PDA

View Full Version : Aktivacija facetime?



applemaniac
05-09-2010, 13:12
Ljudi imam problem, znam da vec postoji tema, ali sam otvorio novu, jer sam po internetu video da se to svima desava.Naime, imam iPhone 4, kupljen u USA, znaci nije sim-free, i kada mi je stigao radio je facetime, u USA je bio aktiviran AT&T karticom.Medjutim, uradio sam restore pre nekoliko dana, imao sam sacuvan SHSH, uradio restore na 4.0.1, sve radi super, ali je problem facetime, WAITING FOR ACTIVATION.Menjao sam kartice svih operatera, stavljao u settings-phone-numer i sa +381, i bez toga,resetovao network settings 20 puta, instalirao MiTime, ali nikako nece da posalje tu aktivacionu poruku za aktiviranje facetime,u MiTime mi pise NO FT SMS SEND.Ne znam u cemu je problem, mozda zato sto sam aktivirao iPhone onom karticom iz iShopa, onom univerzalnom,ali nikako nece???MOLIM POMOC!!!

djalf
05-09-2010, 13:28
Moze da bude do toga, zato i treba uzimati samo simfree ;)

izo
05-09-2010, 13:58
Moze da bude do toga, zato i treba uzimati samo simfree ;)

Mnogo si mu pomogao!! Imam isti problem, sve sam pokusao ali nista nece i nece. Doduse meni posalje sms, prije slanja izbaci poruku "Your carrier may charge for SMS massages used to activate vieo calling" Sto ce reci naplatit ce vam vas provajder sms uslugu, ok poruka prodje al nazalost odgovora nema osim Waiting for activation. Da i jos jedna sitnica MMS nisam uspio da pokrenem, mislim cak da ima neke veze sa FT, koliko sam uspio da vidim po nekim drugim forumima.

djalf
05-09-2010, 14:52
Pa ti pomogni vise kad imas telefon, meni moj nije jos stigao. Svi koji imaju Simfree nemaju ovaj problem, jedino sto ne moze sa Vip mreze.

Zeusplus
05-09-2010, 18:08
Ista stvar je i kod mene 4.01 ocito je problem sa telefonima koji nisu sim free.

applemaniac
05-09-2010, 18:19
Ma nije stvar u tome sto nije simfree, jer mi je facetime radio, sve dok nisam uradio restore, sad, sumnjam da je do aktivacije samog telefona, jer kad sam ga kupio bio je aktiviran originalnom at&t karticom, i facetime je radio, ali kada sam uradio restore, ja sam ga aktivirao onom univerzalnom iz ishopa,i instalirao onaj hacktivation patch,i od tada nikako nece, radio sam restore posle toga 10 puta i opet nista.

@djalf: drugar je sinoc dobio simfree iz svajcarske, i kod njega isti problem, samo sto u njegovom slucaju posalje aktivacionu poruku,znaci dobije poruku " "Your carrier may charge...", ali nakon toga mu i dalje stoji Waiting for activation.

djalf
05-09-2010, 18:23
Lepo kazem. Da li moze neko od ovih koji imaju Simfree da potvrde da nemaju ili imaju problema?

Dexy
05-09-2010, 18:27
Meni pise " Vaš telefonski broj ce se podjeliti s osobama s kojima uspostavite FaceTime poziv"

shomi22
05-09-2010, 23:04
Ja nemam nikakav problem sa simfree telefonom - Telenor kartica. Od samog starta radi kako treba, a već sam radio restor par puta i sve šljaka OK.

boko
06-09-2010, 03:07
Meni pise " Vaš telefonski broj ce se podjeliti s osobama s kojima uspostavite FaceTime poziv"


isto i meni ispisuje,doduse nisam jos probao da li radi.
radio sam restore,fw je sada 4.0.1 isto sa att mreze,ali aktiviran sa njihovom karticom.ako ti sta znaci nije problem da probamo da ga aktiviramo tako.

mms nece :(

Zeusplus
06-09-2010, 12:24
mms nece :(
Sto se tice mmsa meni isto nije hteo dok nisam izbrisao sbseting, posle toga je proradio a onda mozes opet instalirati sb i sve radi.

boko
06-09-2010, 14:32
to je to,sada radi mms :)

applemaniac
06-09-2010, 21:06
Resen je problem, i to ovako:

1.ip4 se mora aktivirati originalnom karticom (u mom slucaju AT&T)
2. jailbreak i unlock
3. doda se u cydiji repo http://cydia.pushfix.info i sa tog sourca se instalira CARIER RESET FIX
4. ukljucite i iskljucite facetime i sacekate nekoliko minuta, ugasite i upalite telefon i to je to

woffer
06-09-2010, 21:10
Ja nigdi na ip4 nisan nasa opciju za ukkjucit il iskljucit FT! Jer to se pokaze nakon prvog FT poziva il kako?
Tnx

priest77
06-09-2010, 22:26
Settings - Phone - Face Time On/Off

@applemaniac
Hvala na uputsvu, sada se i kod mene aktivirao.

woffer
06-09-2010, 23:56
E ja uopce neman to opciju tu u settings/phone!

Jel se ta opcija pojavi nakon prvoga poziva ili?

bkns
07-09-2010, 00:01
ja imam tu opciju od kako sam raspakovao telefon, nista nije trebalo aktivirati...

woffer
07-09-2010, 00:06
Hmmm... Cudno... Izgleda da cu morat restore, al pricekat cu onda 4.1

priest77
07-09-2010, 00:06
Ne znam, kod mene je bila tu, samo sto nije bilo aktivirano.
Kako to izgleda kod tebe?

woffer
07-09-2010, 00:14
sve isto samo neman tu opciju za FT da ga mogu on/off

Gizmo967
11-09-2010, 12:47
Ja imam isti problem sa aktivacijom.

SIM Free kupljen u UK 2.9. u Apple Storeu. Kad uradim ON za FT, upozori me "Your carrier may charge bla bla" i Waiting for activation. Usput mi naplati SMS poruku ali i nakon restarta FT nije aktiviran.

Nisam radio jailbreak tako da samo official rjesenja pomazu :) Btw 4.0.1

Unaprijed hvala :)

EDIT: Nakon restarta, odmah opet dobijem popup sa "Your carrier..." i opet mi posalje poruku koju i naplati :)

priest77
11-09-2010, 13:20
Ako je poslao poruku onda uskoro ce ti aktivirati, za par minuta
Samo mi nije jasno zasto ne uradis JB ako vec imas 4.0.1 jer ako ti ne aktivira FT, moraces da uradis onaj reset sto je preporucio applemaniac na prosloj stranici.

Gizmo967
11-09-2010, 13:26
Opet nista, cekao 40min, uradih restart i opet mi nudi SMS poruku da posalje nakon paljenja..

A JB jos nisam uradio jer imam sve aplikacije kupljene koje koristim (osim iGO) a nisam koristio 3rd party aplikacije preko cydie. Prije sam bio primoran na jb zbog ulocka na 3G i 3GS a sad prvi put uzivam u simfree :) Zato se cuvam na 4.0.1 ako se odlucim na jb :)

priest77
11-09-2010, 14:20
Ne znam sta da ti kazem, da nije nesto do operatera koji koristis, bilo je price da ovde su ljudi imali problema sa VIP-om, ali ne znam kakvih jer nije me zanimalo posto imam :mts mrezu.

Ja bez JB se ne bi odlucio za iPhone, a bar na 4.0.1 trebas samo prstom preko ekrana da uradis "slide to jailbreak" i gotovo, ne razumem zbog cega se plasis da iskorstis sve mogucnosti telefona?

iMorris
11-09-2010, 14:41
Vip ne podrzava FaceTime :(

priest77
11-09-2010, 15:04
Sa iOS 4.1 nece vise biti potrebno da zoves nekoga na broj telefona vec imas mogucnost da koristis e-mail adresu, pretpostavljam da ce onda tako raditi jer nemas vise nikakve veze sa operaterom.

