PDA

View Full Version : Update na 4.3.3



pacijent
27-06-2011, 11:08
Eh ovako, neki dan sam uzeo neki veoma jeftin bijeli 3gs. Sve je super, samo sto je bio 4.2.1 fw. Ja skinem 4.3.3 i pokusam custom restore, nece izbacuje neku gresku. Procitam neku slicnu temu na forumu, neka djevojka imala problem i rijesila sa sn0wbreeze, ja skinem sn0wbreeze napravim jos jedan custom onda greska 1604. Citam na netu moguce da je greska do mog kompjutera, a to me i ne cudi, laptop je malo zajeban, a desktop imam xp 64bit i ne moze da se instali iTunes(planirao sam ga format koji dan).

Eh posto to nista nije uspilo, zanima me ako ga direkt update preko iTunes na 4.3.3, koji ce baseband da mi stavi ? I da li taj baseband moze da se unlocka i jailbreaka ?

zlatkokrunic
27-06-2011, 11:20
A koji ti je sada baseband na telefonu?

Ako dignes na 4.3.3 onda ces dobiti 5.16 bb...a ako ti je vec bio na 5.14 ili 5.15 onda ti je svejedno....moraces ici na 6.15 baseband da bi ga otkljucao...
A ako imas 4.26 ; 5.11; 5.12; 5.13 onda dizi ga pomocu snowbreeze na 4.3.3

Skini iReb i pomocu njega udji u dfu mode..i onda ti nece prijavljivati 16xx gresku...to je barem meni pomoglo...

pacijent
27-06-2011, 11:28
Trenutno je 6.15bb. Znaci samo da probam preko iReb i sve bi trebalo biti ok ?


edit: evo odma sam probao preko iReb-r4 i nece, nece da udje u dfu mode, a tacno radim kako treba..

zlatkokrunic
27-06-2011, 11:55
Posto ti je 6.15 bb moras da mu ubacujes custom restore....
Fino preko snowbreeza napravi custom i snowbreeze ce ga i ubaciti u dfu mode..i onda ides na itunes pa shift + restore....
I gdje je sad problem?
Jel nece u dfu da udje ili ona 16xx greska?

pacijent
27-06-2011, 13:37
Uradio sam tako isto jucer kako si mi ti danas napisao, i opet izbaci tu 16xx gresku. Citao sam po netu mnogo o tim 16xx greskama kao i na officialnom apple sajtu, kao kazu moguce da je do usba problem.. A i ja sumnjam na moj laptop..

zlatkokrunic
27-06-2011, 15:45
Znaci preko snowbreeze napravio si custom restore...i tako si usao i u dfu mode...
I sada ti je crn ekran...itunes ti je prijavio 16xx gresku....e onda pokreni ireb i probaj da udjes u dfu mode..i reb bi trebalo to brzo da odradi i onda opet ides na itunes i shift+restore.... I onda ti opet izbaci 16xx gresku????

pacijent
27-06-2011, 17:25
Evo sad sam probao sve sto si mi rekao i pogledaj sta dobijem kad pokusam da ga ubacim u DFU mode.


http://pokit.etf.ba/get/?adf5d5ff24c04174ef039210f89d5b38.jpg :stick1:

edit: eh evo ga, uspio sam ga ubacit u dfu mode, problem mi je bio usb port, isprobao sam sve i ovaj treci nekako uspijem, i ubacim ovaj custom fw bez gresaka preko itunes kako si mi rekao.

Al pise da mi je mobitel i dalje u recovery mode, jel ja njega moram kickat iz pwned dfu sad ili ?

zlatkokrunic
28-06-2011, 11:30
Odradio si custom restore bez greske? A custom si napravio pomocu snowbreeza... I trebalo bi da ti je telefon aktiviran...ne bi smio biti u recovery modu...

Jel ti to na ekranu stoji ona slika kablic i pise itunes? Ili mozes da zoves emergancy call?

Ako si radio sa snowbrezom onda bi iphone trebao biti aktiviran i jailbreakovan....

A mozes ti pokusati preko tinyumbrella-e da kliknes na exit from recovery....