PDA

View Full Version : iMac, Telekom ruter i print server



Ripper
23-06-2011, 23:37
Prvo da se pohvalim, pazario sam u Macoli iMac 2011 i to onaj jaci. Uzeo sam Trackpad umesto misonje. Sve sam namestio osim lasera u boji (HP CP1025) koji mi stoji u II sobi i nakacen je na Telekomov INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2 ruter koji ima print server...na Windowsu 7 sam uspeo da ga namestim da radi (sad tog kompa vise nema)...medjutim na OSXu ne znam odakle da pocnem ! Sve sam probao od opcija, instalirao sam i najnovije drajvere sa HP sajta za Mac i ili ga ne vidi ili kad ga dodam napise da je ready ali nece da stampa :(

Ima li nade da se ovo namesti, ili cu morati da kupim AirPort Express...a ne daje mi se jos 100 evra

p.s. kud ne kupih varijantu ovog stampaca sa wirelessom, jedan je od retkih koji podrzavaju Air Print !

Brdja
24-06-2011, 12:27
Нисам се са тим играо, те не могу саветом да ти помогнем. Можда да провериш ово (http://kb.iu.edu/data/ajyd.html).

Али, имам ја један TP-Link-ов принт сервер. Ако хоћеш, могу да ти дам да пробаш са њим и разрешиш дилеме.

Ripper
24-06-2011, 12:32
Pa imam vec print server integrisan u ruter :) A igrom slucaja, sve sam uradio tacno kako pise u ovom uputstvu...al nece da stampa :(