PDA

View Full Version : 3g/push



pacijent
15-06-2011, 09:49
Pozdrav svima. Citao sam malo po forumu dole i ima jedna slicna tema kao mojoj al nije bas isti problem. Naime o cemu se radi? Kupio sam prije 2 mjeseca odprilike ip4 zakljucan na drugu mrezu. I kasnije sam kupio gevey i posto sam imao vec tad 4.2.1 i nisam nikako znao da napravim mrezu pa sam pokusao da ubacim custom 4.3.3 i nisam uspio.. Redovno mi je izbacivalo one greske u itunes. Eh posto nisam znao sta cu, uradio sam direkt update sa iTunes i sad imam 4.3.3 na 04.10.01 koji sam jailbreak sa greenpoison rc16 ja mislim, ne sjecam se bas a nisam kuci trenutno. Eh onda sam dobio problem jer nisam mogao da aktiviram sa SAM pa sam nasao u prijatelja karticu sa mreze na koju mi je zakljucan mob i nekako uspio aktivirat. Sad mobitel radi okej, osim 3g mreze koju nemogu nikako da imam niti mi push notifikacije rade za facebook, whatsapp, heytell.. Samo mi radi za skype.

Sto se tiche 3g imam besplatan internet i preko gprs mi radi super, al 3g nikako ne.

Nadam se da sam vam objasnio detaljno moj problem i da cemo ovo sredit ^^ prijedlozi?

Wowfactor
15-06-2011, 10:45
Možda da svratiš u neku od poslovnica svog operatera i zahtevaš ispravnu aktivaciju od tehničara, to je mrni pomoglo pre par dana


Tapatalk

dado
15-06-2011, 10:55
Predpostavljam da si jb radio sa Redsn0w rc16, Greenpois0 je za 4.2.1.
Zašto si radio aktivaciju sa SAM ako Redsn0w isto radi aktivaciju?

pacijent
15-06-2011, 11:06
Možda da svratiš u neku od poslovnica svog operatera i zahtevaš ispravnu aktivaciju od tehničara, to je mrni pomoglo pre par dana


Tapatalk

Ali mobitel je sa druge mreze, ja sam kupio telefon od lika koji ga otplacuje na ugovor(2 god).

@ dado jest redsn0w ja sam zamijenio, kazem nisam kuci. Ali meni mob nije bio aktiviran kad sam ga jailbreak, jel to ima veze sto sam ja skinuo original fw, tj sto nije custom fw?

Ako postoji rjesenje nije meni problem da uradim sve ponovo veceras korak po korak, ubacim custom fw i to, ali da radi 100%.. jer ovako imam internet i sve besplatno ali mi neradi 3g i push, osjecam se kao da imam stari 2g "/ thx :D

dado
15-06-2011, 11:15
Nema veze što je original, nisi nešto dobro odradio.
Custom ti vise ne treba jer si update-ovao bb na 04.10.01

pacijent
15-06-2011, 11:25
Pa sta mi predlazes, sta da uradim? Sve ispocetka ili?

dado
15-06-2011, 11:54
Pokreni Redsn0w 0.9.6rc17 i prati uputstva, i to je to...