PDA

View Full Version : IMEI Blacklist?



miodrage
19-06-2011, 19:22
Nisam bas siguran za koji je deo foruma ovo moje pitanje, pa sam resio da ga postavim ovde.
Citao sam puno po forumu, ali nisam jos nasao slican problem, a u nekoliko postova sam napisao o cemu se radi, onako ovlas, pa evo ovde da detaljno izlozim sta me muci.
iPhone4 sam dobio za Novu Godinu od brata. On ga je kupio u Nemackoj. Dobio sam ga sa 4.2.1 i u pitanju je SIMFree model. E sad, on je u Nemackoj prijavio svom operateru da je izgubio telefon, i nema frke - dobio je nov uredjaj. To bi trebalo da znaci da je Apple uradio blacklist mog IMEI broja, i ako pokusam legalni update preko iTunesa, zavrsicu sa brickovanim uredjajem, a to jako ne zelim da mi se desi.
On je vec prijavio da je telefon izgubio, jos dok je bio ovde, a oni su mu odgovorili da nema problema (sve reseno preko maila). Uradio je kompletan reset telefona, i predao mi ga - morao sam aktivaciju da uradim preko iTunesa - sto je glatko proslo, tada.
E sad, ako uradim legalni update preko iTunesa, sta mislite, hoce li mi se zakljucati telefon?
Ako uradim custom 4.3.3 preko sn0wbreeze, hocu li sa time moci da zaobidjem tu zastitu, ako mi je IMEI eventualno blacklisted?
I poslednje, ako ga updatujem na iOS5b1, na opisani nacin, hocu li imati i dalje svoj uredjaj, ili ciglu?

Verujem da niko ne zna tacan odgovor, ali me zanimaju misljenja, da li da pokusavam nesto ili da se zadovoljim situacijom kakva jeste? Jedino mogu da isprobam, ali zaista ne bih da zavrsim bez telefona na koji sam navikao, i koji perfektno radi. Ako neko zna nesto vise, molim da napise.

dzenopoljac
19-06-2011, 19:37
Stvarno nisam siguran ali pošto tražiš, evo moga: mislim da ne treba da se igraš. Logično je da će ga blokirati. Sačekaj i druga mišljenja.

Byakuya
19-06-2011, 19:41
Pazi najsigurnija ti je varijanta preko custom da radis update...
Takodje nema razloga da prelazis na iOS posto je i dalje beta...

SrdjaNS
19-06-2011, 21:59
Razlike u softverima nisu toliko velike da vredi rizikovati blokadu. To je moje misljenje.

Srecko
19-06-2011, 22:13
Probaj pa nam javi... :D Salim se... Slazem se sa Sladjom... Ne verujem da ce ga zakljucati... Iskreno vise se plasim da se ne prijavi momcima iz Apple da ga ti update-ujes a da te oni trackuju :) Posto si sig cuo za prichu da nas nash IP svuda prati... Elem, Byakuya ti je dao ok savet... Raspitaj se jos, posto za sada ima samo iOS 5 beta verzija... Dok izadje finalna verzija imas jos vremena.

Sandi
19-06-2011, 22:18
A da brat javi da je uspeo da vrati tel? Prvo pokusas da uradis redovan update on da im se zali i satro kaze da je zaboravio da javi da je uspeo da ga pronadje... Ja ne verujem da bi trazili od njega da vrati uredjaj ili nesto slicno.

ssf01
19-06-2011, 22:29
pa moze da javi da su mu javili rodjaci iz srbije da je policija nasla telefon i odnela ga rodjacima i da nije u mogucnosti trenutno da ode za srbiju da ga preuzme. (to je jedna varijanta) al da li ce traziti to bi naknadno saznao...

orfiel
19-06-2011, 22:54
Mozda je offtopic ali da pitam ... Koji operater daje simfree telefone? ili, koji operater tek tako zamenjuje telefone kada mu to jave i to mail-om ?

miodrage
19-06-2011, 23:17
Koliko znam u pitanju je T-Mobile. Zele samo srecne i zadovoljne musterije, a ovo je inace normalna procedura i u Americi i Engleskoj, koliko sam obavesten. Znachi ja bez problema prikacim telefon na komp, syncujem, on uvek nesto njaka sa AppStore ali to je radio i 3G... Da me trackuju, rezonujem, vec bi me zakljucali. Ali citao sam iskustva drugih, da im se to desilo pri updateu. A ja ne zelim da brickujem telefon koji me zaista perfektno sluzi, zarad ne znam ni ja cega. Veliki rizik, malo zadovoljstvo.
Otprilike i ja razmisljam kao Byakuya, da sa custom firmware-om, ne bi trebalo nista da se desi... Ali opet, sta ga znam... Uglavnom videcu jos sta i kako. Ako neko zna jos nesto vise, ili cak ima i neki opipljiv dokaz, molio bih da napise ovde. Hvala.

