PDA

View Full Version : Zasto ste se odlucili za mac



Ugljesa
09-06-2011, 16:40
Iu

Imam priliku da dobijem za dz neki mac tj ja da odaberem koji cu. E sad zanima me zasto ste se vi odlucili za mac i njihov OS? Em sto su papreno skupi em sto im je zatvoren OS U PM a da ne pricamo za igrice :-(. Mislim za te pare mogu da uzmem azdaju sto se tice snage laptopa :-S ...

Ja bih ga donekle i uzeo ali kad razmislim o tolikim parama i dal je sve to vredno toga auu :-S ...

dado
09-06-2011, 17:09
Pa ti si srecan covjek, cim imas priliku da dobijes Mac na poklon :-)

Ugljesa
09-06-2011, 17:16
Pa stvarno jesam ali ne shvatam zasto niste uzeli PC laptop koja je zverina sto se tice komponenata za te pare nego mac? Jeste da je mac lepsi i ima za neke stvari bolji OS ali mislim kad se ukupno sagleda da ne vredi tih para. Za te pare mozete svasta priustiti sebi a posebno u zemlji Srbiji gde je prosek oko 30 000 ! Tuzno ali istinito :-(...

Rakic90
09-06-2011, 17:17
Zatvoren OS u PM??? Za sta?!

Ne vredi te pare to je cinjenica, bar ne za nase standarde i odnosu na to kako se krece trziste cena ostalih racunara, ali nekako mi je lepo sto ga koristim. I ako sam napredan korisnik takoreci, prija mi to sto je sve extra brzo i jednostavno. O preglednosti necu ni da komentarisem i milini. :) Mogu samo da zamislim kako radi kada imas SSD drajv.

maaxiimus06
09-06-2011, 17:19
vrlo je tesko objasniti nekome ko nije proveo sa njim jedan minut... posle tog minuta windows je istorija pa da laptop ti svako jutro kuva kafu i govori "dobro jutro serdaru" :)
isto kao i sa iPhone,jednom probas i zauvek ostajes a ponuda ostalih telfona milijarda i vise...

Ugljesa
09-06-2011, 17:42
Pa jesam ga nesto cackao malo ali nista spec.
Zatvoren OS u smislu da ne mozes da instaliras igre! To me ubija u pojam :(..

Jeste da je za neke stvari bolji ali za te pare treba da ide u wc umesto mene haha :-). Ja sam samo zagrejan za MacAir to mi je ono stvarno wow :-)). Em sto su spucali hardver jak u to cudo em dizajn itd ... Ovo ostalo...

A dobro,iphone i ios ne mogu da se mere sa drugima. Hmm u stvari to mi dodje kao ios vs Android tj os x vs windows ...

noname
09-06-2011, 18:06
OMG :brickwall:

Moj predlog ti je da uzmeš taj MacBook Air, pošto ti je to sve za dž, je l', a onda lepo da za svoje pare kupiš neku "aždaju" i mirna Bačka.

Peace out.

flomaster
09-06-2011, 18:07
Ne znam jel' si cuo za Boot Camp Assistant?

unknown99
09-06-2011, 18:23
Ne znam, ali ja opcenito mislim da ne treba mac stalno mijesati i usporedivati sa win-om.
Sasvim je druga stvar njegova cijena u nas, i nas standard.

Sto se tice paprenosti cijene, to stoji.No isto tako bilo bi fer reci da i cijena win lapa tog ranga je isto paprena.
HP Envy, Sony Vaio nisu bas jeftina racunala.Isto tako proizvesti takav proizvod te debljine, ukomponirati u to i performanse, i autonomnost je zaista jedan veliki inzenjerski poduhvat.To nazalost kosta.Dakle ne treba gledati samo, e ovaj win ima isti procesor i vise rama, ali je zato sastavljen od hrpe plastike cija baterija jedva izdrzi 2h.
Nekome je potrebno pa ce mu prevagnuti, nekome nije pa o macu niti ne razmislja.

Ono sto je meni prevagnulo je prije svega sam Mac OS ne toliko i hardware, mada sam bio spreman iskesirati i za drugi lap viseg ranga.
Od hardwarea i autonomnosti da masu puta uopce ne trebam niti nositi citavu torbu za njega, niti punjac, a niti poseban mis.Touchpad ima potpunu integriranu funkionalnost, baterija mi masu puta izdrzi svih 8h rada na poslu.
Isto tako i kad trebam na teren ili poslovno.
Mac OS koji me odusevljava stabilnoscu i jednostavnoscu, jos mi se u 2 mj nije dogodilo da nesto ne radi, steka, driveri ne odgovaraju, sistem se usporava i slicno.