Dexy
11-09-2010, 15:49
Ja ne razumijem ove koji nece stavit JB a mogu ...svasta ....pa ja nikad nebi uzeo i4 da nema JB za njega

boko
11-09-2010, 22:57
Vip ne podrzava FaceTime :(

meni radi na VIP-u,ne znam kako al radi :)

iMP
15-09-2010, 14:03
ljudi ima problema sa certifikatom za facetime, inace svim operaterima to radi.
Ako vam iphone 4 zeza facetime uradite hard reset.
Ja imam IPhone 4 sa AT&T, ultrasn0w zeza jebe kevu zbog tog sertifikata pa cepa, provalio sam posle hard restart treba uraditi ultrasn0w instalaciju bez kartice i restartovati posle toga (preporuka moja) onda kada umetnes karticuon ce odmah pitati za FT ti OK skinuo mi je oko 28 dinara ali vise puta sam pokusavao i uspeo sam da aktiviram sada mi fali neko da iz testiram.
Slobodno PM za test facetime-a ako neko hoce da pomogne za testiranje.
Inace moj post paid broj tj karticu sam isekao i unistio bzvz jer ona ima veci chip nego ove nove sto se sada prodaju :) sve za FT i IP4.
MOGUCE JE AKTIVIRATI NA SVIM MREZAMA TO JE INTERNACIONALNI AUTOMAT KOJI AKTIVIRA FACETIME.
Na kraju pise: Your phone number will be shared with people you cale with FaceTime.

izo
15-09-2010, 16:23
Koliko je trebalo vremena od momenta kad je poslao sms do prihvatanja aktivacije?

priest77
15-09-2010, 16:35
@izo
meni je proslo za 5 minuta, samo sam odradio restart i to je to.
Daj mi tvoj broj na PM da probamo facetime kada ti se aktivira (ako hoces), ni ja ga do sada nisam probao.

izo
15-09-2010, 16:45
Rado ako se aktivira, nema sta nisam pokusao, al nece i nece i dalje stoji waiting for activation

priest77
15-09-2010, 16:49
jesi li probao onaj reset sto je na prvoj stranici opisao @@applemaniac?
Da li imas JB uradjen?

izo
15-09-2010, 17:02
Reset pokusao i nema sta sve nisam, JB uradjen, ip4 nije sim free, odradjen ultrasn0w na 4.0.1 u sustini sve radi osim FT i mms nisam uspio pokrenuti

priest77
15-09-2010, 17:12
Ni moj nije sim free (ATT USA) ali posle JB i unlock-a FT aktivirao se najnormalonije. Tek nakon sto sam jednom uradio restore isto na 4.0.1 kao i ranije, nije vise hteo da se aktivira, ali to sam resio sa onim resetom. Sve je proradilo posle iz prve.

izo
15-09-2010, 17:26
Pokusat cu jos, pa ako prodje cujemo se na FT :-)

iMP
15-09-2010, 17:46
to je neki problem sa Fw verovatno zato i zajebava, restart treba da se odradi jer stoji w8 for activation...
ja sam posle 3 minuta restartovvao telefon.

djosavl
15-09-2010, 19:55
E ajde ko hoce da oprobamo facetime, neka mi pusti broj na PM!
Kod mene je valjda aktiviran ali nisam imao prilike da se oprobam...

shusha
15-09-2010, 21:06
Ovo je po meni za sada najbolja funkcija na iP4! Trenutno sam odvojen od porodice i maksimalno je koristim, prvo sto su pozivi besplatni,a i nekako sve je drugacije kad se vidi i slika pored zvuka!

bkns
16-09-2010, 19:15
ja upravo sad poslao sms i aktiviralo mi se posle 10 sekundi. Sada mi pise "Your phone number will be shared with people you call with FaceTime".

kontam da je sad aktivirano :)

stefaneli
16-09-2010, 20:58
Meni FT slajaka od kako sam uzeo telefon, ali i dalje ne znam o kakvim aktivacionim porukama se ovde prica... ??? :D Nikada nisam poslao tako neku porukau, a FT radi od samog pocetka... Koj sam ja srecnik... :D

priest77
16-09-2010, 21:23
telefon salje sam bez da te pita, i ako nemas delivery report neces ni primetiti da je poslao.
Salje na neki +44..... broj.

Meni ne radi kako treba, uradio sam reset all settings i nestao mi je skroz FT.
Citao sam po netu da je problem sto sam vratio podesavanja na iP4 sa starog 3G

boriskooo
16-09-2010, 21:35
Meni nestali ft i mms. ima fix u cydiji, samo isntaliras, respringujes i oba se vrate. odlicno radi.

facetime je genijalan.

iMP
16-09-2010, 22:27
Ljudi ja sam morao da menjam Telefonovu aktivaciju (lockdown folder sa fajloovima patchovanim) jer je zezao ponekad posle restarta kao invalid sim... i pazite aktivacija facetime ostaje i kada vadis i vracas i restartujes telefon pod uslovom da se sve to radi sa jednom istom karticom karticom.

shusha
17-09-2010, 01:51
Jel moze nekako da se natera Face Time da radi preko 3g? Pretpostavljam da bi mozda moglo da se proba sa My3g iz Cydiae ali posto sam na 4.1 dok ne izadje JB od toga nema nista!
Poz

boriskooo
17-09-2010, 02:27
moze, ali ti treba jb.

woffer
17-09-2010, 21:15
Evo meni radi ovaj fix sa cydia! Prova FT i sve super!

priest77
18-09-2010, 01:28
O kom fix-u govorite. Ja sam uradio reset all settings i nestao mi je skroz taj toggle, uspeo sa nekako da ga vratim ali nisam vise uspeo da ga aktiviram, uradio sam i restore ponovo na 4.0.1 i nista.
Na kraju ja sam korisio MiTime, platio sam ga 8$ i sada mi radi FT, vratio je i toggle i aktivirao mi je FT. LINK (http://theiphonenerd.com/iphone-4/fix-activate-facetime-on-unlocked-iphone-4-on-unofficial-carriers-like-t-mobile-using-mitime), LINK2 (http://mitime.info/)

Interesantno je da ni sa ovim MiTime nije odmah proradio nego tek nakon treceg ili cetvrtog pokusaja je proradio poziv.
Mislim da je bio problem u tome sto u settings about u Network mi je stojao YUMTS, ali u Carrier je bio i dalje ATT. Sada u Carrier stoji Carrier 7.0. sta pise kod vas?

boriskooo
18-09-2010, 02:40
Znas kako, meni je bilo "waiting for activation" pa sam instalirao nesto iz cydije ili updateovao i onda je nestala ft opcija (zajedno sa mms ikonicom u porukama).

I onda sam instalirao taj fix i sve se vratilo posle respringa, facetime je takodje odma proradio.

priest77
18-09-2010, 03:25
kako se zove taj fix?

woffer
18-09-2010, 03:41
Ja san skinio "MMS and FaceTime fix"

Prije njega uopce u settingsu di je phone nisan ima opciju Facetime, nakon sta san instalira fix, samo san reboot iphone i pojavija mi se u settingsu i samo s ga stavio na ON i sad lipo pise da ce mi se broj podjelit sa svima skim uspostavin poziv i prova san i sve super radi!

priest77
18-09-2010, 10:13
Na kom repo si skinuo "MMS and FaceTime fix"?

boriskooo
18-09-2010, 14:01
http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia/

iphodelivery je package.

mislim da moze i sa .com umesto .fr

priest77
18-09-2010, 14:28
To imam instalirano odavno i nije pomoglo.

boriskooo
18-09-2010, 14:36
Steta. Koji je problem? Sta nemas/ne radi?

priest77
18-09-2010, 14:54
Objasnio sam gore kako sam resio problem, ali zanima me ovaj "MMS and FaceTime fix", bas da vidim o cemu se radi, ako mi zatreba ponovo.
Ne mogu ga naci u Cydiji.

woffer
18-09-2010, 15:13
Source za "MMS and FaceTime fix"

http://www.theiphonespotrepo.net/apt/

Akilone963
22-10-2010, 18:12
Ljudi, meni pise da mi je ft aktiviran kad udjem u settings, ali ne mogu da pozovem telefon preko Mac-a pise da softver treba da se updateuje. Nemam pojma da li se misli na mac ili ios softver za facetime. Da li se problem moze resiti?