Sandi
19-06-2011, 23:40
Uradi update sa custom ali bez internet konekcije... Ne znam da li je moguce a ni na forumu nisam procitao da je iko probao...

Byakuya
19-06-2011, 23:50
Nema veze...neka samo odradi custom...ali sa hacktivacijom...naravno tako gubi simfree mogucnost i mora da ide na gevey...

priest77
20-06-2011, 00:21
Mozda je offtopic ali da pitam ... Koji operater daje simfree telefone? ili, koji operater tek tako zamenjuje telefone kada mu to jave i to mail-om ?

I meni je tesko da poverujem u pricu da bilo koji operater na ovom svetu ce ti dati drugi telefon ako ga ti izgubis. Kakve veze imaju oni sa time?

Ja bih pre rekao da je telefon ukraden :)

Sto se update tice, i ja mislim da ga nece zakljucati ali bezbednije je ipak da poslusa savet sa custom romovima.

Rakic90
20-06-2011, 00:50
Samo custom, ali sa editovanim hosts fajlom, tako da iTunes fakticki nema nikakvu konekciju sa serverom. :)

Dajte da i mi prijavimo nase T-Mobile simfree da su kradeni... :)

iMorris
20-06-2011, 01:22
Ono sto ja znam...
Uzmes telefon na ugovor, platis ga 200-300$. Kazes da si ga izgubio i uzmes novi telefon za 200-300$. Sigurno ti nece da ti nov televon za DZ ;)

iMP
20-06-2011, 01:39
telefon je osiguran, apple nikada nije blacklistovao telefone posebno u americi gde jedan proda i prijavi izgubljen drugi kupi i koristi na AT&T.....
Ne verujem da je blacklistovan ali ako imas novu verziju basebanda skini SAM i uradi back up (sacuvace ti unlock token) posle sa CFW uradis restore i sa SAM vratis aktivaciju i UNLOCK- PROVERENO RADI.

Nikada se to nije deslio da vise nije SIMFREE samo puste price bez dokaza. Oni da zele nasli bi ga prvi put kada se pojavi na mrezi. Ako pitas na DEV team kanalu za nesto slicno ima da te BAN ili da ti kazu da je to piraterija i da ne podrzavaju to i da neces dobiti odgovor.

Dok ne probas ne znas ali velike sanse su da se nista nije desilo.

Ja bi probao ,jer posle odjavljivanja kada je prosla aktivacija i sada ce.

U svakom slucaju SAM + backup svega + restore CFW +SAM restore ima da radi ko zmaj testirano od strane sbignera

Sharky
20-06-2011, 09:19
Moje misljenje je da mozes slobodno da odradis update/restore.
Da bi bio sigurniji, ako imas ShSh za ios na koji zelis, edituj hosts fajl ili koristi umbrellu i itunes nece ni komunicirati sa appleom u toku restorea

iMP
20-06-2011, 12:49
da ali apple- itunes mu posalje token za otkljucavanje basebanda, preko toga nece. uradice restore bez base banda a njemu je vec verzija 3.

Koristi SAM za backup posle toga samo da nije officijalni restore.

Sa umbrellom se isto ne dize baseband jer ne belezi certifikate koji se svaki put generisu drugacije i ostaj isti koji je trenutno, zatim dodas redsn0w ili slicno i sve je ok, mada mozes i da probas da li ce ti aktivirati karticu ako je aktivira i bb ce otkljucati, time nije blacklistovan.

miodrage
20-06-2011, 13:27
Hvala na odgovorima, odlucio sam da za sada ipak ne eksperimentisem, jer sa 4.3.3 ne dobijem nista, a iOS5 je jos uvek beta a meni treba u potpunosti funkcionalan uredjaj. Naravno, sve ovo ce mi dobro doci jednom kada se ipak odlucim da nesto uradim.

Johnny Bravo
20-06-2011, 14:32
Mislim da si dobro odlucio, jer apsolutno nista ne bi dobio.

80y4n
20-06-2011, 21:15
Nema smisla da Apple ista blacklistuje kada je telefon ukraden. Policija preko telekoma udje u trag spravi za bukvalno 10 minuta, bas preko IMEI broja sa kojim je telefon registrovan na mrezu. Imam primer kad je moja devojka izgubila telefon (nokia cigla neka bez GPS-a), njen komsija naso, dao sinu pa ovaj prodao. Milicioner se javio za samo nekoliko dana, a mali popusio prijavu, Ja mislim da mozes da apdejtas bez bojazni, ali opet nista nije sigurno.:brickwall:

lydiasr
20-06-2011, 23:03
Pa cekajte, zar nisu svi nasi telefoni sa mreza na isti nacin doneseni i prodati?


