PDA

View Full Version : 2,99$ = 4,08€ ?!



Beren
10-06-2011, 19:57
U sredu sam kupio Air Video za iPad, 2,99$ i skinuo mi je 1 EUR sa kartice. To bi bilo sve ok da mi danas nije skinuo još 2,08 EUR i 10 minuta nakon toga još 1 EUR.

Da li je moguće da su mi uzeli 4,08 EUR za aplikaciju koja kosta 2,99 dolara?

igne
10-06-2011, 20:15
Pogledaj na mailu koji ti stigne nakon kupovine, obicno to bude sutradan, koliko si platio za tu aplikaciju, oni te obavestavaju sta si koliko platio

Beren
10-06-2011, 20:30
e i to je bas cudno, poslednjih pola godine mi ne stizu obavestenja, i tek danas nakon skidanja ovih 4 i kusur evra sam otisao u settings i video da je iskljuceno obavestavanje... :-/

Dakle, nece mi stici nista za to...

Da li ima negde u iTunes log sa svim kupljenim/free aplikacijama?

Rakic90
10-06-2011, 20:52
Imas, idi na Account>Purchase History.

Beren
10-06-2011, 21:03
lepo stoji Payment Card Total : $2.99
sve ostale aplikacije su free.

:/

jedino sto ima logike jeste 2,08 EUR jer je to tacno 2,99$. koliko ja znam nema nista sto kosta 1,45$ sto mu dodje oko 1 EUR...

Rakic90
10-06-2011, 21:27
Preko koje kartice placas? Mozda ti je banka uzela neku proviziju ili porez... Na kom si Store-u? Hrvatskom?

Beren
10-06-2011, 21:43
Raiffeisen Virtuon, hrvatski store.

ma kupovao sam ja ranije preko neta, nema poreza niti provizija...
Zvacu sutra pa cemo vidimo

priest77
10-06-2011, 22:22
Ja sam primetio da kada kupujem aplikacije sa appstore sa intesa internet karticom, prvo oni rezervisu malo vise od onog koliko treba da se plati i to stoji u nedospele isplate ili kako se to vec zove. To tako stoji ponekad i mesec dana dok ne skinu pare i tek onda ces videti pravu cenu, dok oni kao rezervisu vise da bi se obezbedili zbog kursne razlike.

Rakic90
10-06-2011, 22:23
I to je moguce. Ali svejedno se sutra raspitaj.

Beren
14-06-2011, 09:40
hmmm da, ali evo, i nocas oko 00:30 mi je opet skinuto 1 EUR sa kartice...

sada cu da pisem eplu...

odgovor (ne zvanicni):
In addition to Johnathan Burger's reply, if you created an iTunes account as part of buying the app, then you may find that at least one of the extra charges is just a temporary charge on the credit card done to check that it is valid and active - so they may disappear in the next day or two.

igne
14-06-2011, 09:47
Obavezno to proveri jer da bilo sta kupujes kod njih sve ti dolazi na mail a i proveri u banci, uzmi listing da vidis za sta ti je skidan novac

Beren
14-06-2011, 09:56
na mail mi je stiglo da sam kupio aplikaciju od 2.99 dolara.

sa listinga u banci stoji sledece:
08/06/2011 ITUNES-USD LUXEMBURG LU 1 EUR
10/06/2011 ITUNES-USD LUXEMBURG LU 1 EUR
10/06/2011 ITUNES-USD LUXEMBURG LU 2,08 EUR
14/06/2011 ITUNES-USD LUXEMBURG LU 1 EUR

stoji i to da su to rezervisana sredstva, ali vec 6 dana je prošlo...

tyrant
14-06-2011, 23:13
Ja sam isti slucaj imao kupio sam app od dolar,dva a na kraju potrosio sa banca intesine kartice 5 evra....i ne planiram vise da koristim ovo dok ne dodje apple u srbiju...ma bezobrazluk...a izvod od apple je tacan koliko treba da se naplati nedjutim banke jebu ale i drpaju izgleda lovu na sitno...

iMP
14-06-2011, 23:20
rezervisana sredstva hm ako je zaledjeno mora da ti se vrate pare a to posle mesec dana, posalji supportu mail, nesto nije uredu.

priest77
15-06-2011, 08:56
Ja sam ti vec rekao, sve dok ti bilo sta stoji u nedospelim obavezama, to ne mora da bude krajnja cifra. Tek kada pude isplaceno onda ces znati tacno koliko je kostalo, a za te provere ce ti sigurno vratiti pare bez obzira sto to i nisu neke cifre.
Evo na primer kako izgleda stanje trenutno kod mene, vidi se jasno da sam kupio jedan program koji je kostao 0,79€ i toliko mi i skinuli, dok u nedospelim obavezama za drugi program su mi rezervisali 2.09€ (i to tako stoji evo skoro mesec dana ne prolazi to tako brzo).