woffer
22-10-2010, 18:22
onda ti treba 4.1 na iphonu, jer 4.1 na iphonu ti isto triba kako bi ostavario FT call sa ipod touch 4

zexx0r
22-10-2010, 18:24
Ko hoće da fejstajma, da testiram ovo čudo? :D

djipi72
22-10-2010, 20:32
hocu ja a kako:)?

djipi72
22-10-2010, 20:35
Source za "MMS and FaceTime fix"

http://www.theiphonespotrepo.net/apt/


kako da resim problem sa mmsom???:((

predator_dv
23-10-2010, 02:38
Sve ovo prije navedeno isprobano i kod mene nista ne pali ???
restor uradio aktivirao sa orginal karticom probao i gore pomenute mms i face tim fix, carier reset NISTA?? nekoliko poruka poslato na neki +44 xxxxxxx naplati mi te poslate poruke, ali i dalje pise waiting activation...
izludi me ovo??!!

zexx0r
23-10-2010, 03:15
Prvo aktivacija Facetimea, pa onda jailbreak.
Jesi to uradio??

predator_dv
23-10-2010, 03:23
Ne, kako da aktiviram face time, sa isteklom karticom at&t ?? Ali probam, pa javim..
Sutra znaci ponovo restore

priest77
23-10-2010, 10:39
Ja sam na 4.1 ovako aktivirao (drugacije ne verujem da moze) :



1. Restore to official firmware & activate via iTunes with valid SIM (can be inactive/expired). This will bring your phone out of emergency mode AND give you legitimate certificates.

!! Don't put in your correct SIM yet !!

2. Jailbreak using Spirit, Limera1n, or Green Poison.

3. Install ultrasn0w if necessary.

4. Put in the SIM you want to use. ONLY IF you get "Different SIM detected", do you then need to replace the original SIM and then install the hacktivation patch if available (not available for 4.1 yet). This prevents "Different SIM detected".

5. Set your data APN and other cellular settings if needed. If you can't set your APN, eject the SIM at the SpringBoard and put it back in. If you still don't have the Cellular Data Network tab, eject the SIM, reboot the phone until it gets to the SpringBoard and then put your correct SIM back in.




NEVER install Push Doctor or Pushfix 2.0 on a legitimately activated phone. If your push is broke, it is not because of your certificates. Try checking your cellular data connection/settings.

I na kraju nakon sto si podesio APN samo aktiviras FaceTime sa nasom karticom, bitno je da onu prvu aktivaciju odradis sa ATT karticom ako ti je telefon sa ATT mreze, a nasu sim karticu ubacujes kada ti pise tamo u cetvrtom koraku, znaci nakon JB i ultrasn0w.
I nakon sto poslaje poruke za aktivaciju, trebas samo da restartujes telefon.

izo
23-10-2010, 14:21
@ Djipi72 - Ja sam imao problem sa mms-om, kako god da ubacim postavke nece i nece!! I nasao sam jednostavno rjesenje nakon cega mi mms funkcionise perfektno, na slijedeci nacin:

U cydiu ubaci slijedeci repo: http://beta.leimobile.com/repo/
sa njega instaliraj T-mobile 4.0 MMS Fix
izadji iz Cydie bez respringa i resta - Udji u Setting -General - Network - Cellular Data Network i izbrisi parametre koje je fix automatski napravio za T-mobile i ubaci svoje parametre i onda reset!!!



A sto se ti FT kod mene to nazalost ne radi, ma sta god da sam pokusao - posalje aktivacioni sms, samo stoji waiting for activation i ni makac dalje. Iphone 4 simfree na 4.1??????

valdy
23-10-2010, 17:01
prilikom svake aktivacije ft,operater vam skine 10-15 dinara.Neverovatno.Ja sam svoj ft ugasio,jer sam se bojao da će mi skidati pare,pa sam danas ponovo upalio da bih probao vezu sa mac-om i opet mi je skinuo pare...glupost.

djipi72
23-10-2010, 19:06
@ Djipi72 - Ja sam imao problem sa mms-om, kako god da ubacim postavke nece i nece!! I nasao sam jednostavno rjesenje nakon cega mi mms funkcionise perfektno, na slijedeci nacin:

U cydiu ubaci slijedeci repo: http://beta.leimobile.com/repo/
sa njega instaliraj T-mobile 4.0 MMS Fix
izadji iz Cydie bez respringa i resta - Udji u Setting -General - Network - Cellular Data Network i izbrisi parametre koje je fix automatski napravio za T-mobile i ubaci svoje parametre i onda reset!!!



A sto se ti FT kod mene to nazalost ne radi, ma sta god da sam pokusao - posalje aktivacioni sms, samo stoji waiting for activation i ni makac dalje. Iphone 4 simfree na 4.1??????


i nije radilo,pa sam izbrisao t-mobile fix i sada RADIIIII:))))

woffer
23-10-2010, 19:18
prilikom svake aktivacije ft,operater vam skine 10-15 dinara.Neverovatno.Ja sam svoj ft ugasio,jer sam se bojao da će mi skidati pare,pa sam danas ponovo upalio da bih probao vezu sa mac-om i opet mi je skinuo pare...glupost.

Pa da, skine ti samo kod aktivacije! A aktivacija ti je potrebna samo jedanput!

djipi72
23-10-2010, 19:29
p.s 3g mora biti ukljucen!!!

valdy
23-10-2010, 19:33
da,al ja sam samo uradio off ft-a u podešavanjima i sad kad sam vratio na on,opet mi je skinuto 12 dinara.

predator_dv
23-10-2010, 19:49
nece pa nece ne kontam u cemu grijesim.. ode mi sav kredit.. 5 restor radim

probat cu jos uraditi jb sa Greenp0ison pa da vidim..:brickwall: (http://ihackmyi.com/forum/index.php?topic=2761.0)


koliko dugo treba da se aktivira tel. sa inaktivnom karticom at&t
jer meni dugo dugo stoji ovo

http://img155.imageshack.us/img155/3936/waitingforactivationiph.jpg

priest77
24-10-2010, 00:16
To ce ti stojati dok ne ubacis nasu aktivnu karticu. Ja sam JB uradio sa greenpoison

woffer
24-10-2010, 03:31
kod aktivacije on salje apple serveru tvoj broj da ga uvrsti u facetime server, kako ce posalt tvoj broj kad nisi stavio svoju karticu

antun
24-10-2010, 20:27
Jedini nacin da se aktivira Facetime je da se uradi restore pa onda da se aktivira FT pa tek onda JB!
Posle toga da se nikako ne iskljucuje FT i da se ne vadi i ubacuje druga sim kartica inace mora sve iz pocetka,to je moje iskustvo na iP4(4.1 sim-free),ako neko ima drugo resenje neka ga podeli sa nama!!!

boko
25-10-2010, 00:33
meni je i4 sa mreze,jednom sam aktivirao FT tako sto sam ubacio O2 uk karticu,nakon toga nisam gasio FT i radi.

polut
25-10-2010, 10:04
ja imam simfree telefon, ako se desi da u nekim cackanjima izgasim facetime, prilikom svakog ukljucivanja mi salje onaj sms za aktivaciju i naravno naplaćuje :)

dva puta sam platio za aktivaciju a opciju nisam jos ni jednom probao, jer nemam nikoga od prijatelja koji imaju iPhone 4 ili mac racunar sa instaliranim Facetime.:'(

pedja!
28-10-2010, 15:31
Moj drug ima iP4 iz Nemacke, nije sim free i ima problem oko FT. Kada ga je kupio imao je opciju FT on, of u setingsu i nije mogao uopste da aktivira FT. Sada mu se izgubilo on, of u setingsu i nema pojma kako da ga aktivira. Da li moze nego da pomogne kako da mu ovo resim?

polut
28-10-2010, 19:07
Jel u medjuvremenu radio restore fw na 4.1 i jailbreak sa limera1n?

djalf
28-10-2010, 19:59
Evo novog resenja.
Dodajte repo:

http://apps.iphoneislam.comDeb fajl:

http://www.multiupload.com/7Y02S7D4QIInstalirajte FaceTime Hacktivator
Restartujte telefon i ukljucite Facetime u opcijama.
http://www.redmondpie.com/wp-content/uploads/2010/10/FaceTime-on-iPhone-4-1.jpg
http://www.redmondpie.com/wp-content/uploads/2010/10/FaceTime-on-iPhone-4-1.jpg

woffer
28-10-2010, 20:07
evo ja vec odavno preveo http://www.isrbija.net/showthread.php?t=13148

pedja!
29-10-2010, 00:43
Jel u medjuvremenu radio restore fw na 4.1 i jailbreak sa limera1n?

