PDA

View Full Version : iphone 4 ne da mi restore...



eminotaur
10-06-2011, 11:24
došao gevey napokon i kad pokrenem 1. korak javlja mi "sim lock".
onda sam išao na reset u postavke, i valjda zato jer je JB-an, tad mi se smrzo (loop apple znak), uspio sam ga nekako u udf mod dobiti i sad mi je slika usb kabela i ikonica itunesa na ekranu.
spojim na itunes i odem na restore i mamicu mu, dobim poruku:
"the iphone software update server could not be contacted. you do not have enough access privileges for this operation"
ne mogu ni makac, sate i sate sam potrošio, šta da radim?

hvala


(iphone 4, 4.2.1. bb 3.10, jb)

Byakuya
10-06-2011, 11:46
Sim lock je znacilo da imas pin kod na kartici...
Upravo tako, ako je tel jb ne smes raditi reset all inace mora restore...
E sada stvari koje su bitne:
1.da imas net
2.da host file niie editovan
3.skini 4.3.3 fw mozda ti zatreba jos nekada pa da ne skidas ponovo posto je na nekoj tamo lolaciji...
4.izvadi gevey i stavi karticu sa maticne mreze.

eminotaur
10-06-2011, 12:04
"2. da host fajl nije editovan" - (nisam siguran šta to znači), jel možda na ovo misliš (na liniju gs.apple.com)
to sam izbrisao, ili mora ostati? također tu je i host.umbrella fajl, šta s njim?
upravo skidam 4.3.3., da li mogu u Itunes shift+restore i tako odraditi?

hvala

hmm.. pokušavam ubaciti skinuti 4.3.3. fw, ali opet izbacije istu grešku:
"the iphone software update server could not be contacted. you do not have enough access privileges for this operation" ?

Byakuya
10-06-2011, 12:47
ona linija u host mora biti izbrisana...i posle toga moras restart racunara da uradis...
u itunes samo idi na SHIFT+Restore...nadji taj 4.3.3 i trebalo bi da radi...samo prvo restartuj racunar....

host.umbrella je nebitan...ignorisi...

komsa
10-06-2011, 12:48
http://www.itjungles.com/iphone-tips/fixed-iphone-sync-error-you-do-not-have-enough-access-privileges-for-this-operation

eminotaur
10-06-2011, 13:57
znate kako sam riješio? sve sam isto napravio 100 puta i neuspješno i sada isti postupak, samo sam pokrenuo Itunes - desni klik run as administrator.
I to je sada to..... 6 sati života ode u vjetar....
hvala ljudi..

uspješno sve napravio...
jedno pitanje sad kad sam napravio unlock putem geveya, mogu li jailbraknuti iphone.
hoće li mu to smetati šta kad se sljedeći put ugasi, pa moram gevey proceduru opet raditi?

Byakuya
10-06-2011, 14:06
nece naravno...slobodno mozes uraditi JB...skini poslednji redsnow i uzivaj...:)

eminotaur
10-06-2011, 18:42
hmm.. opet ja..
nakon jb koji je uredno prošao, cjelo vrijeme mi piše "nema usluge".
nikako da prebaci na onu 1 crticu da mogu nazvati 112.?

eminotaur
10-06-2011, 19:02
uh, stavio sam original karticu, pa tek onda ovu lockanu i sad je proradilo...
znači li to da uvijek moram sa sobom imati original sim karticu za slučaj ako ostanem bez baterije?