_________________
Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
21-06-2011, 00:00
Jesu ali nije prijavljena kradja ili gubljenje...

iMP
21-06-2011, 00:16
Sandi ti ne znas i nece da ti kaze onaj sto ti proda telefon.
Jeste vecina ali se ne zna koliko njih imao sam 3GS uradjen na tu foru.... ;) ima ovde dosta ljudi da ni svesni.

SrdjaNS
21-06-2011, 00:19
Moj drug je isto izgubio telefon i prijavio kradju, posle nekoliko dana je policija zaplenila fon i vratila ga drugu. Samo se ovde radi o inostranstvu. Taj telefon se ne javlja na mrezama u toj zemlji, pa je trenutno zasticen. Na srecu nemaju permision da za tako sitne stvari traze po inostranstvu, ali mozes imati problem ako se fon prijavi na neku Nemacku mrezu. Zato ne putuj ;)

Malo ovo moje nagine ka off-u ;)

lydiasr
21-06-2011, 00:32
Jesu ali nije prijavljena kradja ili gubljenje...

A kako su onda izbegli ugovornu obavezu za njih?


_________________
Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
21-06-2011, 00:36
Nikako. Dobili drugi i nastavili da placaju pretplatu. @iMP prvo sam i pomislio na foru kao auta i motore sto su skidali sa osiguranja da rade i tel. Uzmu ga u Nemackoj, recimo, prijave kradju u Madjarskoj a prodaju ga u Srbiji. I ovde ga nikad niko ne trazi... To nije losa kombinacija.

iMP
21-06-2011, 00:44
to rade i dan danas samo ljudi ne znaju, a ljudi kada kazu telefon star 1mesec bato on iphone 3gs 16gb nema vise u prodaji prodaju samo iphone3gs 8GB vec ko zna koliko meseci... To obican korisnik koji ne prati tu granu tehnologije i desavanja za te uredjaje ne moze da primeti. Isto ko na limundo prodaju se xbox360 Xenon prvi sto rroduju ko dobar dan a prodaju ih kao Jaspere i ljudi kupuju i zale se odmah a mi im rekli da ne uzimaju.
Znaci u nasoj drzavi je toga u izobilju :)

lydiasr
21-06-2011, 00:49
Sto znaci @Sandy da sam ja u pravu. Kako bi dobili drugi da nisu prijavili gubljenje ili kradju?


_________________
Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
21-06-2011, 00:53
Ne vidim zasto bi neko pokusao da izbegne ugovornu obavezu ako je placa 20e mesecno a uzeo 500+ eura za tel? Ima i ovce i novce u tom slucaju ako koristi tu mrezu jer su svi paketi puni minuta, sms i interneta.

lydiasr
21-06-2011, 00:58
Pricamo o prijavljivanju kradje.


_________________
Sent from my iPhone using Tapatalk

mallena
21-06-2011, 04:58
Hajde procitaj prvi post pa da se vratimo na temu...

miodrage
21-06-2011, 09:53
Evo da pojasnim neke stvari: kako mi je brat objasnio, Apple i njegov operater u Nemackoj (T-mobile) zele samo srecne i zadovoljne korisnike. On placa pretplatu od 40 jura mesecno, i za to ima pojma nemam koliko cega. iPhone je platio prosle godine kad je izasao 200 jura, koristio ga par meseci, i za novaka ga dao meni da ga koristim, a svom operateru je odavde prijavio da mu je nestao telefon, i sta treba da uradi da dobije nov? S obzirom da je njihov dugogodisnji korisnik, koji redovno izmiruje svoje racune, a ovo se jos nije desilo, oni su rekli da ce da dobije nov uredjaj, bez dodatnih troskova. Kraj price.
Ja imam nov uredjaj, i on ima nov uredjaj. Ja se razmisljam o update-u, ali sam previse oprezan (citaj mozda malo i uplasen) da uradim tako nesto.
Uglavnom, odluka je za sada da necu da radim nista, jer sa 4.3.3 naspram 4.2.1 ne dobijam skoro nista, vec cu da sacekam iOS5 pa cu da vidim sta cu i kako cu.

SrdjaNS
21-06-2011, 20:00
Covek odlucio, nista nismo naucili, tema moze pod lock :)

heavendiablo
23-06-2011, 22:54
Cekaj sledecu novu godinu :)