Nije radio restore na 4.1, od samog starta mu je 4.0
Danas sam mu instalirao Mi Time i opcija u setingsu za FT mu se vratila, sada ima on-of u setingsu, medjutim i dalje nece da mu posalje onaj sms na +44.... kako bi se FT aktivirao, kada se ukljuci sada na on pise stalno waiting for acivation.
Kako bi moglo ovo da mu se resi?

studioton
29-10-2010, 01:24
Mnogi od nas su imali taj problem, i za sve je jedino resenje bilo restore, pa aktivacija FT pa tek onda Jailbreak .. To je problem, sto posle JB FT nece da se aktivira, salje se poruka na +44.. ali nikako da ga stavi na ON vec samo waiting..

pedja!
29-10-2010, 02:41
Mislis da ce definitivno morati restore? U tom slucaju ce opet imati problem jer mora nabaviti originalnu karticu u njegovom slucaju t-mobile DE da bi aktivirao FT pre JB. Da li sam u pravu?

studioton
29-10-2010, 03:08
Pa da, Restore je jedino resenje da proradi ... Ovako ces samo uzaludno pokusavati i svaki pokusaj ce te kostati 15din koliko kosta slanje sms poruke na taj +44 broj

pedja!
29-10-2010, 04:05
Onda restore nema druge. Jel bese onda mora da se aktivira originalnom karticom pre JB da bi mu posle radio FT?

zexx0r
29-10-2010, 12:13
Tako je, originalnom :)

izo
29-10-2010, 15:01
Ma meni ovo definitivno ne radi, pokusao bez JB, pa sa JB, sa ovim silnim FT fix iz cydie???? Nisam vise pametan sta da uradim?? I4 simfree! Ima li neko jos neki prijedlog? Razmisljam da mozda treba aktivirati fon sa nekom Swiss karticom posto je fon iz Svice - al opet ne vidim logiku posto je simfree. Da jos jedna mozda bitna sitnica sms aktivacionu poruku salje na neki broj +1(614) 835-7357 - Uklucio sam iphonedelivery i vrati mi poruku kao "Message submittet on - pa datum i vrijeme i jos pise: STATUS=100"" Nekontam sta mu to znaci?!

zelic
30-10-2010, 09:43
Meni facetime stoji on ali ne znam da li radi.Imam 4.01 i telefon nije simfree.Neka me neko kontaktira na pm da isprobam ft.

mkoscica
02-11-2010, 21:34
pozdrav...
sve sam uradio kako si rekao-posle restora nisam imao nista i kad instaliram sa push.info carier reset fix dobio sam i facetime i mms ali nece da se aktivira!!
ukljucim ga i nista se ne desava vec 2 sata samo stoji-waiting fo activation
ima li nade za mene?

iSpirit
04-11-2010, 20:34
Nece da mi verifikuje facetime mail za iPod Touch...hm...sta mislite u cemu je prob?

iMP
04-11-2010, 22:11
ja sam na iP4 aktivirao iz 4 puta znam da sam gasio palio restartova ...
telefon je bio aktiviran i radio na At&T i jailbreakme.com za JB, posle stoga sam ja ubacio unlock i nasu 065 karticu, prvo nije htelo nije nije cackao sam lockdown fajlove ubacivao druge, vratio original i na kraju stojalo witing for activation na kraju ja sam ga restartovao i to se promenilo i Facetime se aktivirao.
I sada mi pise kada ubacim drugu karticu error sim tako nesto ali kada ga restartujem radi bez problema mreza.
Facetime je ocigledno problem, mislim da cak nema ni veze da li je sim free ili ne, moze da se aktivira preko oficijalnog servera.

djipi72
04-11-2010, 22:31
hoce li neko samnom da proba face time neka mi posalje br na private

valdy
04-11-2010, 23:18
ako imaš mac os,možeš i sam da probaš :)

djipi72
05-11-2010, 08:59
Pa nemam :)

BorisMarkus
11-11-2010, 17:09
meni nestao FaceTime iz opcija kada sam instalitao carrier fix...sta da radim?

uhh sorry rijesio sam...jel mogu sam sebi hvala da lupim? :-))

bigas13
11-11-2010, 17:24
kako si resio?

BorisMarkus
11-11-2010, 17:56
kada sam instalirao carrier fix izvadio sam karticu, kada sam je ponovo ubacio, vratila se facetime opcija

antun
13-11-2010, 21:01
Konacno sam uspeo da aktiviram FT,posle isprobavanja svih mogucih napisanih solucija osim ponovnog restora je to sto mu smeta MobileLog 4.0,cim sam ga deinstalirao i uradio network settings reset,aktivirao se posle nekih 10 min...
Najzanimljivije je sto sam MobileLog kupio jer nije bilo krekovane verzije za ios4 do danas i cim su je krekovali ljudi se poceli zaliti da im ne radi FT..
Nadam se da sam nekom pomogao;)

iMorris
13-11-2010, 21:26
Da li je uspeo neko ko ima Vip da aktivira FT na iPhone-u ili bez sim kartice. Video sam na netu da ima neka resenja...

okano954
17-11-2010, 09:58
sta da radim kod mene ovo ne radi na 3gs-simfre , stalno imam poruku , cekanje aktivacije ,

djalf
19-11-2010, 16:55
Da li je uspeo neko ko ima Vip da aktivira FT na iPhone-u ili bez sim kartice. Video sam na netu da ima neka resenja...
Evo ja danas probao po prvi put, radi sa VIP-a bez problema. Aktivacija odradjena sa VIP karticom, JB kasnije sa Limera1n, sve ok. Probao VIP na Telenor FT i sve sljaka extra.

.stefan
19-11-2010, 17:28
a recite mi jel se treba nesto dodatno instalirati ako hocu da koristim FT preko 3G-a?jel probao to neko?

shusha
19-11-2010, 18:45
Ja sam instalirao FaceTime break iz cydie i radi provereno!

poz

iMorris
19-11-2010, 19:28
Ja sam aktivirao pre JB, posle mi trazio opet aktivaciju posle i radi :)

Sto se tice 3G-a.
Meni nije radio FaceTime break ali zato mi radi 3G Unrestristor, Source iHacksRepo

.stefan
19-11-2010, 19:56
shusha,mogli bi ti i ja neki dan da isprobamo ovaj FT da vidim dal meni to radi ok?:)

shusha
19-11-2010, 22:56
Vazi, mozemo kad hoces, samo da nisam na poslu!


Sent from my iPhone using Tapatalk

djalf
20-11-2010, 02:02
Mozes i kod mene Stefane, samo ostavi broj na PM ;)

cabarakandi
08-02-2011, 08:50
posle uradjenog restore-a na iphpne 4 4.2.1 sim free non stop mi u face time-u stoji poruka waiting for activation evo vec 10 sati. nisam uradio jailbreak posto kazu da treba prvo da se aktivira facetime !!!

woya90
08-02-2011, 08:56
@cabarakandi..brate batali FT...imas skype pa moze se gledas do sutra ;))) poente neke posebne nema taj FT ... zato postoji skype..
po meni cista glupost!

kap45
08-02-2011, 09:30
a zasto su meni isti kontakti na skajpu na kompu online ,a na skajpu na iphonu offline?

cabarakandi
08-02-2011, 09:43
@cabarakandi..brate batali FT...imas skype pa moze se gledas do sutra ;))) poente neke posebne nema taj FT ... zato postoji skype..
po meni cista glupost!

znam i ja to koristim ali... cista instalacija i posle toga nece, ipak je tel skup da bi mu oprastali dosta stvari!

woya90
08-02-2011, 16:54
skup jeste... ali opet taj FT je izmisljen cisto radi fore ;)))
i SKYPE je taj koji mu je oprostio i zato postoji ;)

priest77
08-02-2011, 18:50
znam i ja to koristim ali... cista instalacija i posle toga nece, ipak je tel skup da bi mu oprastali dosta stvari!
Da li si uradio restart telefona?
Ja sam ga aktivirao posle JB-a sa originalnom kraticom posto je moj skinut sa mreze, i prikazuje mi da je aktivan, ne prikazuje vise waiting. Mislim da GP ne dira vise te aktivacije zato ni ne radi hacktivaciju.

