PDA

View Full Version : iphone 4 i samsung plasma



fury
07-06-2011, 21:05
kojim kablom povezati radi gledanja filmova inace plasma je 43 inca i ima brdo nekih jackova iza

djalf
07-06-2011, 22:09
Treba ti ovo:

http://store.apple.com/us/product/MC953ZM/A
i ovaj kabl:
http://www.auscourier.com/sell/images/others/hdmi_cable.jpg

Sandi
08-06-2011, 01:57
A gde da ubode hdmi u tel? Aj nek neko pogleda moj topic... Tv out bez jb. Kabl je sa jedne strane konektor za iphone a sa druge rgb ili ti činč.

Edit:
Sorry djalf, nisam znao da tako nesto postoji... Ja imam composite ili kako ga vec zovu ali nece nista da mi prikaze kad povezem... Mozda zato sto nije o(R)?

fury
08-06-2011, 07:07
Aha znaci jedna strana hdmi-a ide u onaj kabl sa prvog linka? Jel ima neko iskustva sa tim kakva je slika sa iphona recimo da je u pitanju dobar dvd rip

cikaaca
08-06-2011, 10:12
ako ti nije org kabl(org kabl ti je oko 50e)moras imati jailbreak,instaliras iz cydia resupported 4 i tvout 2 ili displayout i radice bez problema,ja sam koristio za skype i bez problema radi ;)

Sandi
08-06-2011, 10:38
Od tebe sam i kupio kabl i pokusao sve moguce varijante ali nisam uspeo sa tim programima iz cydia da uradim nesto. Sad ne koristim jb i kupicu originalni i necu imati problema. Ako ti imas original javi mi tacnu cenu i da li ces priznati ovaj sto sam uzeo od tebe. :)

Originalni hdmi prikljucak. Ne ovaj vga.

fury
08-06-2011, 21:10
mislim da cu kupiti ovaj digital av adapter i hdmi kabl,znam da postoje oni composite i component kablovi al mislim da je hdmi ipak bolji

djalf
08-06-2011, 22:07
HDMI je definitivno bolji.

fury
09-06-2011, 21:24
jeste al ovaj kabl sto mi je djalf poslao link http://store.apple.com/us/product/MC953ZM/A
nije kompatibilan sa iphone 4 jer radi mirroring samo sa aplikacijama a ne sa filmovima evo i dokaza voleo bi da nije istina al izgleda da jeste

Does this adapter allow the original iPad and the iPhone 4 to display non-video screens on HDMI displays?
Current solutions for displaying iPhone and iPad screens only allow video out (e.g., YouTube, Keynote presos, etc.).

This all changes with the iPad 2, but will this adapter also provide relief for the earlier supported idevices?
Asked by RS from Normal Mar 3, 2011 Flag as inappropriate
Answer now
6 Answers
Similar Questions
Best Answer
According to what Apple has posted to the product website, the adapter will not support mirroring.

Mirroring is when your TV displays exactly what you see on your iPad 2, whether you are in an application or not.

So no, it appears that for iPhone 4, iPod touch (4th gen), and iPad (1st gen) owners, this adapter will only be able to output video from applications, and will not provide the mirroring option the iPad 2 owners are given.

pritom ovaj kabl nije u sekciji na apple sajtu za iphone 4 nego za ipad 2,za iphone 4 nude composite i component za output...

Sandi
09-06-2011, 23:17
Kupljen danas u Nemackoj i stize mi u subotu taj hdmi i javljam utiske odmah po probi.

fury
09-06-2011, 23:34
U apple radnji kazu da audio video adapter u kombinaciji sa hdmi cablom nece raditi sa iphone 4 za filmove samo za aplikacije.

Sandi
09-06-2011, 23:43
Ne znam u kojoj radnji to kazu ali zasto bi se onda zvao audio VIDEO ako nece raditi najbitnija stvar?? Uostalom matori je danas bio i trazio hdmi za iphone konektor sa tv-om. Jedino sto su mi rekli jeste da sa jedne strane je apple dzek a sa druge hdmi i jos nesto. Znaci racva se u dva dzeka ali ne znaju da mi objasne sta je a ne pise. Videcemo u subotu!:)

fury
10-06-2011, 07:57
Ne znam u kojoj radnji to kazu ali zasto bi se onda zvao audio VIDEO ako nece raditi najbitnija stvar?? Uostalom matori je danas bio i trazio hdmi za iphone konektor sa tv-om. Jedino sto su mi rekli jeste da sa jedne strane je apple dzek a sa druge hdmi i jos nesto. Znaci racva se u dva dzeka ali ne znaju da mi objasne sta je a ne pise. Videcemo u subotu!:)

kazu u apple radnji u usa,jeste sve je isto al iphone 4 nece da radi mirroring filmova preko tog kabla nego samo preko component i composite,i ako odes na sajt appla idi na iphone acessories i videces da tog kabla nema,nego je u listi za ipad 2 acessories,daj boze da radi al kako stvari stoje...