Inace, sad cu ispast kao neki fannboy :) no najbolja kupnja ikada kad zbrojim taj sav dozivljaj koristenja.A nije najskuplji laptop koji sam uzeo, imao sam i skupljih.
Ne kazem ni tvrdim da to ne postoji kod nekih win lapova, dapace ima ih kvalitetnih.No eto, i ja se dvoumio bi/nebi na kraju uzeo i nisam pozalio.

Na kraju je ipak najbitnije da te taj kompjuter sluzi i da si njime zadovoljan, bio on Apple, HP, Toshiba ili xy.

p.s. Inace sto se tice igra, ne radi se tu o zatvorenosti.Istina da za Mac prije nije bilo igri, no danas je vec situacija drugacija i pojavljuje se sve vise naslova.
No svakako, ako trazis prvesntveno nesto za igranje, mac bi i ja zaobisao.

Akilone963
09-06-2011, 18:30
Treba da dobijes za dz, a razmisljas o tolikim parama?
Kupi sebi lepo azdaju od laptopa, ako ti osx nije nista specijalno. Ne moze se na to pitaje odgovoriti u jednom postu, ne moze te neko ubediti u to da je bolje dok sam to ne uvidis. a to ne mozes uraditi za jedno popodne i to preko foruma.

Zeusplus
09-06-2011, 21:02
Ja kad sam presao sa wina na mac os, negde na forumu sam procitao probaj samo 7 dana na macosu i nemoj se vracati na win i ako se vratis na win onda nemoj vise ni pokusavati, ja sam 5-ti dan vec znao da se necu vratiti na win, i zato svako neka proba.

Ugljesa
10-06-2011, 00:22
Necu da ispadne jedna od onih tema gde ja pitam nesto i sta god mi ko kaze dobro za to da ja udarim kontru i da kazem JESTE ALI :) ...

Zato sam vas i pitao ZASTO ste se odlucili za Mac i sta vam je sve prolazilo kroz glavu dok ste ga uzimali u smislu dal cete se pokajati itd...

Dobijam ga na poklon ali od tate sto znaci da nece biti ono "Sine doneo ti stric iz USA MacAir,nek ti tu stoji a ti ako ti se ne svidi uzmi drugi " :D vec ako budem uzimao laptop koristicu njega i nema vise uzimanja.

Naravno da ne mislim da mogu preko foruma da saznam sve sto mene interesuje i da se odlucim za Mac.Planirao sam da odem do Usca gde imaju iRadnju pa da popricam malo sa rodavcem i da ih malo istestiram.
Mada vidim ja da ce morati da padne hackintosh na mom kompu da vidim kako to sve ide u praksi na duzi period.

Elem,jel neko slucajno koristi MacAir i jel je toliko WOW uprkos slabijem hardveru za te pare ili da uzimam neki obican Macbook ?

mad.surgeon
10-06-2011, 02:12
Once you try, u'll never go back.. :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Rakic90
10-06-2011, 03:19
Uzmi 15" MacBook Pro na 2.2GHz (jer ima bolju graficku od onog sto ide na 2.0GHz). To ti je moj savet. Nemoj MBA u slucaju da ces dosta da se igras, jer neces moci da se igras TOLIKO dobro kao na MBP-u. Inace, ako ti igranje nije frka, tacnije neces sve na HIGH, Macbook Air je nesto NAJLEPSE I NAJBOLJE sto ces od tehnike u zivotu kupiti, ali stavi mu 4 giga rama. :)

BLOODHUNTER
10-06-2011, 08:11
Ovo ti šaljem sa Air-a. Savršenstvo i ne može da se poredi ni sa jednim drugim lap topom, u bilo kojoj verziji ne možeš da pogrešiš. Moj ima 2gb rama i najobičnija je verzija, namerno sam uzeo sa namerom da nadogradim ako bude sporo. Ali radi kao lud, nema potrebe ni za čim drugim. Filmove pegla 1080p kao nenormalan, gde god da krenem nosim lagan lap-top, ne vucaram mrcinu, a imam sate i sate baterije.
Preporuka 100%.

Ugljesa
11-06-2011, 17:31
Nista onda.Ostaje mi da se malo priviknem na hackintosh-a za pocetak i da odlucim dal za te pare da uzmem macbook pro ili Air tj dal cu da biram dizajn naustrb performansi...