P.S. Ima li neki dobrovoljac na PM da probamo kako radi, jer vidim da u changelog za 4.2.1 kazu da su malo poboljsali i FT?

ic3man
11-02-2011, 23:32
Ja imam simfree i4 iz UK , sinoc sam digao svez 4.2.1 i pokusao da aktiviram Facetime.. nema sanse :) , danas sam proveo 35 minuta na telefonu sa Apple-om u UK i lik mi je rekao da sam probao sva resenja koja oni mogu da smisle :D Mozda je do mreze moje?
Da li je iko imao iskustva sa M:Tel bosanskim :)

valdy
11-02-2011, 23:47
moje parče je takođe iz uk,sf,421 i ft radi kao sat :)

Jednostavno sam samo stavio on,skinuo mi neke pare i usluga je aktivirana. ;)

U pitanju je vip srbija.

ic3man
12-02-2011, 00:44
Onda mora da je do moje mreze :)
Znaci citav racun sam srezao pokusavajuci ..

Pokusaji :
Sa wifi bez 3g mreze
Sa wifi sa 3g mrezom
samo sa 3g mrezom
bez icega xD
10 restarta
2 restora
X fixeva iz cydia

Sutra fino u m:tel da im pozdravim familiju :D

maaxiimus06
12-02-2011, 00:49
ljudi,ja sam posle aktivacije FT jos nekoliko puta dobijao poruku da treba da posaljam aktivacioni SMS...
nisam to uradio jer nema potrebe kad se jednom odradi a u tel i dalje isti isstem i nista nije menjano...
da li je jos neko dobijao slicnu poruku...???

ialexandar
12-02-2011, 06:16
ljudi,ja sam posle aktivacije FT jos nekoliko puta dobijao poruku da treba da posaljam aktivacioni SMS...
nisam to uradio jer nema potrebe kad se jednom odradi a u tel i dalje isti isstem i nista nije menjano...
da li je jos neko dobijao slicnu poruku...???

jesam, i odradio sam restart i sve sljaka ok;)

izo
12-02-2011, 14:51
Ic3man - Nemoj ni pokusaviti da aktiviras FT dzaba trosis novac na poslani sms, izgleda da to u BiH ne radi, pokusao sam sa sve tri mreze i na mali milion nacina ali nista!!! I nisam jos nikoga upoznao kome je to u BiH poslo za rokom :-(

iSpark
17-03-2011, 12:54
Evo i mog iskustva posle uspesne aktivacije FT na Telenoru. iPhone 4, 4.01, 01.59.00 iz Amerike sa AT&T mreze. Uradjen unlock i jailbreak, telenor kartica radi ali u General/About stoji carrier AT&T.
Pokusana aktivacija ali stoji waiting for activation ili se posle restarta pojavi your number will be... ali nema FT ikonice u kontaktima ili prilikom poziva nekog broja. Skinut delivery report i carrier reset fix preko Cydia.
Posle instalacije carrier reset fix-a u General/About stoji Carrier 7.0. U My number stavim ispred broja +381 ukljucim FT on. Izbaci obavestenje da ce kostati slanje poruke i posle par sekundi Delivery Report izbaci da je poruka poslata na +447786205094.
Sa racuna skinuto 18 din ali u Settings/Phone i dalje stoji waiting for activation. Iskljucim i ponovo ukljucim telefon i FaceTime se pojavljuje u svim kontaktima kao i kada zovem bilo koga umesto ikonice za Hold sada stoji FT.
U Settings/Phone ispravno stoji Your phone number will be shared...
Mozda nekome pomogne.

$ale
17-03-2011, 18:39
Posle mnogo zezanja proradilo zahvaljujuci tebi. Sve isto kao i kod tebe samo sto je moj 4.0.2. u pitanju takodje Telenor. Pozdrav i hvala!

Saka
09-04-2011, 19:54
Sve sam probao ali neće da mi aktivira FT. Samo stoji Waiting for activation i ništa. SIM-free, BH Telecom.

Byakuya
09-04-2011, 19:56
Kako su uradio JB? Predlog je sledeci uradi restore sa oficajlnim fw i aktivaciju i tek nakon toga uradi JB sa redsnow...provereno ce raditi...

Saka
09-04-2011, 20:03
JB sa Greenpoison-om (4.2.1). Nisam se sjetio da prvo odradim FT aktivaciju ali zar JB ima veze?

iSpirit
10-04-2011, 21:20
Zasto nemam facetime ? iPhone 4 4.3.1

Byakuya
10-04-2011, 21:32
Isto sto sam napisao 3 posta iznad...ali mala izmena...uradi restore sa TU da bi sacuvao svoj BB ili napravi custom ali bez aktivacije...onda nakon toga aktiviraj telefon sa karticom mreze sa koje je skinut i radice FT...

iSpirit
11-04-2011, 20:53
nisi me razumeo..ja nemam ikonicu ft,niti u opcijama,nista...mozda zato sto je zakljucan fon?

valdy
11-04-2011, 20:59
verovatno da je to u pitanju,jer se aktivacija naplaćuje,a ti nemaš mrežu da pošalješ poruku ;)

iSpirit
11-04-2011, 21:04
bzvz...i4 sam uzeo pre par dana,do tada sam furao ipod 4g,cim sam na njemu odradio 4.3.1,imao je odmah ft,zato pitam...

valdy
11-04-2011, 21:26
e onda sam ja glup i ne znam u čemu je problem :)

iSpirit
11-04-2011, 21:39
Nema ikonice Facetime kad slajdujem fon,odem u settings,nema je ni tamo...

funky
14-04-2011, 22:53
cao,imam isti problem kao i vecina ljudi u ovoj temi. Imam 4.1 fw i baseband 3.10 telefon mi je jailbreakovan sa limerain jos odavno dok jos nije ni bilo otkljucavanje za 4.2,da ne duzim kada stavim da aktiviram facetime on kaze waiting for activation i tako stoji non stop... sta predlazete da uradim,restore na 4.2 ili neki drugi predlog?

iSpirit
16-04-2011, 10:45
JA NEMAM OPCIJU FACETIME...niti ikonicu niti app niti kao opciju...kad odem u search i ukucam facetime,nema nista....4.3.1 fw...telefon je sa mreze ,zakljucan je i nemam aktivacionu karticu.

Byakuya
16-04-2011, 10:50
Opcija za ukljucivanje facetime se nalazi u settings pa phone...ali ako nema karticu sa mreze tesko da ces aktivirati tu mogucnost...

iSpirit
16-04-2011, 10:56
Nema nikoga da forumu da prodaje aktivacionu sa T-Mobile Germany...

toscana
16-04-2011, 11:03
Jel moze da se aktivira telefon sa neaktivnom karticom? Mislim da imam jednu T-mobile De.

iSpirit
16-04-2011, 11:06
Kako mislis neaktivnom...?otkud znam,ako moze,vici gde si,da dodjem po nju.

vlajsa
17-04-2011, 13:53
Ja sam sinoć posle nekoliko sati uspeo da aktiviram facetime, 4.3.1, na telenoru sam.Morao sam prvo da sa sam-om deaktiviram telefon, pa onda da ga aktiviram sa at&t karticom i tek tada je hteo da pošalje sms na +44xxxx i u roku od par sekundi facetime je bio aktiviran.Telefon je jailbreakovan i ima ultrasnow instaliran. Kada sam ponovo isključio i uključio opciju facetime ponovo je tražio da pošalje sms i ponovo se odmah uključio facetime. Nije valjda da će svaki put da šalje sms kada ga uključim ?

doktor22
17-04-2011, 14:12
Svaki put kad iskljucis facetime, ponovno ukljucenje ce ti naplatiti. Nemoj ga iskljucivat jer time ne gubis nista kad je ukljucen.

iMP
17-04-2011, 14:18
e ljudi sto radite naopako sve ?
ubacio sam 4.31 CFW instalirao sam SAM i aktivirao sam telefon(proverio sa pushchecker da li su mi sertifikati jedinstveni- jesu), startovao i usao na Facetime i naplatio mi SMS dosla aktivacija i sve iz prve radi, nisam imao skime da testiram Facetime.
Isto mi je SAM dao jedinstvene sertifikate-activaciju na 3Gs a da nemam originalnu SIM.

