PDA

View Full Version : Update problem



stefadjov
12-06-2011, 10:34
Ljudi imam iphone 4 e imam na njemu onu staru verziju ios 4.0 kako da ubacim novu koja je verzija dobra da mi date link da li bi morao za nju da kupim givavej karticu?
hvala unapred

Sandi
12-06-2011, 10:46
1. Da li i kako sad koristis telefon?
2. Ako ti sad radi nece ti trebati gevey.
3. Moci ces najverovatnije samo na 4.3.3 da ga podignes osim ako imas shsh sacuvan za nize operativne sisteme.
4. Setings/general/about i tu vidi koji brojevi pisu pod modem firmware.

stefadjov
12-06-2011, 11:02
1.radi super sve tkjucan je
2.sta je to ssh
3.bro je 01.59.00
kako sad to da uradim molimte pomoc

Sandi
12-06-2011, 11:26
Skinuces sa felixbruns.de/ipod firmware za iphone4 4.3.3 i sa ih8snow.com ces skinuti snowbreeze. Kad ti se sve to zavrsi sa skidanjem pokrenes snowbreeze i ubacis taj firmware u njega i on ce ti napraviti takozvani custom koji ce ti sacuvati na desktopu racunara. Potom pokrenes itunes i kliknes na tvoj tel u levoj paleti, sa desne strane ces imati opciju update a verovatno ce ti i sam ponuditi jer si na staroj verziji software-a. NI SLUCAJNO NE PRIHVATAJ STA TI ON SAM PONUDI. Drzaces shift na tastaturi i kliknuces update i potom izabrati taj custom koji si napravio preko snowbreeza, ostalo ce uraditi sam. Pre svega toga kad pokrenes itunes klikni desnim na tvoj tel i onda backup da bi ti sacuvao sve sa telefona. I kad pokrenes snowbreeze da napravis custom obavezno proveri da li ti je cekirano BASEBAND PRESERVATION MODE! To mora biti ukljuceno da bi mogao posle update da koristis tel bez gevey.

zilexxx
12-06-2011, 12:33
Ne mora ici na bb preservation mode jer snowbreeze ne menja baseband ni u jednom modu ,ako nema orginalnu karticu s kojom moze aktivirati telefon morace ici u snowbreezu na expert mode da bi napravio custom sa haktivacijom ili nakon zavrsenog procesa bez haktivacije morace sa SAM-om aktivirati telefon!

stefadjov
12-06-2011, 13:31
ljudi nije mi jasnoo ja u telu imam micro sim telenorovu karticu sta vam to znaci orginalna kartic ai ako moze ponovo mi objasnite pleaseee i kako posle da ga jailbrakujem

Sandi
12-06-2011, 15:04
Samo isprati ono sto sam napisao sa tom izmenom da ti bude cekirano activate u snowbreeze. A radice ti ponovo ta tvoja kartica kao i sad. I cim napravis custom odmah imas i jailbreak.

stefadjov
12-06-2011, 15:53
e ovako iso sam na expert pa u general i stikio sam activate pa nazad i uild i sta onda da li da ugasim fon ili ne

zilexxx
12-06-2011, 15:58
znaci kad ti je snowbreeze napravio custom posle ono build ipsw prati na ekranu sta ti pise stisni start na snowbreeze i prati uputstva kako da udjes u dfu znaci imaces odbrojavanje kolko da drzisd home i power pa kolko da drzis samo home a pustis power kad ti krene ona zelena traka na snowbreeze to znaci da si dobro usao u DFU i mozes pustiti home dugme onda samo otvoris itunes stisnes shift i kliknes na restore nadjes taj snowbreeze custom na desktopu i otvoris ga u itunesu i kliknes restore i cekas da zavrsi !

stefadjov
12-06-2011, 16:33
sve radi dobro jednog momenta mi se pojavilo na ekranu itunes i kabal i napise mi nakraju dfu error i tako me odjebe sto puta

zilexxx
12-06-2011, 16:36
zato jer si otisu u recovery a ne u DFU nazo vi me na skype z.stankovic1 pa cemo to resiti nabrzaka!

stefadjov
12-06-2011, 16:41
i napise mi itunes has detectd an iphoone is recovery mode you must restore tis iphone before it be used with i tunes