PDA

View Full Version : Error prilikom restore



Chovac
26-06-2011, 13:52
Imam VELIKI problem prilikom restora. Non stop mi izbacuje gresku 1611 (vidi attachment) bez obzira pokusao restore sa official ili custom verzijom. Da li neko ima pojma sta raditi? Pokusao sam proguglati (tipa promjeni USB, restartuj komp, ukljuci telefon i odmah ga prebaci na DFU mode) i poslusati prijedoge ali do sada nista ne pomaze. ITunes prepoznaje telefon samo u DFU modu. Inace imam 2g.

SrdjaNS
26-06-2011, 14:10
You tube je pun klipova sa resenjem tog problema, potrazi malo.

Chovac
26-06-2011, 14:14
pokusao vec par puta. ne radi.
da li se neko vec susretao sa ovim problemom i kako ga je rjesio?

Chovac
26-06-2011, 23:14
uf, posle pola dana gledanja u komp, konacno resih stvar. posto se radi o error-u 1611 nije mi bilo jasno sta je uzrokovalo ovakvo ponasanje telefona. Prilicno me zabrunulo... Medjutim, poslije milion i jedne neuspjelog eksperimenta sa telefonom (prateci "savjete" sa neta), sinulo mi je - i resih problem. Bar djelomično...
Shvatio sam da je telefon zaglavljen u recovery modu... Rješenje: krajnje jednostavno - koristite samo IRecovery (http://insanelyi.com/topic/578-irecovery-download/) ili još jednostavniju varijantu TinyUmbrella (http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/). Koristite iste da vas izbaci iz recovery moda. :cool:

Chovac
29-06-2011, 00:42
Naravno, prethodnim postom rjesih samo djelomicno stvar. Ne mogu napraviti restore ni sa jednim ipsw, bez obzira kakav je. Itunes ne prepoznaje Iphone, niti ga mogu vidjeti u My computer. Jednostavno, puni se preko USB-a ali ne postoji. Pokusavao sam sa restore Itunesa (vise verzija), palio gasio, ne ide... Itunes ga prepozna samo u DFU modu... i to je to...

zlatkokrunic
29-06-2011, 00:58
A sta se desava kada ga ubacis u dfu mode i odradis restore?
Jel tada se pojavljuje 16xx greska?
Probaj pomovu iReb -a da ga ubacis u dfu...

Chovac
30-06-2011, 23:09
Nazalost, da. Nakon vise neuspjesnih pokusaja da napravim restore, uvijek se javlja isto. Sve odradi kako treba, pojavi se Apple logo i linija napredovanja (koja uopste ne krene sa mjesta) da bi ga potom izbacio i prikazao Error 1611. Razlog za restorom je u stvari jednostavan. Tel normalno radi, ali nema synca sa compom, sto znaci da sve stare app, igrice i druge postavke jednostavno vise nemam. Kakvih ideja?