Nije mi jasno kako nikome od vas nece i stalno postavljate pitanje na istu stvar, verujem da niste nesto uradili kako treba.

@vlajsa sada sa SAM uradi backup aktivacije.

@toskana probaj ali tu je SAM da ispravi problem ;)

vlajsa
17-04-2011, 14:37
Joj kakvi su to ludaci svaki put da im placam 20 kinti za aktivaciju. Necu ga iskljucivati ok :)

vlajsa
25-04-2011, 20:50
Danas sam apdejtovao na 4.3.2 i opet sam morao da aktiviram sms-om facetime.Backup ne vraca aktivaciju.

valdy
25-04-2011, 20:52
naravno da ne vraća ;) prilikom svakog restore-a,plaćaš taj međunarodni sms...

iMP
25-04-2011, 21:41
SAM pamti tokene a ne pamti sertifikate tako da uvek ce ti naplacivati FT aktivaciju.
Lepo ti je kolega Valdy odgovorio :)

vlajsa
25-04-2011, 22:50
nema veze, cisto da ljudi znaju jos jednom i od mene.

cobra9
26-04-2011, 17:10
meni uradi sa njemackim karticom odmah reg ja izvadim i stavim BH kartu i ponovo nece da uradi aktivacio izgleda da oi BH nempze da radi

revolucionar
27-04-2011, 14:08
facetime aktivacija se vezuje za samo jednu karticu. Znaci kada promijenis karticu gubi se facetime....

Sandi
30-04-2011, 19:48
4.3.1 iP4 uopste nemam opciju facetime, ima li pomoci ili update na 4.3.2 i kako se uopste aktivira ta stvar? Posto sad imam odlicnu varijantu da ga koristim sa nekim ko je u Nemackoj na wifi.


Sent from my iPhone4 SIMFREE using Tapatalk

BorisMarkus
30-04-2011, 21:28
simfree je, uradi update slobodno i Jb sa redsnow.trebalo bi da se pojavi pod opcijom phone. uključiš on i aktivacija ti skone nešto sitno sa računa

Sandi
30-04-2011, 21:48
simfree je, uradi update slobodno i Jb sa redsnow.trebalo bi da se pojavi pod opcijom phone. uključiš on i aktivacija ti skone nešto sitno sa računa

Ne bih postavljao pitanje pre nego sto procitam sve stranice teme... Nisam imao facetime ni sa a ni bez JB na 4.3.1... Zato me zanima da li je neko imao slican problem da ne moram da radim restore...


Sent from my iPhone4 SIMFREE using Tapatalk

carlito
05-05-2011, 15:11
e ljudi sto radite naopako sve ?
ubacio sam 4.31 CFW instalirao sam SAM i aktivirao sam telefon(proverio sa pushchecker da li su mi sertifikati jedinstveni- jesu), startovao i usao na Facetime i naplatio mi SMS dosla aktivacija i sve iz prve radi, nisam imao skime da testiram Facetime.
Isto mi je SAM dao jedinstvene sertifikate-activaciju na 3Gs a da nemam originalnu SIM.

Nije mi jasno kako nikome od vas nece i stalno postavljate pitanje na istu stvar, verujem da niste nesto uradili kako treba.

@vlajsa sada sa SAM uradi backup aktivacije.

@toskana probaj ali tu je SAM da ispravi problem ;)

Meni je aktivirao iz prve facetime ali kad probam da ostvarim facetime call sa drugarom samo pise facetime... i nikako da uspostavi vezu.
jel imao iko slican problem?

iMP
05-05-2011, 17:23
Ja licno nisam testirao na ovoj verziji FW, jer trenutno nemam sa kim. Obrati paznju koliko se secam neki FW imaju bug za facetime pokazuju crni ekran i jos po nesto, moguce da je bug. AKo je neko za FT nek se javi :)

zelic
05-05-2011, 19:01
Ja sam jedno uspeo da aktviram ft i radio je ali sada nema sanse.Uopste ne razumem kako funkcionise novi SAM.Kako mogu sada da deaktiviram telefon posle jb-a?
I sada kada stavljam facetime na on vise mi nesalje poruke na onaj broj?

carlito
05-05-2011, 19:13
Ja licno nisam testirao na ovoj verziji FW, jer trenutno nemam sa kim. Obrati paznju koliko se secam neki FW imaju bug za facetime pokazuju crni ekran i jos po nesto, moguce da je bug. AKo je neko za FT nek se javi :)

Meni dok pozivam nije crn ekran, ja vidim sebe na kameri al nikako da se ukljuci druga strana. Ako hoces pusti poruku na pm pa cemo se dogovoriti da probamo ft

djulee
05-05-2011, 20:22
Meni je aktivirao iz prve facetime ali kad probam da ostvarim facetime call sa drugarom samo pise facetime... i nikako da uspostavi vezu.
jel imao iko slican problem?

isto i kod mene samo vidim sebe i ceka da se ostvari poziv

carlito
06-05-2011, 08:52
Bar znam da nisam jedini :P

Sandi
07-05-2011, 11:57
Aktiviran facetime na dva telefona, jedan simfree drugi se koristi na mrezi sa koje je, oba na wifi i kad se pozove preko njega moze se cekati dozivotno da uspostavi vezu i nista se drugo me dogadja. Cak kada pozovem normalno taj telefon drugi on zvoni ali opcija facetime u pozivu je zamagljena i ne radi. Jel se dogadjalo nekom nesto slicno i zasto nece da funkcionise?

Sandi
07-05-2011, 20:07
Jel moguce da niko ne zna ili nije imao ovakav problem...? Ja kontam da vama ne igra neku ulogu facetime ali meni jako znaci jer bih komunicirao za dz sa nekim ko je udaljen 1500 km a klasicni pozivi se bas ne isplate...

iMP
07-05-2011, 20:17
retko se srecemo sa kime mozemo da facetimeujemo, ako si zainteresovan da probamo na PM. Ja nikako da nadjem nekog da testiram.

Sandi
07-05-2011, 20:33
Zasto ne mozes da promis PM? Ostavi broj.

iMP
07-05-2011, 21:16
kazem mobilni broj preko PM da razmenimo.

Sandi
08-05-2011, 03:28
Pa ja ne mogu da ti posaljem PM iz nepoznatog razloga. Kaze da si iskljucio opciju ili ti je zabranjeno... Posalji ti meni tvoj na PM.


Sent from my iPhone4 16GB simfree using Tapatalk

iMP
08-05-2011, 03:55
O desava mi se da Zabranjuje ja nisam Zabranio, videcu u opcijama sta je. Saljem ti PM

iMP
08-05-2011, 22:22
Evo da potvrdim ljudi da ja nisam uspeo da uspostavim facetime sa @Sandi.
Da li ima nekoga ko hoce da pokusa i siguran je da mu facetime radi?

Sandi
09-05-2011, 18:47
Jel moguce da niko ne koristi facetime i da niko nije imao problem kao iMP i ja???


Sent from my iPhone4 16GB simfree using Tapatalk

iMP
11-05-2011, 17:04
Ovi ljudi se prave da znaju nesto a boli ih za druge, kao hoce da pomognu a cute.....

vukan
12-05-2011, 17:37
ja imam facetime na ip4 ios 4.3.1 aktiviran SAM-om. tih problema nemam , mada imao sam i na jailbrakovanom simfree telefonu problem sa konektovanjem i proradilo tek posle instalacije MiTime-a. imam instaliran i na MacBook u FT pa ako neko zeli da proba, moze da me kontaktira

Sandi
12-05-2011, 20:12
Kako glasi tacan naziv app koju si instalirao da ti proradi? Meni ne radi ni bez a ni sa jb a u settings-u je aktiviran.