Sandi
11-06-2011, 23:41
Stigao mi je kabl i osim hdmi ulaza ima i klasican konektor sa 30pinova. E sad, ja to povezem i prebacim na tv-u na hdmi ali prikazuje kao da nema konekcije. Nisam mnogo cackao a u ipod setings mi je ukljucen tv out... Inace je cena 38,99eura.

Edit:Radi normalno za video i audio ali mi se ne svidja sto ne preslika spring board vec tek kad pustim snimak ili pesmu ili pokrenem app koja podrzava hdmi onda prebaci sliku na tv. Kad pustim pesmu nema slike, crno je i ide muzika normalno. Ovako izgleda:
http://tapatalk.com/mu/b2de8c22-f450-15f5.jpghttp://tapatalk.com/mu/b2de8c22-f45f-6400.jpg

fury
12-06-2011, 19:19
ok jel ti rade dvd rip filmovi normalno slika ton? kakav je kvalitet?mislim da treba da izabers surce na hdtv-u

vladastosic
13-06-2011, 01:35
Zasto povezujes kablom kad imas airplay...

fury
13-06-2011, 10:31
Zasto povezujes kablom kad imas airplay...

aj pojasni malo taj airplay

Sandi
13-06-2011, 10:37
Super je air play ili air video kad sa kompa pustas na iuredjaj, imas pristup serovanom folderu sa kompa i pustis na tel preko wifi. Ali kad treba sa tel da pustis nesto potreban ti je kabl. Nisam probao dvd jer nemam u tel ali video zapis sa kamere pusta bez problema.

vladastosic
14-06-2011, 00:42
http://www.apple.com/iphone/features/airplay.html

somewhoo
14-06-2011, 01:44
Ja i sa telefona pustam video na tv-u, doduse imam appleTV.. :)

poluks
14-06-2011, 03:10
A jel ti se vrte i titlovi kad pustas siphona preko appletv film ili se titlovi nemogu tako vrtjet osim ako nisu zalijepljeni na film.?

Sandi
14-06-2011, 10:09
Mora titl da bude u istom folderu kao film i da bude isto ime. App ocitava video file ali ne vidi titl ako nije isto ime, to jest ne vidi ga ni kad je isto ime ali ga ucita.

somewhoo
16-06-2011, 14:48
A jel ti se vrte i titlovi kad pustas siphona preko appletv film ili se titlovi nemogu tako vrtjet osim ako nisu zalijepljeni na film.?

Titlove ne koristim.. :) mislim nikad nisam ni probao..

fury
17-06-2011, 22:41
Ma batalio sam filmove sa iphona, provalio caku za ps3 i lap top preko wii fii i ps3 media servera programa driving on 1080p hehe

Marko 5
29-06-2011, 13:11
Jel ima neko problem sa pustanjem snimaka iz recimo camera roll-a na tv preko apple tv-a.
Naime,kad pustim snimak na telefonu nemam opciju da ga bacim na tv,dok za slike postoji ta opcija.
Juce sam na veetle.com gledao neke kanale i tu je postojala opcija da prebacim na apple tv tj da prebacim na tv i desilo se to da je apple tv prepoznao kao muziku i pustio samo ton bez slike.
Kada gledam nesto na you tube takodje nemam opciju da prebacim na tv dok na iPad-u imam i radi odlicno.
Jel zna neko u cemu je problem? U pitanju je sim free iP4 4.2.1 naravno jailbreak-ovan

Hvala i pozdrav.

somewhoo
03-07-2011, 05:57
Update-uj telefon.

slavke1976
03-07-2011, 10:08
Nije lakse film prebaciti na USB , pa ukljuciti u TV i tako gledati film? :)
Salim se naravno.

Marko 5
04-07-2011, 13:36
Nije rec o filmovima nego o snimcima,slikama i stream-ovima sa net-a...

Znaci 4.3.3 i problem je resen?

Bas sam se bio nameracio da cekam iOS 5 sto cu na kraju verovatno i da uradim...