volume of requests. I know it must have been difficult for you to wait for a response from us and I deeply regret for the inconvenience caused.

I'm sorry to hear that you are unable to buy apps on App Store on your country. I can understand that this would be concerning for you, and that there is great urgency to have this resolved as soon as possible so you can use your iPad. I will be happy to assist you today.

Nikola, I reviewed your account, and I can see that you've created an account with United States address. In order for you to buy apps, you need to change your iTunes Store country or you need to create a new account.

Before you change the country in your account, please note the following:

1) You will be asked to provide a valid billing address in the new country as well as a payment method, such as a credit card, debit card, or iTunes Store Gift Card that was issued in the new country. Without these, you will not be able to change your account's country.

2) Please be aware that content purchased from the iTunes Store is country-specific. If you wish to upgrade any of your iTunes Store content to iTunes Plus, you'll need to do so before you change your account's country. After you change countries in your account, you won't be able to upgrade the content you purchased while your account was set to the previous country.

3) The content from the App Store is also country-specific. If you wish to upgrade any of your applications, please do so before changing countries. After you change countries, you won't be able to upgrade the applications you purchased while your account was set to the previous country.

4) If you have any store credit, you will need to use the credit before you can change countries in your account.

5) If you have any items that are not downloaded or rentals that have not expired, you will not be able to change countries in your account until after you download the items or the rentals expire after the 30 days remaining.

The following steps explain how to change the country for your account:

1) First, make sure you're using the latest version of iTunes. It's available free of charge:

http://www.itunes.com/download

2) Click the following link to open iTunes and access the Apple Account Information page:

http://phobos.apple.com/accountSummary

3) Enter your iTunes Store account name and password, then click Account Info.

4) On the Apple Account Information page, click Change Country.

5) Enter the updated information and save your changes.

I hope this resolves your concerns.

I want to thank you for the opportunity to help you with this today. If you have any questions or concerns about anything I have covered in here, please reply directly to this message. I'll look forward to hearing back from you. Thank you for being an Apple customer, and have a nice day!

Sincerely,

Maila
iTunes Store Customer Support
===============

Šta vi mislite o ovome, da li da re-editujem account [moj email / adresa koja je bila nepostojeca, da promenim u pravu, realnu adresu u Beogradu]...? Da li cu mozda dobiti time mogucnost da ukucam Visa Virtuon broj [billing numbers?] i da li ce onda to raditi bez problema? Da li je neko to već radio / kupovao Appse?

Thanx.
n.

priest77
27-06-2011, 23:19
Reedituj account i ukucaj adresu koju hoces, bitno je da za zemlju izaberes neku iz komsiluka, na priemer Hrvatska lepo radi i procice ti visa kartica bez problema (Srbiju ne mozes izabrati jer je nema na spisku).

djnykk
28-06-2011, 01:23
Znaci mogu bez problema to da uradim, a da mi se nesto ne zezne i "ne obrise" [kao sto ima obicaj]...?

Inace taj isti account email koristim i za Jailbreakovan 3GS [gde mi je jos uvek 4.0.1 sistem i preko koga mogu da npr skidam free apps preko AppStore-a] i iPad2 [gde je legalan 4.3.3]?

Tnx a lot.
n.

Boki
28-06-2011, 01:41
Ili napravi drugi, nista te ne kosta.
Ono sto si trebao da uradis, je da posaljes odgovor na taj mail koji si dobio, najljubaznije se zahvalis na pomoci i pitas sta da radis, posto srbije nema na spisku zemalja.

Vidim da je zena voljna da pomogne, i cini mi se da nije izvalila da nema Srbije u spisku zemalja, bar nije napisala.
Rekla ti je sve lepo sta da uradis, ali ti nije napisala nista vezano za to da nema Srbije na spisku.

djnykk
28-06-2011, 06:49
Ili napravi drugi, nista te ne kosta.
Ono sto si trebao da uradis, je da posaljes odgovor na taj mail koji si dobio, najljubaznije se zahvalis na pomoci i pitas sta da radis, posto srbije nema na spisku zemalja.

Vidim da je zena voljna da pomogne, i cini mi se da nije izvalila da nema Srbije u spisku zemalja, bar nije napisala.
Rekla ti je sve lepo sta da uradis, ali ti nije napisala nista vezano za to da nema Srbije na spisku.

Uspelo je!!! Odem kao sto je napisala usvoj account, promenim zemlju sa USA na Croatia (nema Srbije da se izabere iz padajućeg menija), potom unesem Visa Virtuon br. kartice (RaiffeisenBank) i 3 cifre s poledjine kartice i - sve proradi! Evo vec sam kupio jedno 6-7 aplikacija :)

Najzad. Zahvalio sam se i Apple supportu takodje :)

djnykk
29-06-2011, 15:26
Reedituj account i ukucaj adresu koju hoces, bitno je da za zemlju izaberes neku iz komsiluka, na priemer Hrvatska lepo radi i procice ti visa kartica bez problema (Srbiju ne mozes izabrati jer je nema na spisku).

eh da imam pitanje:

Da li je moguce da radi kupovina appsa sa mojom Virtuonkom a da ne moram daizaberem Hrvatsku?

Problem je u tome što sada sa mojim accountom mogu da komentarišem samo na hrvatskom AppStoreu i generalno je jako malo appsa i ocenjeno... A i niko drugi ne vidi komentare sem Hrvata i svih ostalih koji su izabrali Croatia kao zemlja.

Pitanje bi bilo: da li mogu npr da selektujem USA (tu ima najviše i komentara i ocena) a da mi billing address bude kao sada (moja Visa Virtuon)?

Goxy86
29-06-2011, 15:32
Kratko receno: ne moze...

djnykk
01-07-2011, 04:27
Kratko receno: ne moze...

Danas sam saznao da może preko QVoucher sajta:

http://www.qvoucher.rs/qv-servisi/itunes/itunes.php

Drugar, kaze, tako kupuje apps a zemlja accounta mu je setovana na USA!!!

Kapetan
01-07-2011, 05:54
Ja ti isto to mogu potvrditi. Acc mi je u USA registrovan,a preko qvoucher-a sam kupovao nesto par puta.

Jedino sto su malo skuplje app (zbog konverzije iz valute u valutu, jbg i oni moraju zaraditi nesto) ali ako imas problem sa karticama odavde i nekom zemljom iz okoline, qvoucher ti je najbolje resenje.

Sto se tice ove konverzije, na kraju priblizno ispada 1$ = 1EUR....Znaci ako neka app kosta 5$ ti moras uplatiti 5EUR i dinarskoj protivvrijednosti.

Goxy86
01-07-2011, 11:22
@djnykk
Naravno da moze preko qvouchera da se pazari sa usa app store, moj prethodni odgovor se odnosio na tvoju visa virtuon karticu...