3gs
15-06-2011, 10:06
Lopovi.... zato ja sve instaliram crackovano pa neka se oni .ebu usta....
;) moj drug placa aplikacije jer ima ipad 2, ali mi se nije zalio da ima tih problema...

priest77
15-06-2011, 16:12
Kakvi lopovi?
Niko ti nista nece uzeti, to sto banka rezervise malo vise para pre isplate da bi se obezbedili zbog kursne razlike, ili ce skinuti jedan evro i posle ce ti ga vratiti da bi proverili tvoj nalog to nije nikakav lopovluk.

Pre bi se reklo za tebe i mene da smo lopovi kada instaliramo krekovane stvari jer tada bas krades od coveka koji je radio za taj program.

tyrant
15-06-2011, 18:53
E pa kad mi ova drzava bude omogucila da zaradjujem ko amerikanac onda cu i ja pre regularno platiti nego se jebavati sa crack apps.... A do tad kakva drzava takav i narod pa takve i banke LOPOVSKE!!!!

priest77
16-06-2011, 02:07
Nemoj mi samo pricati da ti je cena od 0.99$ neka cifra ma koliko god nam bila zemlja lopovska...

Da se razumemo, nisam ni ja svetac, imam dosta krekovanih aplikacija, ali takodje imam preko 20 kupljenih stvari.
Pa jedan pusac potrosi vise para na cigare nego jedan iPhone korisnik na aplikacije. :)

Ja sam uveren da su ovo samo izgovori i cak i ako nam omoguce sve i dalje cemo traziti da ne platimo :)

Beren
16-06-2011, 09:01
pa Prist, ja nisam bas siguran, jedva cekam da se registrujem kao Petar Petrović, ulica iz Beograda, Beograd, Srbija i da konacno kupujem aplikaciju koja kosta 70 dinara, a ne 0,99$ ili 0,7€... i da mi se ne resetuje iphone sa sve ananasom, vec sa jabukom ;)

btw, čovek iz Apple tima kaze sledece:

My name is Abhijit. I understand that you have been overcharged for the purchased item " Air Video Server". I can imagine your eagerness to resolve this issue as soon as possible and I will be very happy to look into this for you.

Bosko, actually, when you update your billing information, the iTunes Store will place an authorization hold on your credit card to verify your account information. You might see this authorization request on your online statement. This is not an actual charge, it is simply a test to confirm that your credit card account is active and has credit available to accommodate transactions.

Authorization requests are automatically removed from your account by your financial institution. The amount of time it takes to remove authorization requests varies by financial institution. If you have any questions about the way your financial institution handles authorization requests, please contact their customer service department.

priest77
16-06-2011, 09:49
pa Prist, ja nisam bas siguran, jedva cekam da se registrujem kao Petar Petrović, ulica iz Beograda, Beograd, Srbija i da konacno kupujem aplikaciju koja kosta 70 dinara, a ne 0,99$ ili 0,7€... i da mi se ne resetuje iphone sa sve ananasom, vec sa jabukom ;)

I dan danas mozes bez problema da kupujes legalno aplikacije bez JB-a, i da se registrujes kao Petar Peric, jedina razlika je sto ne mozes da izaberes Srbiju za zemlju vec bilo koju drugu zemlju iz okoline, sto nema nikave veze jer i tako ono sto kupujes ti ne stize na kucnu adresu.
Takodje ne znam zasto je problem platiti 0,7€ umesto 70 dinara, i tako nam je sve u evrima, dinari sluze samo za malverzacije....

Ako neko hoce da kupi aplikacije moze i danas bez ikakvih problema, ali ako nece, sigurno ce pronaci milion izgovora. :yes:

panemoj
17-06-2011, 18:47
I meni, pre neki dan, skinuli 2 $ ( kao porucio sam neku dopunu za neku igru, a nisam ) i javio sam se supportu i bez ikakvih dodatnih zahteva su mi vratili pare na nalog...

http://s1.directupload.net/images/110617/ya39c3s2.jpg

igne
17-06-2011, 21:19
Neki ljudi iz principa nece da placaju jer ima za dzabe :)