I odakle je instaliran?

Sent from my iPhone4 simfree using Tapatalk

martin
09-06-2011, 15:43
Ljudi,treba mi mala pomoc. Imam iPhone 4 simfree bez jailbrake i bez nista, sve 1/1 :) Facetime je prije radio perfektno bez greske. Medjutim od juce poslije restora na 4.3.3 kada ukljucim facetime ON pise waiting for activation... Da li ikako mogu to da sredim da bude kao prije?

Byakuya
09-06-2011, 15:51
Daj mu malo vremena...aktivirace se...

martin
09-06-2011, 16:02
cisto sumnjam

dado
09-06-2011, 17:21
Sacekaj neko vrijeme, ako je radio normalno ranije, proradice opet.
Meni recimo nece nikako da se aktivira.

gile1981
16-06-2011, 11:32
Ne uspevam nikako da aktiviram facetime stalno mi stoji waiting for activation,ode sav kredit bezveze,gasio sam pali resetovao network settings sve,a ne placa mi se mitime : ) jel postoji neki drugi nacin?

Sandi
16-06-2011, 11:34
Zavisi kako si aktivirao tel...

gile1981
16-06-2011, 11:45
Aktivirao sam sa orginalnom karticom provajdera sa kojeg je telwfon.

Sandi
16-06-2011, 11:55
A koristis gevey? Jel dobro upises broj? Sa prefixom?

gile1981
16-06-2011, 12:00
Da gevey koristim i sve je upisano kako treba.

Byakuya
16-06-2011, 13:05
Onda pusti jos neko vreme....pojavice se....

gile1981
16-06-2011, 14:47
Onda pusti jos neko vreme....pojavice se....

Jel si siguran?

Byakuya
16-06-2011, 15:17
ako si aktivirao maticnom karticom nema razloga...da se ne aktivira....

gile1981
16-06-2011, 15:39
Aktivirao sam telefon maticnom karticom kad sam uradio update na 4.3.3 a facetime tad nisam aktivirao jer je maticna kartica istekla.

Sandi
16-06-2011, 17:21
Pa ni ne mozes da aktiviras ft sa maticnom ili kojom vec i onda sa drugom da koristis ft jer nije isti broj ali mislim da nisi lud pa to i sam kontas. Prebaci na on i cekaj.

gile1981
16-06-2011, 17:44
Pa ni ne mozes da aktiviras ft sa maticnom ili kojom vec i onda sa drugom da koristis ft jer nije isti broj ali mislim da nisi lud pa to i sam kontas. Prebaci na on i cekaj.

: ) ma znam sve ali evo vec 10 put pokusavam

Byakuya
16-06-2011, 17:46
aktiviras telefon...posle ubacis samo gevey...i to ti je to...ne mozes sa maticom da "aktiviras" facetime zato sto nemas signal...znaci aktiviras pa ubacis gevey...i proradice...

gile1981
16-06-2011, 18:08
aktiviras telefon...posle ubacis samo gevey...i to ti je to...ne mozes sa maticom da "aktiviras" facetime zato sto nemas signal...znaci aktiviras pa ubacis gevey...i proradice...

Sve sam tako uradio i sve to razumem imam iphone od 2 pa do 4 valjda nesto znam,ali jednostavno mi konstantno uzima kredit i stalno mi stoji waiting zato sam i pitao u cemu bi mogao biti problem,nista ostavicu ga ovako pa javim sta bude.

dado
16-06-2011, 18:13
Ja imam isti problem. Ja sam na m:tel mreži u RS, neko kaže da ne radi kod nas, mada ja znam ljude kojima radi. To je izgleda kako te zapadne :)
Isto mi svaki put skine kredit i samo stoji waiting for activation. Aktivirao sam sa matičnom karticom i pokušao da aktiviram FT prije JB ali opet ništa.

Byakuya
16-06-2011, 18:29
Gile imao sam i ja tel od 2007 pa ima gomila stvari koje ne znam:)

Ako ti skida kintu onda je zahtev poslao...pusti ga samo...aktivirace...

gile1981
16-06-2011, 18:33
Gile imao sam i ja tel od 2007 pa ima gomila stvari koje ne znam:)

Ako ti skida kintu onda je zahtev poslao...pusti ga samo...aktivirace...

Ma ok znam da si iskusniji sto se tice iphone od mene samo stvarno sam sve uradio cak sam ukljucio i gprs mms upisao sva podesavanja mada znam da to nema neke veze al ajd opet,uradio hard reset,reset network settings sve.Nista ostavio sam facetime ukljucen jos uvek pise waiting valjda ce proraditi.

Byakuya
16-06-2011, 19:14
I meni je stajalo jedan citav dan tako...proradice 100%...sa koje je mreze?

gile1981
16-06-2011, 19:19
Pa nista ako je tako ostavicu ga da stoji nema veze,sa t-mobile hrvatska.

Byakuya
16-06-2011, 19:31
Ok...javi sta je bilo pa ako ne proradi idemo na plan b...

P.s.nemoj raditi quote posta iznad tvog.

gile1981
16-06-2011, 22:41
Ok brate samo sto se oduzilo au mislim da bi pre kredit dobio nego potvrdu aktivacije : )

roki
24-06-2011, 03:24
A sta ako je aktiviran bez originalne kartice? Kako onda da namestim FaceTime da mi radi?

Sandi
24-06-2011, 11:23
Moras ga aktivirati sa SAM ili maticnom karticom da bi dobio sertifikate od apple i onda ce raditi i push i facetime. U suprotnom nece raditi jednostavno, a ako si uradio haktivaciju(redsnow, snowbreeze, pwnage tool) neces imati opciju face time uopste u podesavanjima.

ivanzorkic
26-06-2011, 02:00
Naslov sve kaze - Facetime nece da se aktivira, stoji na "waiting for activation". Telefon nije JB-ovan niti je bio - medjutim, po aktivaciji je primio backup sa starije iPhone 4-ke koja nije bila simfree. Ne znam da li to ima veze. Potom sam restore-ovao i podesio kao novi telefon, ali i dalje nece. Mozda sam trebao da restoreujem iz DFU moda? (mozda uporno nesto prenosi). Mada, nije mi jasno, trebalo bi da radi. U pitanju je, dakle, simfree telefon iz UK, dosao je sa 4.3.3 instaliranim, mreza je Telenor.

Ima neko neku ideju, slicna iskustva? Da probam da aktiviram na nekoj drugoj mrezi? Drugar je kupio simfree iz Italije i njemu je na Telenoru odmah proradio.

Iskreno, nije mi toliko stalo do FT, vise me interesuje da li ce raditi iMessage na iOS5, pretpostavljam da ce on zahtevati neku slicnu aktivaciju. Uostalom, uskoro ce da dobije betu 2 iOS5ce, pa cemo da vidimo....


Edit: e da, za broj je upisan +38162xxxxxx - a probao sam i 062xxxxxx.

Hvala

SrdjaNS
26-06-2011, 02:25
Strpi se malo, aktivirace.

Ima vec nekoliko otvorenih tema za FaceTime

ivanzorkic
26-06-2011, 08:20
Pa, ne znam da li sam bio dovoljno strpljiv, ali ostavio sam da bude ukljucen cele noci. Posle 3 sata je i dalje stajalo 'waiting for activation' a ujutru me je docekalo 'activation unsucessful, turn Facetime off and on again" - sto sam i uradio i sada opet cekam, ali nesto ne verujem da ce uspeti.

