PDA

View Full Version : Recovery mode 3G



Anna78
16-06-2011, 21:52
Pozdrav svima. Pre svega da napomenem da sam potpuni duduk za Iphone i da sam ga u poslednja 3 dana 2 puta ubila. Prvo sam ga restore, pa su mi to namestili u prodavnici i otkljucali ga, a onda sam ga danas update-ovala jer mi niko nije rekao da to ne sme da se radi i sada je u recoveru modu. Probala sam da drzim 10s dugmice, ali naravno to ne radi. Da li neko moze da mi kaze sta moram sa njim da radim da bih ga dovela u pocetno stanje? (Moze biti da odgovor stoji na nekom od postova, ali kao sto rekoh, ja sam potpuni debil za iphonove :brickwall: i apsolutno mi nije jasno na kom jeziku vi ovde pisete...) Hvala najlepse.:wave:

zlatkokrunic
16-06-2011, 22:07
otidji na sajt
jailbreak-me.info
tu ukucaj iphone 3g softver 4.2.1 i baseban koji ti ponudi...platforma windows(ako je kod tebe windiws)....
on ce ti reci da taj iphone mozes da jailbreakujes sa sn0wbreeze - om...klikni na taj snowbrezze i skini ga...
onda idi na sajt www.iclarified.com/750
mislim da je tako...tamo skini softver 4.2.1 za 3g iphone
onda pokreni onaj snowbreeze sto si vec skinula i prati upustvo...
kada prodjes kroz snowbreeze na desktopu ce ti se pojaviti custom restore za 3g iphone...
pokreni itunes....drzi shift i klikni na restore..nadji na desktopu custom restore iphone 3g 421...i trebalo bi proci...
javljaj sta se desava....

Anna78
16-06-2011, 22:09
Zlatko, hvala ti na odgovoru. Reci mi samo da li mogu nesto zestoko da zeznem ako nesto ne krene kako valja? Prestravili su me sa tim restore od pre neki dan i sad se bojim i same reci restore...

zlatkokrunic
16-06-2011, 22:12
anna nista se ne brini ...ne mozes nista zabrljati.,,

na kraju kada upalis telefon odes na cydia-u i instsliraj ultrasn0w da bi ga otkljucala....

tu smo javljaj ako gdje zapne

Anna78
16-06-2011, 22:13
Ok, krecem, drzi mi palceve...:o)

EDIT

Dobro...dakle baseband 06.15 ili 05.15.04 ili unlocked(verujem da ovaj nije)...koji je? Pocrveneh od neznanja i sramote...

zlatkokrunic
16-06-2011, 22:22
uzmi ovaj 5.15
ne bitno je.,

edit:
pogledaj na youtube-u...how to enter dfu mode....ili ti vec imas iskustva sa ulaskom u dfu mode?
nije nista strasno samo ti treba malo prakse....

to ce ti trebati pred kraj snowbriza...to treba fino da odradis..
pa eto da budes pripremljena...

Anna78
16-06-2011, 22:46
Ok, ali pre nego sto tu stignem, prvo ovo...Pokrenula sam prvi program. Kaze: drag&drop or browse the IPSW file...gde da nadjem IPSW i gde da ga odvucem i ubacim?

EDIT

Odoh sad na Youtube, mozda i to tamo postoji...

zlatkokrunic
16-06-2011, 23:26
ides na browse...i ubacis onaj iphone1,2_4.2.1 restore sto si skinula sa sajta www.iclarified.com
i ides dalje....

Anna78
16-06-2011, 23:31
Evo trenutnog stanja stvari. Skinula sam zip za Restore ali i dalje ne mogu da nadjem ipsw file. Ukljucila sam search ali ga nigde nije nasao na kompu...ne znam gde da ga trazim...

NikolaSRB
16-06-2011, 23:39
Ako si napravila custom,i ako se nalazi recimo na Destop,udjes u Itunes,drzis shift i kliknes na restore. On ce ti ponuditi opciju da nadjes taj file. Ukoliko ga nigde nema,proveri da li si napravila custom po uputstvu koje si dobila na pocetku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlatkokrunic
16-06-2011, 23:39
kako zip fajl? jesi li ga skinula sa ovog sajta sto sam ti ja rekao...
tamo nije zipovan.,,kada ga skines obicno ode u DOWNLOADS....

dado
17-06-2011, 07:49
Ana taj .zip samo preimenuj u .ipsw.
Pošto si update-ovala fw na 4.2.1 samim tim si podigla i baseband i zaključala tel. Jedino rješenje je da mu instaliraš 06.15. bb i onda da ga otključaš sa ultrasn0w.

Anna78
17-06-2011, 12:15
Ok, sad krecem ponovo....wish me luck :o)

Uspelo ubacivanje .ispwa u snowbreeze...

Samo bih da vam se zahvalim da pomoci. Na kraju sam ga odnela u servis i u medjuvremenu eliminisala itunes iz kompijutera...sto je sigurno sigurno...valjda. Sve najbolje i hvala najlepse!