Sto se tice otvorenih tema, gledao sam po forumu i sve su se svodile na problem kod jb-ovanih telefona, ali nisam nasao thread o aktiviranju facetime-a za problem koji ja imam.

dado
26-06-2011, 12:44
-Merge-
@ivanzorkic
off:
Drugi put kada budes postavljao temu, prvo pogledaj da li ima slicna tema.
Naravno ovo se ne odnosi samo na tebe...

gile1981
26-06-2011, 13:54
Evo meni nije uspeo da se aktivira silan kredit i vreme sam potrosio bezveze,na kraju sam odustao.

ivanzorkic
26-06-2011, 14:04
Ni meni. Ko zna u cemu je stvar. Probacu jos jednom iz iOS5

Sandi
26-06-2011, 14:09
99% sam siguran da gevey pravi problem. Odnosno telefoni koji nisu sim free ili se ne koriste na maticnoj mrezi/kartici. Ja sam imao problema da sa spajanjem veze na dva tel koji se redovno koriste(aktivacija nije bila problem). Zavisi koji je gevey, nekima se aktivira sa njim bez ikakvih problema a nekome nema sanse...

@gile

Jel tvoj simfree? Pricali smo vec ali sam zaboravio...

Byakuya
27-06-2011, 01:25
Ljudi smanjite off...

iPhoneSA
27-06-2011, 09:51
Eh evo i mene sa istim problemom. Nece da mi se aktivira FT stoji samo waiting for activation. Sta mi je raditi, probavao sam sve resete, probavao ponovo restore, pokusavao sve zivo, al nece pa nece. Mreza je BH Telecom (BiH).
Ako neko zna kako problem rijesiti bio bih mu mnogo zahvalan.

IP4 nije JB i SIMFREE je.


Zanima me ako ga ostavim da se aktivira (pa kad se smiluje) hoce li mi cijeli dan trositi pare sa racuna u pokusajima ili nece? Ako neko zna bio bih mu zahvalan.

Hvala

SrdjaNS
27-06-2011, 11:06
Nece ti celi dan trositi pare, cekanje se ne naplacuje. Imas samo troskove slanja aktivacione poruke (off/on) i to je to.

xyz
27-06-2011, 17:02
bh ne podrzava ja mislim tu funkc.jos pisano je tu negdje ranije

woya90
27-06-2011, 17:54
mrzelo me da ciam 14 strana...i mozda je receno negde,
ali
ako hocete FT da radi...mora biti aktiviran originalnom karticom...

Sandi
27-06-2011, 19:28
Naravno da je receno i da je to opste poznato ali u BIH ne radi na nekoj od mreza sto je takodje poznata stvar.

woya90
27-06-2011, 19:36
predpostavio sam da jeste...nema veze.. ;)
a nije to poznato da ne radi na nekoj od mreza... tj bar meni ;)

Byakuya
27-06-2011, 23:37
Sledeci off dobija warn...nakon toga ban...opomenuli smo vas oko ovoga vec jednom...
Nemamo nameru da stalno brisemo postove...

ivanzorkic
28-06-2011, 19:46
Resio sam problem sa Facetime, pa ako neko ima slican problem, mozda mu pomogne. Dakle, nije mi radio iako je telefon simfree i nije jb, upisao sam broj sa +381xxxxxxxx i i dalje nije htelo, ALI, greskom sam imao regional format podesen na USA. Dakle, potrebno je da imate (u settings, general, international) region format na Serbian. To, pored datuma, podesava i kako iPhone koristi imenik (vidi se u primeru ispod da drugacije ispise broj). Posle ovoga, Facetime sam ponovo iskljucio i aktivirao se vrlo brzo. Eto, ne znam da li je neko imao slican problem i da li je neko ovo pominjao, ali mozda bude nekom od koristi. Ne znam da li to utice i na raznorazne aktivacije sa gevey i ultrasn0wovanim telefonima.

cobra9
02-07-2011, 09:27
jel neko uspio na eronet aktivirati ?:confused:

gidra85
05-07-2011, 20:15
Meni je kao prosla aktivacija FT, medjutim kada pozovem druga i prebacimo se u FT mode, samo vidimo sami sebe i to je to. Neko resenje?
4.3.3 FW 04.10.01 BB, koristimo Gevey i JB sa redsn0w-om, medjutim uklonio sam hacktivaciju sa SAM-om i uradio normalno sertifikate.

Sandi
05-07-2011, 23:46
Nekad se zaglupi nesto na apple serverima i nece ka odradi konekciju. Isto tako firewall zna da pravi problem kao i pojedini routeri preko kojih se pokusavas konektovati. Nema pravila. Meni recimo radio extra sa tel u nemackoj i posle nekog vremena stao. Zvoni i pise connecting i prekine posle recimo 20 sekundi. A sve je isto i kad je radio.

Bob Marli
06-07-2011, 02:05
Meni isto nije htelo da prodje aktivaciju,ali evo veceras sam uspeo.
Jel ima Facetime i za OSX?


Sent from my iPad using Tapatalk

Byakuya
06-07-2011, 02:10
ima za snowleopard ali se kao placa...naci na netu krekovano...ali ce na Lion to stici u paketu...

gidra85
06-07-2011, 03:41
Meni je kao prosla aktivacija FT, medjutim kada pozovem druga i prebacimo se u FT mode, samo vidimo sami sebe i to je to. Neko resenje?
4.3.3 FW 04.10.01 BB, koristimo Gevey i JB sa redsn0w-om, medjutim uklonio sam hacktivaciju sa SAM-om i uradio normalno sertifikate.

Stvarno ne znam sta moze da bude problem... Razmisljam i google-ujem, da nije mozda do port-ova i firewall-a? Ne znam da li to moze da se manifestuje tako da vidimo sami sebe a ne sagovornika...

Sandi
06-07-2011, 11:23
Jel se cujete uopste ili nista? Samo vidite sami sebe i to je to?

gidra85
06-07-2011, 13:30
Cujemo se, to je normalno, ali moja front camera prikazuje mene dok kod njega, njegova prikazuje njega...

Sandi
06-07-2011, 20:52
Zanimljivo... To prvi put cujem da se desava... Jesi siguran da ne vodite razgovor preko gsm-a, normalnog poziva?

gidra85
06-07-2011, 22:05
Uspostavimo normalno vezu i tek onda kliknemo jedan i drugi da facetime "dugme". :) i onda se pojavi slika na kojoj ja vidim sebe i on sebe, i cujemo se normalno preko speakerfona.

Sandi
06-07-2011, 22:24
Ma cujete se na gsm a facetime vam se ne konektuje...

gidra85
07-07-2011, 03:58
Sto znaci sta treba da uradimo?

Sandi
07-07-2011, 04:07
Instalirate skype:)

gidra85
07-07-2011, 04:10
Znaci nema resenja za Facetime? Nikakvi fix aplikacije sa cydie?

.stefan
07-07-2011, 04:46
Jel si probao direktno da uspostavis FT poziv,ne preko gsm-a pa da prebacis?

gidra85
07-07-2011, 04:49
Kako mislis direktno?
Ortak je pokusao da izabere mene u imeniku i odmah klikne FT medjutim ja ne dobijam nikakav poziv, dok on cuje valjda kako zvoni, nisam siguran.

.stefan
07-07-2011, 04:52
Bas tako kao sto si objasnio...Jel si na wifi-u u momentu kada te poziva?probaj ti nekog da pozoves...

A ako ne proradi,kao sto neko rece gore skype je idealno resenje,ne vidim nikakvu razliku

gidra85
07-07-2011, 05:34
Obojica smo na WiFi konekciji, ajde probacu ja njega da okrenem tako direktno. A i probacemo bez ukljucenih firewall-ova i sa otvorenim portovima na router-u.

Ipak simfree je majka...

iMP
08-07-2011, 01:02
I sa simfree ne moze da se uspostavi veza, nemoj da mislis da su oni u prednosti, 95% ljudi nije ni probalo facetime.
Ima neke veze sa serverima i nasom drzavoma tako da opusteno.

.stefan
08-07-2011, 04:17
Pored skype-a koji savrseno dobro radi ne vidim ni razlog da se ljudi cimaju sa FT-om

Bob Marli
10-07-2011, 15:21
Ima li vesti kad ce Skype dobiti native podrsku za iPad ?
Ili ga mozda vise nece ni biti za iOS jer je sad Skype deo Microsofta.


Sent from iPad using Tapatalk

Byakuya
10-07-2011, 15:24
najverovatnije na jesen...mozda i ranije..sigurno ce ga biti...nemoj da brines...